Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

30 mar 2009, 16:24

Poszukuję wszelkich informacji, które pomogą mi stworzyć zarys drzewa genealogicznego mojej rodziny składającej się z kilku lub kilkunastu (tego jeszcze nie wiem!) rodzin. W grę wchodzą rodziny: Orgelbrandów, Piaseckich i Jahlów (Lwów, Kraków). A w dalszej kolejności Jędrasów (Kraków). Będę oczywiście wdzięczny za ewentualne wskazanie jakichkolwiek żródeł. Pozdrawiam potencalnych poszukiwaczy. Marek Jędras

Re: poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

30 mar 2009, 17:36

Witamy.
Współczesne czasy i wielkopolska to oky, ale chyba inne portale więcej podpowiedzą.
A móglbyś podać w profilu miasto zamieszkania.

Re: poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

30 mar 2009, 17:44

Z Twojego postu nie wynika żaden związek z Wielkopolską. Czy Twoi przodkowie pochodzą z Wielkopolski? Czy może z Krakowa lub ze Lwowa przeprowadzili się do Wielkopolski? Określ, choć w przybliżeniu, jakie wielkopolskie rejony (np. powiaty) są w kręgu Twoich zainteresowań.

Re: poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

30 mar 2009, 21:32

kabat napisał(a):Witamy.
Współczesne czasy i wielkopolska to oky, ale chyba inne portale więcej podpowiedzą.
A móglbyś podać w profilu miasto zamieszkania.

Tak oczywiście. Mieszkam w Sieradzu. A urodziłem się w Krakowie. Potem z rodzicami przeniosłem się do Warszawy. Myślę, że jednak rodziny, których członków poszukuję nie są związani z terenem Wielkopolskim. W nawiasach wymieniłem miasta z którymi rodziny te były związane: Piaseccy i Jahle - z Krakowem i Lwowem (poprzez koligacje rodzinne), to samo dotyczy Orgelbrandów, krórych część związana była z Tarnowem, Krosnem. Proszę o ewentualne wskazówki do dalszych poszukiwań. W grę wchodzi okres - międzywojenny, okupacja i prl. Pozdrawiam

Re: poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

30 mar 2009, 21:34

menka napisał(a):Z Twojego postu nie wynika żaden związek z Wielkopolską. Czy Twoi przodkowie pochodzą z Wielkopolski? Czy może z Krakowa lub ze Lwowa przeprowadzili się do Wielkopolski? Określ, choć w przybliżeniu, jakie wielkopolskie rejony (np. powiaty) są w kręgu Twoich zainteresowań.

Niestety trochę przesadziłem Pewnie muszę przenieść się do krakowskiego towarzystwa genealogicznego. Pozdrawiam

Re: poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

30 mar 2009, 21:44

Ogłoszenie, pozostanie nic złego nie zrobileś, po prostu szukasz. Każdy z nas takie ogłoszenia na innych forach wystawił.
Walczymy z animowościa ( pełne profile i te dziwne podpisy), wiemy że jesteś na naszym forum. Życzymy poszukiwań, wiemy kiedy my pytamy, a będziesz miał wiadomości na nasze pytania na forum, odpowiesz i podpowiesz.
Taka jest "zasada " forum

Re: poszukuję wiadomości o rodzinach - Orgelbrandów, Piaseckich

31 mar 2009, 07:56

kabat napisał(a):Ogłoszenie, pozostanie nic złego nie zrobileś, po prostu szukasz. Każdy z nas takie ogłoszenia na innych forach wystawił.
Walczymy z animowościa ( pełne profile i te dziwne podpisy), wiemy że jesteś na naszym forum. Życzymy poszukiwań, wiemy kiedy my pytamy, a będziesz miał wiadomości na nasze pytania na forum, odpowiesz i podpowiesz.
Taka jest "zasada " forum

Teraz już wiem i że w razie czego magę liczyć na pomoc. Pozdrawiam
Odpowiedz