Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Parafia Cieszyn (dawny powiat Syców) - rodzina Dobroś

25 maja 2016, 21:07

Ostatnio zająłem się poszukiwaniem moich przodków, którzy pochodzili z okolic Cieszyna w dawnym powiecie Syców (dzisiaj pogranicze woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego). Niestety utknąłem na parze moich 3x pradziadków Wawrzyna Dobrosia (inna pisownia nazwiska Dobrosch) i Anny Wysockiej. Z informacji, które posiadam wiem, że Wawrzyn urodził się około 1829 roku w miejscowości Johannisdorf (dzisiejsze Janisławice). O Annie praktycznie nie wiem nic. Nie wiem też, kiedy brali ślub. Podejrzewam, że miało to miejsce przed 1860 rokiem, ponieważ około tego roku w miejscowości Konradau (Konradów) rodzi się ich córka Barbara (zm. w 1882 roku w Czechlu k. Kucharek).
Wobec powyższego mam kilka pytań.
1. Do jakiej parafii w latach 20. i 30 XIX wieku należały Janisławice? Czy był to Cieszyn czy inna parafia?
2. Gdzie mogę szukać ksiąg ślubów z parafii Cieszyn z lat 50. XIX wieku? Wiem, że w AAP księgi ślubów z Cieszyna kończą się na 1842 roku.
3. Czy w latach 50. XIX wieku Janisławice znalazły się w granicach parafii Kuźnica Czeszycka? Jeśli tak, to czy ktoś korzystał już z ksiąg tej parafii?
Odpowiedz