Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

05 sty 2020, 18:18

DankaW napisał(a):W przeglądarce napisanej przez Macieja " e-Kartoteka ",
jest funkcja Kopiuj,
oraz funkcja Pobierz.

Obrazek


Obrazek

Witam.

Danusiu dziękuję, ale nie znalazłam tych opcji na e-kartotece :(
Jak na razie udaje mi się wg poinstruowania Olgi.
Tyle tylko, że najpierw w e-kartotece trzeba znaleźć, a potem po nr karty mozolnie wyszukać na nowej
odsłonie, i dopiero wtedy można pobrać, zapisać, skopiować link do karty.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

05 sty 2020, 18:44

Gosia53 napisał(a):Witam.
Danusiu dziękuję, ale nie znalazłam tych opcji na e-kartotece :(
Jak na razie udaje mi się wg poinstruowania Olgi.
Tyle tylko, że najpierw w e-kartotece trzeba znaleźć, a potem po nr karty mozolnie wyszukać na nowej
odsłonie, i dopiero wtedy można pobrać, zapisać, skopiować link do karty.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata

Gosiu,
daj chwilę czasu, muszę przygotować "tablice" edukacyjne jak to tego dotarłam, na co klikałam itd. :)

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

05 sty 2020, 23:38

mac napisał(a):Ściąganie zdjęć jest nieco utrudnione, bo chciałem dodać przycisk na górze do ściągania zdjęcia, ale nie jestem w stanie w prosty sposób tego dodać - zgłosiłem taki problem producentowi przeglądarki zdjęć i obiecał dodać to w kolejnej wersji. W tej chwili można obejść problem nieco dookoła. Zamiast klikać lewym przyciskiem na nazwisku i wejść do przeglądarki zdjęć na stronie, kliknij prawym i wybierz "Zapisz element docelowy jako..." (Firefox, w innych przeglądarkach będzie coś podobnego). Plik zapisze się we wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Możesz też kliknąć środkowym przyciskiem myszy - domyślnie zdjęcie otworzy się w nowej zakładce i tam też można je zapisać (środkowy przycisk może jednak działać różnie, zależy od ustawień Windows i sterownika myszki). Mam nadzieję, że to rozwiąże problem do czasu dodania guzika.

Mnie wydaje się, że sposób omówiony przez Macieja jest w tej chwili najprostszą metodą zapisania skanu z e-kartoteki.
Pozdrawiam
Hania

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

06 sty 2020, 17:10

Witam.

Haniu, zgadzam się z Tobą.

Sposób podany przez Macieja jest bardzo pomocny, ale do pobrania skanu.
Zaś link do tego skanu można pobrać, jak na razie, tylko sposobem podanym przez Olgę.
W momencie kiedy się pobiera skan, również dobrze jest mieć link do tego skanu, więc
korzystam z obu podpowiedzi, i za nie jestem bardzo wdzięczna Oldze i Maciejowi.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

12 sty 2020, 14:56

Gosia53 napisał(a):
DankaW napisał(a):W przeglądarce napisanej przez Macieja " e-Kartoteka ", jest funkcja Kopiuj, oraz funkcja Pobierz.

Obrazek

Obrazek

Witam.
Danusiu dziękuję, ale nie znalazłam tych opcji na e-kartotece :(
Jak na razie udaje mi się wg poinstruowania Olgi.
Tyle tylko, że najpierw w e-kartotece trzeba znaleźć, a potem po nr karty mozolnie wyszukać na nowej
odsłonie, i dopiero wtedy można pobrać, zapisać, skopiować link do karty.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałam, ale jak człowiek ponownie chce coś odszukać, to to "coś" się skutecznie ukrywa.

Teraz robię to w opisany niżej sposób, bez szukania w e-kartotece litery czy numeru karty (piszę o obrazie, nie o linkach, które się ciągle zmieniają albo znikają).

1. Trafiam w przeglądarce Macieja na interesującą mnie kartę, którą chcę mieć w moim DG np.

Obrazek

2. Aby pobrać obraz karty, rozwijam menu przeglądarki internetowej - ja korzystam z Firefoxa.
Interesuje mnie zakładka "Edycja"

Obrazek

3. Z zakładki wybieram środkową funkcję (dwie kartki) - Kopiuj czyli Ctrl + C i klikam

Obrazek

4. Otwieram program do obróbki , przeglądania i katalogowania zdjęć, jaki mam zainstalowany na swoim PC.
Ja korzystam z dwóch: Ashampoo Photo Commander 16 i Photoshop Elements 8,0.
Poprzez funkcję "Wklej" wstawiam obram obraz do jednego z tych programów, kadruję i zapisuję w należne miejsce wg potrzeb.

