Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zaranek, Łochyński

24 sie 2009, 19:11

Witam

Poszukuję rodzeństwa lub starszych pokoleń:
-Stanisław i Rozalia Zaranek - jedyną datę jaką znam to taką, że zmarli ok. 1950r.
-Jan (1864-1947) i Magdalena (1868-1940) Zaranek - przypuszczam, że są to rodzice Stanisława
-Franciszek Zaranek (ur. 1828) i Antonina Lijewska (ur. między 1828-1837) - przypuszczam, że są to rodzice Jana
Wszyscy pochodzą z Słomowa, parafia Parkowo (okolice Obornik). Szukam potwierdzenia tych informacji, ponieważ są to jedynie przypuszczenia z miejscowego cmentarza lub daty ślubu. Jedynie co wiem to, to że Stanisław i Rozalia należą do mojej rodziny i jest to pewne. Jakby ktoś byłby chętny to mam znaczą większość ich potomków.
Staram się również połączyć tą rodzinę z Zarankami którzy pieczętowali się herbem Korczak, wśród których był Kazimierz Zaranek chorąży i starosta Żmudzki.

Podobną sytuację mam z:
-Wincenty i Julianna Łochyńscy - urodzeni ok. 1880r., pochodzą z Popowa Kościelnego (powiat Wągrowiecki)lub bliskich okolic
-Tomasz Łochyński (ur. 1847) i Katarzyna Kamińska (ur. 1856) - przypuszczam, że są to rodzice Wincentego
-Jan (ur. 1808) i Marianna Łochińscy (ur. 1814) - przypuszczam, że są to rodzice Tomasza
W tym przypadku również staram się połączyć tą rodzinę z Łochyńskimi herbu Jelito.

Oraz:
-Jan Hermuła i Józefa Łysiak - pochodzą z Niemieczkowa (gmina Oborniki), urodzeni ok. 1880r.
-Józef Jóźwiak i Katarzyna Szymkowiak - mieszkali w Słupi, obok Stęszewa, ur. ok 1900r.

W rodzinie znajduje się sygnet herbowy z wygrawerowanym herbem Korab, przechodził on z rodziny do rodziny, więc w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć kto się nim pieczętował.

Re: Zaranek, Łochyński

28 lut 2010, 21:19

Mariuszu
Przeczytałam Twoją informację o rodzinie i ja też poszukuję przodków rodziny Zaranek. Dopiero zaczynam przygodę z genealogią, więc nie dużo mogę pomóc. Ale odnosząc się do Twojej informacji, muszę Ci podać, że najprawdopodobniej Jan i Magdalena to nie są rodzice tego Stanisława. Dysponuję też zapisami dokładnych dat urodzin i śmierci Jana i Magdaleny .
Pozdrawiam. Proszę wszystkich o kontakt , którzy interesują się rodziną Zaranek lub Soloch

Re: Zaranek, Łochyński

01 lip 2012, 11:44

Witaj Mariuszu !

Apolonia h.Jelita Łochyńska *ca 1730 + po 1797 Córka Andrzeja i Anny Objezierskiej
wł.Nieświastowic parafia Popowo Kościelne
oz.21.02.1751 Popowo Kościelne
Franciszek h.Nałęcz Ostroróg-Gorzeński +1795 dz.Łukowa płk.wojsk koronnych
wdowiec po Barbarze Granowskiej

Mieli 3 Dzieci,w tym

Andrzej Piotr Antoni *1752 Łukowo chrzest 23.05.1752 Popowo Kościelne +06.02.1821 Śmiełowo
poch.w Grobowcu Rodzinnym w Lgowie k.Jarocina
regent grodzki poznański i wschowski,szambelan Króla Stanisława Augusta
1790 komisarz cywilno wojskowy pow.gnieźnieńskiego
Prezes Trybunału poznańskiego 1810 za Królestwa Warszawskiego
kawaler orderu Orła Czerwonego I kl.
wł.Śmiełowa,Karmina,Wilkowic i Budzisławia
mason,buduje w Śmiełowie pałac

patrz dane o Nim i Jego Potomkach
google Andrzej Gorzeński Józefa Morawska baza PSW Pana Minakowskiego

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski Wschowa

Re: Zaranek, Łochyński

13 sty 2014, 12:33

Witam,

Również poszukuje informacji odnośnie rodziny Zaranek z Słomowa. Chciałabym się dowiedzieć kim byli rodzice Maryanny Zaranek, która wyszła za mąż za Jana Ronkę. Jestem prawnuczką ich córki Zofii, która urodziła sie 24 listopada 1906 w Słomowie. Również rodziną Ronka ze Słomowa jestem zainteresowana.

