Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Filipiak, Raczak, Siebiera, Jaroniak

11 kwi 2016, 23:03

Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów ma może w swych drzewach lub chociażby w notatkach osoby o następujących nazwiskach: Filipiak, Raczak, Siebiera oraz Jaroniak (lub Jaroni). Teren którego to dotyczy to Pogorzelica / Śmiełów / Tarce / Lgów, a zakres czasowy – mniej więcej 1820 - 1900.

Re: Filipiak, Raczak, Siebiera, Jaroniak

09 cze 2020, 13:05

Dzień dobry, moja praprababcia Małgorzata Leśniewska, wdowa po Teodorze Tołkaczu, wyszła drugi raz za mąż za Jana Siebierę, ur. w Kretkowie w 1849r. Prapradziadek Teodor zmarł w 1863r, a w 1873r praprababcia urodziła pierwszego syna z 2 związku, Karola, zatem ślub z Janem Siebierą miał miejsce między 1863 a 1873. Małgorzata miała z Janem Siebierą jeszcze drugiego syna, Teodora. Teodor ożenił się z Filomeną Gunther i mieli dwie córki, Marię i Klarę. Czy to coś Panu mówi? Maria i Klara urodziły się w Lipsku, ale potem chyba mieszkały w Poznaniu.

Re: Filipiak, Raczak, Siebiera, Jaroniak

09 cze 2020, 14:43

Witam,
Moje informacje o Siebierach zaczynają się od Wawrzyna, który ze związku z Elżbietą Fabiszak miał co najmniej troje dzieci (a może i więcej) – Tomasza (1821-1900), Józefę (1827-1905) i Marcina (1830-1879).

Dalej mam pociągniętego tylko Tomasza, bo on (a właściwie część jego dzieci) łączy się z moimi Filipiakami. Ożenił się on w 1845 r. z Anną Jaroni (lub Jaroniak) i mieli co najmniej 5 dzieci (Stanisława, Michał, Tekla, Katarzyna, Wojtek).

Nigdzie nie mam odnotowanego żadnego Jana Siebiery. Kretków też mi się nie pojawia chociaż okolica m.in. więcej ta sama.

Re: Filipiak, Raczak, Siebiera, Jaroniak

09 cze 2020, 21:37

Szkoda, dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam. Anna Kuczyńska

Re: Filipiak, Raczak, Siebiera, Jaroniak

03 paź 2022, 18:11

gregB napisał(a):Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów ma może w swych drzewach lub chociażby w notatkach osoby o następujących nazwiskach: Filipiak, Raczak, Siebiera oraz Jaroniak (lub Jaroni). Teren którego to dotyczy to Pogorzelica / Śmiełów / Tarce / Lgów, a zakres czasowy – mniej więcej 1820 - 1900.


W moim drzewie jest Katarzyna Raczak (moja praprababka), urodzona w 1847 (nie wiem, kiedy zmarła), wyszła za Piotra Andraszaka (1837 - 1911) w 1868 (parafia Pogorzelica). Mieszkali w Śmiełowie.

Pozdrawiam,
Marta

Re: Filipiak, Raczak, Siebiera, Jaroniak

03 paź 2022, 19:46

Witam i dziękuję za odzew,
W moim przypadku nazwisko Raczak nosiła moja prapraprababcia. Maria (Marianna) Raczak była żoną Wawrzyna Filipiaka (ślub w 1853 roku w parafii Pogorzelica). Niestety poza informacją o ślubie wg której urodziła się około 1835 roku nic więcej o niej nie wiem. Nie znam jej rodziców ani nie wiem kiedy zmarła. Wg zapisów ze ślubów dzieci Wawrzyna i Marii wynika że żyła jeszcze w 1897 roku. Po ślubie Wawrzyn i Maria także mieszkali w Śmiełowie.

Sprawdziłem że mam w drzewie także Andraszaków. Mianowicie jeden z synów Wawrzyna i Marii – Antoni Filipiak – ożenił się w 1897 roku ze Stanisławą Majchrzak z Gąsiorowa. Rodzicami owej Stanisławy byli z kolei Ignacy Majchrzak i Jadwiga Andraszak (ur. w 1844 w Śmiełowie, zm. w 1885 rok). Jadwiga była córką Józefa Andraszaka i Anny o nieznanym mi nazwisku.
Odpowiedz