Przykładowy obraz z Ashampoo

Obrazek

Przykładowy obraz z Photoshopa

Obrazek

Mam tym sposobem zapisany obraz karty, który mogę maksymalnie powiększyć itd.
Zapisuję źródło:APP, e-kartoteka, lit. T, karta nr 976.
Nie zapisuję tych linków, jeśli chce mnie ktoś sprawdzić komu udostępniłam DG - proszę bardzo, ale niech na to poświęca swój czas.
Sami doświadczany różnych zmian adresów internetowych.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

13 sty 2020, 09:34

Witam.

Danusiu, dziękuję za "tablice edukacyjne", do pobrania zdjęcia i od razu do edycji w sam raz.
Choć ja edytuję w Paint 3D i w Gimpie, ale nigdy nic nie wiadomo, co się może przydać.

Ponieważ zapisuję do każdego skanu też link, więc jak na razie wydaje mi się, że najlepszym sposobem na pobranie skanu, jest sposób opisany przez Macieja, a na pobranie linku - sposób Olgi.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

17 mar 2020, 10:38

Witam.
Poniżej załączam link do karty Stanisława Musiała /po skopiowaniu adresu i kliknięciu na link otwiera się druga strona karty - nr 435; proszę cofnąć się do strony poprzedniej - nr 434/, zmarłego w Poznaniu 01.10.1928 r. Obok daty śmierci jest zapis: J 55/II lub Z 55/II. Co ten zapis oznacza?

https://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19 ... /#tabSkany

Pozdrawiam, Wojciech

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

17 mar 2020, 10:43

Moim zdaniem 755/II i jest to numer aktu zgonu w USC Poznań - II obwód miejski (obejmujący Wildę, Łazarz i Jeżyce).

wojciech musiał napisał(a):Poniżej załączam link do karty Stanisława Musiała /po skopiowaniu adresu i kliknięciu na link otwiera się druga strona karty - nr 435; proszę cofnąć się do strony poprzedniej - nr 434/, zmarłego w Poznaniu 01.10.1928 r. Obok daty śmierci jest zapis: J 55/II lub Z 55/II. Co ten zapis oznacza?

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

17 mar 2020, 11:32

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam, Wojciech.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

16 maja 2022, 09:33

Witam
Przeglądając „Kartotekę ewidencji ludności 1870-1931” na http://e-kartoteka.net/ zauważyłem brak skanów sygnatura: 14681 karta: 450 oraz innych dotyczących nazwisk Kruszczyński pomimo tego że same karty są zindeksowane. Jakie są możliwości aby obejrzeć te karty ?.
pozdrawiam
Paweł Kaczmarek

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

16 maja 2022, 10:36

Witam,
na szukajwarchiwach też nie ma? tam powinny być wszystkie skany.

Magda

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

16 maja 2022, 10:50

pawel_ka napisał(a):Witam
Przeglądając „Kartotekę ewidencji ludności 1870-1931” na http://e-kartoteka.net/ zauważyłem brak skanów sygnatura: 14681 karta: 450 oraz innych dotyczących nazwisk Kruszczyński pomimo tego że same karty są zindeksowane. Jakie są możliwości aby obejrzeć te karty ?.
pozdrawiam
Paweł Kaczmarek

Też zauważyłem, że w kilku przypadkach nie było poprawnego linku do karty wielodzietnej rodziny - druga czy trzecia karta miała ten sam link co pierwsza i chyba też ten sam numer karty - zamiast linku do kolejnego numeru skanu.
Ale wtedy wystarczy wejść w link bezpośrednio z e-kartoteki do Szukaj w Archwiach (w ten z pierwszej karty, link jest pod numerem sygnatury) - i odszukać skan na SzwA z interesującym nas numerem karty.
Miniatury skanów na SzwA są na tyle duże, że widać tam numer karty w narożniku.

