Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Kazimierz Nowak

23 sty 2007, 18:26

Kontynuując temat z genpolu zapraszam dziś do programu III TV - 18.35 i 19.30. Program poświęcony sylwetce wielkiego poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka.

23 sty 2007, 21:29

Witaj Basiu,
dopiero wróciłam z pracy i nie miałam jak zobaczyć programu o Kazimierzu Nowak nie wiesz czy będzie i kiedy powtórka ?

Kasia Krüger

24 sty 2007, 10:21

Niestety, nie zapowiada się, że będzie - przynajmniej nic nie wiem. Reportaż był króciutki. Przedstawiał spotkanie z odnalezioną w Sułowie Wielkim rodziną Nowaka. Pani Irena Gołębiewska pokazywała kartki - zdjęcia od swojego wuja, odczytywała opisy zamieszczone na odwrocie. Łukasz Wierzbicki autor książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" przedstawiał sylwetkę podróżnika, wszystko ilustrowane masą robionych przez Niego zdjęć. Niestety ani słowa o synu i wnuku z Warszawy...
Pozdrawiam :lol:

16 maja 2007, 23:32

Dość obszerny artykuł o Kazimierzu Nowaku zamieszczony został w "Newsweeku" nr. 11/2007 z dnia 18 marca 2007 r.
Pozdrawiam.
Jerzy
Odpowiedz