Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Czy coś może zastąpić nam forum GenPol-u?

10 kwi 2008, 22:23

Moi Drodzy!
W związku z zamknięciem panelu forum w naszym GenPol-u, środowisko genealogiczne straciło tak wspaniałą platformę wymiany myśli, wrażeń i doświadczeń. Osobiście jestem Tomkowi wdzięczny za cudowne pięć lat genpolowych.
Jednak natura próżni nie znosi. Genealodzy muszą mieć swój własny kąt. Po długich rozmowach i wahaniach, podjęliśmy z grupą przyjaciół decyzję o otworzeniu nowego forum genealogicznego, pod nazwą Forgen http://forgen.pl/
Mamy świadomość tymczasowości tego rozwiązania, jak również obawy, czy wypełni ono pustkę po Genpolu, ale uznaliśmy, że środowisko polskich genealogów nie może pozostać bezdomne. Portal Genealodzy.pl był utworzony z myślą o innych zadaniach i nie będzie w stanie obsłużyć dużej ilości odwiedzających. Nie stanowimy dla niego konkurencji, podobnie jak nie stanowił konkurencji GenPol.
Nasze nowe forum ma być jedynie uzupełnieniem Genealogów.
Wiemy, że nasza propozycja może być przyjęta różnie, ale jedyną naszą intencją jest zapewnienie sprawnej komunikacji genealogów, a to jest jakieś rozwiązanie.
Znacie mnie od lat i wiecie, że jestem zwolennikiem, bardziej działania, niźli mówienia.
Oddajemy to nowe miejsce spotkań dla całej Rodziny GenPol-u. Mamy nadzieję, że chociaż w części osłodzi nam on te trudne dla wszystkich chwile po utracie naszego dotychczasowego domu i utratę miejsca ze wspaniałą atmosferą. Serdecznie zapraszam wszystkich. Przewidzieliśmy kontynuowanie podstawowych wątków z GenPolu. Wprowadziliśmy kilka poprawek, ale liczymy na sugestie uczestników. Razem umeblujemy ten nowy dom.

Rejestracja trwa jedynie1 minutę.
Pozdrawiam serdecznie
I do zobaczenia na ForGeni-e
Waldek Fronczak

10 kwi 2008, 22:43

...
Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 21:11 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

10 kwi 2008, 22:48

Waldku,

Nie wiem jakie masz kontakty z Tomkiem, ale jeśli prawdą jest to, co Tomek napisał na genpolu, to być może zgodziłby się aby część wątków wyselekcjonować i przenieść z genpolu do nowego forum. Wtedy takie forum mogłoby działać niejako "potomek" genpolu ze "spadkiem" w postaci co ciekawszych tematów (np. Etymologia itd).

To propozycja do rozważenia.

Z drugiej strony moją obawą jest tylko to, żeby nie było tych forów zbyt dużo. Teraz są genealodzy.pl, są też fora regionalne, jest umierająca pl.soc.genealogia i polgen (chyba już nieżywy), a także kilka innych forów.

Mimo wszystko życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Maciej

10 kwi 2008, 22:57

Jak się dobrze zastanowić to jednak decyzja o utworzeniu nowego ogólnego , nie związanego z żadna organizacja, forum jest bardzo dobra.
Po pierwsze genealodzy.pl maja już zapchany serwer i strasznie wolno pracuje.
Po drugie to jednak nie jest to forum o jakim wielu marzy.
A to że Waldek zmienił zdanie jest jednak dobrym posunięciem.
Wojtek

10 kwi 2008, 23:02

...
Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 21:11 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

10 kwi 2008, 23:03

Tak, ja popieram też tą inicjatywę, po cichu tylko liczę na to, że Tomek, którego głównymi motywami zaprzestania działalności były pieniądze, brak czasu oraz wyczerpana cierpliwość, udostępni swoje zbiory (tak na prawdę nie swoje, bo pisane przez ludzi) nowemu forum.

