Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Kaczyńskich

24 maja 2009, 14:22

Witam!
Poszukuję informacji na temat rodziny o nazwisku Kaczyński pochodzenia Powidz,Polanowo.Parafia Powidz,powiat słupecki.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 02 mar 2010, 14:24 przez Krys85, łącznie edytowano 5 razy

Re: Poszukuję Kaczyńskich

24 maja 2009, 14:46

Krystianie, nazwisko znane :lol:
Ale powaznie, zobacz wszelkie wyszukiwarki dostepne na stronie WTG. Masz tam tysiace nazwisk. Dworzaczek ma wiele informacji tez. Poszperaj. Dodatkowo swietny link jest: http://www.ornatowski.com/index/index.htm

Re: Poszukuję Kaczyńskich

24 maja 2009, 21:30

Witam,niedawno Ania z Chicago podała przebogaty link do Twojej okolicy:http://slupcagenealogy.com/searchPg.aspx Tytuły rubryk są w j.angielskim,ale łatwo się zorientować.Powodzenia.Barbara Król z d. Krajka

Re: Poszukuję Kaczyńskich

25 maja 2009, 14:19

Dzięki za pomoc :D

Re: Poszukuję Kaczyńskich

05 maja 2010, 21:11

Poszukuję informacji o Małżeństwie: Rozalii Musiałkowskiej zd.Kaczyńskiej (ur. 27sierpień1855) wyszła (25maj1873 w Powidzu) za Kazimierza Musiałkowskiego ur ok.1850 r w miejscowości Bożaki?

Re: Poszukuję Kaczyńskich

06 maja 2010, 00:42

Krystianie -
Szukasz w parafii Powidz ale ja przejrzalam parafie w Slupcy i wypisalam kilka Kaczynskich. Moze ci sie przydadza ?
1. Franciszek Kaczynski, ur. 1783 pazdziernik 5, ojcem byl Stanislaw matka Katarzyna
2. Jan Kaczynski, ur. 1784, grudzien 29, ojciem byl Stanislaw, matka Teodora
3. Rozalia Kaczynski, ur.1798 wrzesien 9, ojciec Wojciech, matka Teresa
4. Slub: Tylisz Antoni i Kaczynski Wiktorya, 1835 styczen 27

Wlasnie zauwazylam, ze nazwiska w tej wyszukiwarce, ktore koncza sie na "ski" jak Kaczynski, podawane sa dla kobiet jak dla mezczyzn z koncowka "ski" nie "ska", to taka "regula" amerykanska. Przypuszczam, ze autorka stronki zmienila celowo koncowki dla uzytku Amerykanow, ktorzy nie bardzo maja pojecie o tym, ze dla kobiety powinna byc koncowka "ska".
To juz tak jest od poczatku polskiej emigracji do Stanow, wszystko musi byc latwe i nieskomplikowane :)
Powodzenia.

Re: Poszukuję Kaczyńskich

06 maja 2010, 19:33

Intryguje mnie miejscowość Bożaki, możesz zamieścić skan z tą nazwą, może to Bożacin?

Re: Poszukuję Kaczyńskich

06 maja 2010, 20:18

Marzeno, rzeczywiście ta nazwa miejscowości może brzmieć Bożacin niestety skanu nie mam atak mi się udało odczytać.
Miejscowości o nazwie nie udało mi się odnaleźć, natomiast Bożacinów są dwa.
Czy masz może, Marzeno jakieś informacje o Musiałkowskich z Bożacina?

Re: Poszukuję Kaczyńskich

07 maja 2010, 17:54

Niestety, moi Musiałowscy/Musiałkowscy to od II poł XIX w. Bielsko w parafii Ostrowo mogileńskie (mój Jakub, wdowiec z Bielska, jako Musiałkowski ślubował w Powidzu w 1866 r)

Re: Poszukuję Kaczyńskich

13 kwi 2015, 19:45

W roku 1920-tym mieszkał w Poznaniu przy ul. 3 Maja 2, Franciszek Kaczyński. W późniejszym czasie wyjechał do USA (Milwaukee).

Re: Poszukuję Kaczyńskich

12 paź 2019, 15:23

Krys85 napisał(a):Marzeno, rzeczywiście ta nazwa miejscowości może brzmieć Bożacin niestety skanu nie mam atak mi się udało odczytać.
Miejscowości o nazwie nie udało mi się odnaleźć, natomiast Bożacinów są dwa.
Czy masz może, Marzeno jakieś informacje o Musiałkowskich z Bożacina?


Pewnie chodzi o miejcowość Bożatki

P.S. Moi Kaczyńscy pochodzą z miejscowości Bożacin koło Krotoszyna
Odpowiedz