Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Radio

07 kwi 2008, 16:23

Witam !
Dostałem takiego oto maila:
Radio Popek <radiopopek@o2.pl>
do mnie

pokaż szczegóły
6.04 (23 godzin temu)
Witam,
nazywam się Przemysław Popek, jestem przedstawicielem powstającego właśnie pierwszego internetowego radia rodzinnego – Radio Popek (www.radio.popek.info, layout strony zostanie zmieniony przed startem, który planowany jest na 1 maja). Stacja w swoim zamierzeniu ma za zadanie informować na bieżąco o wydarzeniach dotyczących różnych rodów (rodów, które podejmą współpracę). Naszym celem jest dotarcie do jak największej rzeszy słuchaczy, którzy na naszej antenie usłyszą informacje, których nie ma nigdzie indziej. Mamy nadzieję, że radio będzie jednym z głównych środków informacji dla rodzin, które podejmą współpracę oraz ich przyjaciół. Chcemy, by radio było tworzone, także przez jego słuchaczy. Muzyka puszczana w Radiu Popek będzie oparta na licencji Creative Commons. Z założenia stacja nie będzie komercyjna, co nie znaczy, że nigdy nie pojawią się reklamy. Chcemy być radiem interaktywnym to od słuchaczy będzie zależeć, co znajdzie się na antenie Radia Popek. Chcemy być zawsze tam gdzie dzieje się coś związanego z genealogią przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Na ramówkę radia składać się będą informacje dotyczące różnych rodów. Nie będzie brakować miejsca dla audycji edukacyjnych, naukowych, sportowych i rozrywkowych. Wszystko to i wiele więcej będzie można usłyszeć na antenie Radia Popek. To tyle słowem wstępu. Dodam, że w przypadku zainteresowania współpracą jesteśmy skłonni do zmiany nazwy stacji (obecna nazwa jest robocza), która będzie kojarzyć się z genealogią.
Marzy nam się nawiązanie współpracy z dużą rzeszą genealogów, którzy wprowadziliby laików w ten magiczny świat. Z pewnością taka stacja promowałby środowisko, pokazując jego sukcesy oraz bolączki. Promocja środowisku jest zapewne bardzo potrzebna, szczególnie teraz, gdy w planach jest jego integracja. Na antenie mogłyby pojawiać się relacje z zebrań Towarzystw Genealogicznych – nie każdy jest wstanie dotrzeć na spotkanie.
Chciałbym zaprosić wszystkich genealogów do szeroko pojętej współpracy, bez wsparcia Towarzystw Genealogicznych ta stacja nie będzie miała większego sensu. Miałaby ona polegać na przygotowywaniu audycji z związanych z Towarzystwem oraz programy o szeroko pojętej genealogii. Może być to jeden lub więcej programów to od Was zależy co znajdzie się w radiu. Antena będzie do Waszej dyspozycji. Programy mogłyby być nagrywane, bądź prowadzone na żywo. Mile widziane dyskusje na temat genealogii. Zachęcamy do współpracy, aby prowadzić audycję wystarczą dobre chęci, zwykły mikrofon (może być za 10 zł.) oraz darmowy program do nadawania. W kwestiach technicznych służę pomocą. Jeżeli jesteście zainteresowani naszą propozycją, to myślę, że reszta szczegółów jest do dogadania.

Pozdrawiam
Przemysław Popek
512 341 019


Ciekaw jestem co o tym sądzicie.
Wojtek

07 kwi 2008, 21:36

Swoje wątpliwości wyraziłam już na forum Genpolu, gdzie trwa dyskusja na ten temat.
Link:
http://www.genpol.com/index.php?name=PN ... 4859#64859

Asia

08 kwi 2008, 11:43

Mam mnóstwo wątpliwości:
1. Z czego będzie finansowane utrzymanie radia (łącze, sprzęt, robocizna)?
2. Jakie utwory muzyczne (przykłady) są objęte licencją Creative Commons? Jaką ilością takich utworów dysponuje radio?
3. Ile osób będzie pracować w radiu by zapewnić obsługę (administracja IT, operator dźwięku, prowadzący) przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu (teoretycznie przy zapewnieniu profesjonalnego oprogramowania, nieograniczonych zasobach dźwiękowych i wysokich umiejętnościach personelu wystarczy 1 1/2 etatu)?
4. Jakie są zasoby sprzętowe projektowanego radia (start już 1 maja)?
5. Jakimi zasobami programowymi dysponuje projektowane radio?
6. Czy program będzie nadawany on-line czy off-line?
7. Jaka przepustowość łącza internetowego jest zapewniona dla potrzeb dystrybucji programu (od przepustowości zależy potencjalna ilość słuchaczy)?
8. Czy można cokolwiek zrozumieć (bez odszumiania) z audycji nagranej przy pomocy mikrofonu za 10 zł?
Pozdrawiam
Jarek

08 kwi 2008, 12:53

Moim zdaniem lepiej zrobić jedną np. godzinną audycję radiową tygodniowo, na dobrym poziomie i o ciekawych rzeczach, która będzie wysłuchana z zainteresowaniem przez kilkadziesiąt osób niż całodobowe radio, które będzie słuchane przez 1 osobę, albo i wcale.

A może - zmieniając temat - spróbowalibyśmy namówić jakieś prawdziwe, lokalne radio (do cyklu audycji genealogicznych, nawet 15 minutowych ciekawostek itd. My dalibyśmy pomysły, scenariusz, i wiedzę, a radiowcy zajęliby się realizacją. Może taka współpraca byłaby ciekawa. Wojtek zdaje się ma jakieś kontakty ze stacjami radiowymi?

Maciej
Odpowiedz