Ale z Kruszczyńskim chyba jest inny problem i skanu nie ma?
Bo skany kończą się na numerze karty 341 :(

Pozostaje napisać do SzWa dlaczego nie ma reszty skanów pod tym hasłem.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

16 maja 2022, 12:03

Slawo napisał(a):
pawel_ka napisał(a):Witam
Przeglądając „Kartotekę ewidencji ludności 1870-1931” na http://e-kartoteka.net/ zauważyłem brak skanów sygnatura: 14681 karta: 450 oraz innych dotyczących nazwisk Kruszczyński pomimo tego że same karty są zindeksowane. Jakie są możliwości aby obejrzeć te karty ?.
pozdrawiam
Paweł Kaczmarek

Też zauważyłem, że w kilku przypadkach nie było poprawnego linku do karty wielodzietnej rodziny - druga czy trzecia karta miała ten sam link co pierwsza i chyba też ten sam numer karty - zamiast linku do kolejnego numeru skanu.
Ale wtedy wystarczy wejść w link bezpośrednio z e-kartoteki do Szukaj w Archwiach (w ten z pierwszej karty, link jest pod numerem sygnatury) - i odszukać skan na SzwA z interesującym nas numerem karty.
Miniatury skanów na SzwA są na tyle duże, że widać tam numer karty w narożniku.

Ale z Kruszczyńskim chyba jest inny problem i skanu nie ma?
Bo skany kończą się na numerze karty 341 :(

Pozostaje napisać do SzWa dlaczego nie ma reszty skanów pod tym hasłem.


Pisałem kilkukrotnie - bez odpowiedzi

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

16 maja 2022, 12:41

pawel_ka napisał(a):Pisałem kilkukrotnie - bez odpowiedzi

To pozostaje napisać o płatną kwerendę do Archiwum
http://poznan.ap.gov.pl/kontakt-2/kontakt/
by podesłali skan tej karty (w prośbie trzeba zaznaczyć, że nie ma skanu tej karty na SzwA).
Nie wiem czy Poznań realizuje kwerendy na e-mail, ale korzystałem z ich oddziału w Koninie i nie było problemów.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

25 maja 2022, 12:28

[/quote]To pozostaje napisać o płatną kwerendę do Archiwum
http://poznan.ap.gov.pl/kontakt-2/kontakt/
by podesłali skan tej karty (w prośbie trzeba zaznaczyć, że nie ma skanu tej karty na SzwA).
Nie wiem czy Poznań realizuje kwerendy na e-mail, ale korzystałem z ich oddziału w Koninie i nie było problemów.[/quote]

Dziękuję za pomoc
Właśnie otrzymałem skany i obietnicę że brakujące karty zostaną umieszczone w e-kartotece

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

01 cze 2022, 10:59

Witam,
nie mogę ostatnio otworzyć e-kartoteki. Pojawia się taka informacja:

Connect failed: Access denied for user 'appwn_ekartoteka'@'%' to database 'appwn_ekartoteka'

Czy ktoś ma podobnie?

Pozdrawiam

Genowefa

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

01 cze 2022, 11:08

Też wczoraj zauważyłam... Myślałam, że to jednodniowe "zacięcie", ale dziś też nie działa! Ktoś? Coś? :roll:

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

02 cze 2022, 22:28

gensi61 napisał(a):Connect failed: Access denied for user 'appwn_ekartoteka'@'%' to database 'appwn_ekartoteka'

No nie otwiera się - czyżby przenosiny na inny serwer?

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

03 cze 2022, 10:34

Archiwum Państwowe w Poznaniu

Drodzy użytkownicy!
Obecnie nasze bazy danych e-kartoteka.net i archiwumpowstania.pl są niedostępne. Pracujemy nad ich przywróceniem, o czym poinformujemy niezwłocznie

Komunikat APP na Facebooku.

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

03 cze 2022, 12:44

Bardzo dziękuję za informację, czekamy niecierpliwie :D

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

03 cze 2022, 14:46

Basiu,
ja korzystam z tej strony,jest dostępna:
Akta Miasta Poznania
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... polu=13637

Re: Kartoteka ewidencji ludności Poznania

10 cze 2022, 11:12

Ela z Pojezierza napisał(a):Basiu,
ja korzystam z tej strony,jest dostępna:
Akta Miasta Poznania
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... polu=13637

Dziękuję Elu, już wszystko działa, ale w razie problemów skorzystam z Twojej rady.
Pozdrawiam, Basia
Odpowiedz