Waldku, jedna tylko rada - konieczna jest lista ostatnich tematów. Najlepiej na stronie głównej, najlepiej długa, żeby tematy nie ginęły zbyt szybko.

Maciej

10 kwi 2008, 23:08

Witam serdecznie
Nim podjęliśmy decyzję, przeprowadziliśmy sporo rozmów. Konsultowaliśmy pomysł z Jackiem Młochowskim prezesem PTG i administratorem strony Genealodzy.pl zyskując Jego akceptację.
Niedawno skończyłem też przyjacielską rozmowę z Tomkiem Nitschem.
Sprawa wykorzystania dotychczasowych zasobów Genpolu jest otwarta i możliwa do realizacji bez konieczności przenoszenia i naruszania spójności archiwum portalu.
Mam nadzieję, że chociaż w części będziemy mogli pomóc genealogom polskim.
Pozdrawiam serdecznie
Waldemar Fronczak

10 kwi 2008, 23:30

...
Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 21:12 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

11 kwi 2008, 08:06

Jestem sceptyczna co do nowego forum, choć zarejestrowałam się.
Kontakty zostaną, ludzie również ale to już będzie inny dom. Nie ten sam.
W związku z tym robię sobie przerwę od genealogii.
Czas mi nabrać dystansu.

Asia

11 kwi 2008, 10:38

Hallo,
chyba najlepiej przejsc nad ta sytuacja do porzadku dziennego i nie robic z niej tragedii. To jest tak jak zyciu...roznych ludzi spotykamy po drodze... w roznych miejscach mieszkamy i tylko prawdziwi przyjaciele nigdy nas nie zawioda.
Mimo wszelkich rozczarowan nie zapominajmy o tym ze to wlasnie nasze genealogiczne zainteresowania sa w tej calej sprawie najwazniejsze. Cieszmy sie ze sa stworzone nowe warunki, ze sie nie pogubilismy i dzialajmy dalej.
I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam wszystkich - Teresa

11 kwi 2008, 11:04

Kochani to bardzo boli,ale......może potraktujmy to jako przeprowadzkę do nowego domu,w którym są Ci sami ludzie a tylko niektórych sprzętów chwilowo brakuje.
Przecież to w końcu chodzi o Nas a My sie nie zmieniliśmy ,został nam wypowiedziany najem ale jak widać nowy lokal już jest.Myślę ze to tylko kwestia czasu i Wszyscy sie znajdziemy.
Pozdrawiam Ania

11 kwi 2008, 14:00

Szanuję decyzję Tomka o zamknięciu GenPolu, ale (przynajmniej na razie) czytać można wszystko, co znajduje się na forum, nie można już tylko nic dopisywać, zgromadzone na GenPolu informacje nadal mogą nam służyć i być drogowskazem dla początkujących, pewnie nie raz będziemy tam wpadać, może z nostalgii, może przyzwyczajenia.

11 kwi 2008, 20:43

Aniu, bardzo trafne porównanie...
Teresko, masz w stu procentach rację...
Asiu, wierzę, że nie będzie to Toje ostatnie słowo...
Spotkanie w Gnieźnie i Czerniejewie tuż, tuż...
Głowa do góry. Będzie dobrze!!!
Pozdrawiam.
Jerzy

11 kwi 2008, 22:39

...
Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 21:13 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

12 kwi 2008, 09:28

Faktycznie ten punkt regulaminu forum zdezaktualizował się i dziękuje Chrystianowi że zwrócił na to uwagę. Prawdopodobnie zmienimy na www.forgen.pl .
Pozdrawiam
Wojtek
p.s.odnośnie uwagi że brak informacji o forum www.genealodzy.pl ,to jeżeli jej nie było ( nie jestem w stanie tego sprawdzić ,poza oczywistą informacja w spisie wszystkich towarzystw genealogicznych) to teraz już jest.
Odpowiedz