Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodziny Pućka, Pucka vel Pucinscy z Gniezna, Pyszczynka

18 sty 2009, 14:11

Witam,

Poszukuje kontaktu z rodzinami o nazwisku Pućka, Pucka vel Pucinscy z Gniezna i oklolic, zainteresowanymi genealogia oraz posiadajacymi jakiekolwiek informacje o swoich przodkach. W linni Pucka udalo mi sie dojsc do ok. 1747 r. Zapraszam chetnych do wspolpracy.

Pozdrowienia

Pawel

Re: Rodziny Pućka, Pucka vel Pucinscy z Gniezna, Pyszczynka

15 sie 2009, 12:42

Witam
na moikreni znalazłem nasze połączenie z nazwiskiem Kusy.
Napisalem Tobie na moikrewni jakie to połączenie.
Ja wiesz jest też forum Wtg nazwisko Ochotny
To połaczenie Maciej Kusy i Helena O i tak dalej do Jakuba Kusy i dalej do Stanislwa Kusy, Witold jest synem Stanisława i mężem Łucji Grabowskiej d. Nowak - matka Łucji to siostra mego dziadka Michał Nowak i Marta Springer a ci to rodzice mojej mamy.
Natmiast nazwisko Maciej Kusy i Helena Pórol d. kusy mieli córkę Katarzynę ktora wyszła (p.v.) za Michala Kabacińskeigo który urodzi sie w miejscowości Owsiska/Znin 1850 , w miejscowości (potwierdzonej) moi prodzkowie Agnieszka i Krzysztof Kabaciński 1788 -1900 , o tej rodzinie wspominiala lina francuskich Kabacińskich z mojej lini.
Nic poza faktami i wspomnieniami nie mogę potwierdzic połączenia z moimi Kabacińskimi - natomiast z Kusy mamy genealogiczne połączenia.
Mam na mokrewni drzewo do którego Ciebie zapraszam.

Re: Rodziny Pućka, Pucka vel Pucinscy z Gniezna, Pyszczynka

23 sie 2009, 12:26

Rodzina Pućka pochodząca z Gniezna mieszkała w Środzie Wlkp. Było to w latach 1950 do lat 70-ych.
Jeśli dobrze pamietam byli to Józef i Stanisława Pućka z dziećmi Ryszardem, Kazimierzem i córką Krystyną. Pan Józef był dyrektorem Cukrowni średzkiej. Rodzina ta mieszkała w domu służbowym Cukrowni.
Wiem, że wyprowadzili się do Gniezna.

Pozdrawiam
Danuta
Odpowiedz