Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Potrzebna pomoc

09 lut 2007, 18:22

Witam!
Dostałem ,poprzez "sekrety rodzinne" ,prośbe o pomoc w rozwiązaniu problemu zdobycia informacji o urodzeniu dziecka w 1930 roku w Poznaniu. Jest akt urodzenia z którego nie wynika gdzie w Poznaniu mieszkała matka dziecka ( ojciec nieznany). Wiadomo tylko, że o fakcie narodzin zawiadomiła USC Wojewódzka Klinika dla Kobiet i Szkoła Połoznych. Wg. zebranych informacji chodzi o obecną Klinikę na ul. Polnej.
Dziecko prawdopodobnie nie było ochrzczone ( pomimo ,że żyje to nie wie
ale i tu pewności nie ma. Ma jeszcze troche informacji ,które rzucaja światło na tą tajemniczą sprawę, ale nie zostałem upoważniony do publicznego ich ujawniania. Aha . W kartotekach m.Poznania ( tych które oglądalismy w archiwum w ostatnia sobotę) nie ma informacji o zamieszkaniu matki dziecka ( znam nazwisko) . Podpowiedzcie gdzie i jak szukać dalej. Sprawa jest naprawdę bardzo ciekawa i warto poszukać.
Pozdrawiam
Wojtek

09 lut 2007, 20:33

Witam!
Wojciechu a może tutaj:http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccontent?id=2662

09 lut 2007, 22:48

Wojtku,
Mam reprint (papierowy) książki adresowej z roku 1933 .
Pozdrawiam Janka

10 lut 2007, 01:46

Wojtku,
Myślę, ze szukanie w książkach adresowych m. Poznania nic nie da. Pani mogła być z poza Poznania. Najlepiej byłoby dotrzeć do ksiegi przyjęć i wypisów z tego szpitala. Jak ? Nie wiem jeszcze. Może ktoś coś podpowie. Mielibyśmy i adres skąd przybyła i byc moze kto zapłacił za leczenie (o ile wtedy się w tym szpitalu płaciło).
Pozdrawiam
Janka

10 lut 2007, 11:15

Janko, też pomyślałam o szpitalu - pytanie jednak, czy mają swoje archiwum i czy udostępnią.

AP Leszno Potrzebna pomoc

05 mar 2009, 20:28

Witajcie,

czy moze ktos wybiera sie do AP Leszno i moglby mi cos sprawdzic w ksiedze Dusz i ew. skorowidzach do ks. metrykalnych?

Pozdrawiam

Slawa

Re: Potrzebna pomoc

05 mar 2009, 21:25

Sławka ale księgi metrykalne leszna widziałam u nas w archiwum, sprawdzalaś tam ?

Re: Potrzebna pomoc

05 mar 2009, 21:44

Pisalam do Leszna i podali, ze ksiege dusz o ktora mi chodzi maja. O USC nie pytalam - sprawdze wiec w Sezamie.

Dzieki i Pozdarwiam

Slawa
Odpowiedz