Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Cmentarze - indeksy

13 lis 2007, 17:19

[skała: przeniesiono z innego wątku]

Ale skoro z mojej przyczyny został już założony ten wątek, to pozwolę sobie go dalej wykorzystać...
Chodzi mianowicie o informacje nt. indeksowania cmentarzy w Poznaniu.
Trochę zainteresowałem się tym tematem, z potrzeb osobistych. Chciałbym się więc dowiedzieć, czy istnieje jakikolwiek wykaz wszystkich ( w szerokim tego słowa znaczeniu) cmentarzy w Poznaniu.
Być może jakieś wiadomości na ten temat są już na tym forum zamieszczone, ale teraz byłaby okazja zebrania ich w wątku poswięconym cmentarzom.

Cmentarze - indeksowanie

14 lis 2008, 20:38

Koledzy i koleżanki!

Mam takie pytanie odnośnie indeksowaniu cmentarzy: Jak ono powinno wygladać i jakie wiadomości zawierać? Myśle, ze wiele osób bedzie tym zainteresowana. Mam zebrany indeks wszystkich grobów: imie i nazwisko zmarłego, data urodzenia i zgonu, rodzice, numer grobu, kwatery, stan grobu i numer Aktu USC. Może ktoś z bardziej doswiadczonych napisze cos więcej żeby się odzielić.

Paweł H.

Re: Indeksowanie cmentarzy

14 lis 2008, 22:12

Witam!
Cytuję:
Mam zebrany indeks wszystkich grobów: imie i nazwisko zmarłego, data urodzenia i zgonu, rodzice, numer grobu, kwatery, stan grobu i numer Aktu USC.


Jeżeli masz takie indeksy to na pewno się wszyscy ucieszą. o Które cmentarze chodzi? Bo jest wyszukiwarka cmentarzy poznańskich, ale niestety nie wszystkich i nie do końca uzupełniona. A wiadomosć, że masz także informacje o rodzicach zmarłych jest wprost wspaniała. Napisz cos konkretniej. Ja jestem bardzo, bardzo zainteresowana. Jeżeli masz Poznań to od dawna poszukuję swej prababki i chociaż w wyszukiwarce jest jej grób, to i tak nie wiem jak nazywali sie jej rodzice.
Pozdrawiam Genowefa

Re: Indeksowanie cmentarzy

14 lis 2008, 22:14

O jakim cmentarzu masz te materiały?

Re: Indeksowanie cmentarzy

15 lis 2008, 09:58

Witam!

Projekt indeksacji cmentarzy funkcjonuje już jakiś czas w Pomorskim TG i moim zdaniem jest tam całkiem fajnie i prosto rozwiązany, zarówno pod względem samego zbierania materiału (zdjęcia), dalszego ich katalogowania i indeksowania jak i późniejszego przedstawienia indeksów na stronie. Zobaczcie jak tam jest "zrobiony" cmentarz Gdynia - Kolibki !
Na stronie jest też instrukcja, jak "ugryźć" indeksowanie nekropolii.

http://www.ptg.gda.pl/index.php/publish ... icleID/15/ - instrukcja

http://www.ptg.gda.pl/index.php/cemetery/action/main/ - baza danych i indeksy

Przy okazji chciałabym zapytać czy ktoś z forumowiczów ma możliwość cyknięcia fotek dwóch grobów, jeden na cmentarzu w Rydzynie a drugi w Czarnkowie?

pozdrawiam

Ania

Re: Cmentarze - indeksy

12 maja 2009, 00:30

Witam -
Zanim ktos rozpocznie spisywac nazwiska z Cmentarza Zasluzonych w Poznaniu na Wzgorzu Sw. Wojciecha oraz cmentarza parafii Sw.Wojciecha na stoku Cytadeli prosze zapoznac sie z moim postem: Lista pochowanych na....
Wazne, aby nie powielac ogromu pracy, ktory juz zrobil w 1991 roku Leszek Krajkowski z Towarzystwa Genealogiczno Heraldycznego w Poznaniu.
Pozdrawiam
Hania

Re: Cmentarze - indeksy

13 maja 2009, 07:26

przypominam, że Cytadela została dokładnie opracowana przez prof. Olszewskiego "Cmentarze na stokach poznańskiej Cytadeli" wyd. naukowe UAM 2008. To tak na wszelki wypadek gdyby ktoś się porwał na Cytadelę.....

pozdrawiam:)
Odpowiedz