Re: Zaranek, Łochyński

13 sty 2014, 13:34

Mariusz89 napisał(a):Witam

Poszukuję rodzeństwa lub starszych pokoleń:
-Stanisław i Rozalia Zaranek - jedyną datę jaką znam to taką, że zmarli ok. 1950r.
-Jan (1864-1947) i Magdalena (1868-1940) Zaranek - przypuszczam, że są to rodzice Stanisława
-Franciszek Zaranek (ur. 1828) i Antonina Lijewska (ur. między 1828-1837) - przypuszczam, że są to rodzice Jana
Wszyscy pochodzą z Słomowa, parafia Parkowo (okolice Obornik). Szukam potwierdzenia tych informacji, ponieważ są to jedynie przypuszczenia z miejscowego cmentarza lub daty ślubu. Jedynie co wiem to, to że Stanisław i Rozalia należą do mojej rodziny i jest to pewne. Jakby ktoś byłby chętny to mam znaczą większość ich potomków.
Staram się również połączyć tą rodzinę z Zarankami którzy pieczętowali się herbem Korczak, wśród których był Kazimierz Zaranek chorąży i starosta Żmudzki.

Podobną sytuację mam z:
-Wincenty i Julianna Łochyńscy - urodzeni ok. 1880r., pochodzą z Popowa Kościelnego (powiat Wągrowiecki)lub bliskich okolic
-Tomasz Łochyński (ur. 1847) i Katarzyna Kamińska (ur. 1856) - przypuszczam, że są to rodzice Wincentego
-Jan (ur. 1808) i Marianna Łochińscy (ur. 1814) - przypuszczam, że są to rodzice Tomasza
W tym przypadku również staram się połączyć tą rodzinę z Łochyńskimi herbu Jelito.

Oraz:
-Jan Hermuła i Józefa Łysiak - pochodzą z Niemieczkowa (gmina Oborniki), urodzeni ok. 1880r.
-Józef Jóźwiak i Katarzyna Szymkowiak - mieszkali w Słupi, obok Stęszewa, ur. ok 1900r.

W rodzinie znajduje się sygnet herbowy z wygrawerowanym herbem Korab, przechodził on z rodziny do rodziny, więc w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć kto się nim pieczętował.

Witam

Parafia katolicka Ceradz Kościelny [Ceradz-kirchlich], wpis 9 / 1898

Joannes Hermoła (20 lat)
Josepha Łysiak (22 lat)
władysław hermuła (e-mail: wladyslaw.hermula@interia.pl):proszę podać adresy ich zamieszkania,kim byli oni i kim byli ich rodzice,adresy ich zamieszkania.
(11-08-2011)

Urząd Stanu Cywilnego Młodasko, wpis 7 / 1898

Johann Chermuła
matka: Agnes Chermuła
Josephine Łysiak
ojciec: Martin Łysiak , matka: Josephine Czeszak

Parafia katolicka Buk, wpis 32 / 1873

Martinus Łysiak (23 lat)
Josepha Czeszak (19 lat)
http://poznan-project.psnc.pl/search.php


Hermuła Maria, córka Jana i Józefy Łysiak:
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Re: Zaranek, Łochyński

29 maja 2015, 06:26

Amalena napisał(a):Witam,

Również poszukuje informacji odnośnie rodziny Zaranek z Słomowa. Chciałabym się dowiedzieć kim byli rodzice Maryanny Zaranek, która wyszła za mąż za Jana Ronkę. Jestem prawnuczką ich córki Zofii, która urodziła sie 24 listopada 1906 w Słomowie. Również rodziną Ronka ze Słomowa jestem zainteresowana.


Moze dla Pani poszukiwan bedzie pomocna wiadomosc z Gazety Wagrowieckiej nr. 36 z dnia 14-02-1932; strona 6 o zgonie wdowy: Marjanna Koczorowska z domu Ronka; lat 81 – Slomowo. Natrafilem na ta wzmianke szperajac w sieci w przy okazji poszukiwan dotyczacych genealogii rodziny Ronkow (lub Runkow) wywodzacych sie z Parkowa – powiat Oborniki Wlkp. Pozdrowienia.

Re: Zaranek, Łochyński

15 cze 2015, 10:37

survey06 napisał(a):
Amalena napisał(a):Witam,

Również poszukuje informacji odnośnie rodziny Zaranek z Słomowa. Chciałabym się dowiedzieć kim byli rodzice Maryanny Zaranek, która wyszła za mąż za Jana Ronkę. Jestem prawnuczką ich córki Zofii, która urodziła sie 24 listopada 1906 w Słomowie. Również rodziną Ronka ze Słomowa jestem zainteresowana.


Moze dla Pani poszukiwan bedzie pomocna wiadomosc z Gazety Wagrowieckiej nr. 36 z dnia 14-02-1932; strona 6 o zgonie wdowy: Marjanna Koczorowska z domu Ronka; lat 81 – Slomowo. Natrafilem na ta wzmianke szperajac w sieci w przy okazji poszukiwan dotyczacych genealogii rodziny Ronkow (lub Runkow) wywodzacych sie z Parkowa – powiat Oborniki Wlkp. Pozdrowienia.


Jeszcze jedna informacja mogaca byc Pani pomocna w poszukiwaniu korzeni Ronkow ze Slomowa. W ramach poszukiwan genealogii rodziny Ronkow wywodzacych sie z Parkowa, ostatnio uzyskalem z Archiwum Archidiecezji w Poznaniu kopie swiadectwa slubu zawartego 24 listopada 1885 roku przez Josophus Ronka z Parkowa i Theodosia Kosmider z miejscowosci Ciszkowo. Swiadkiem na tym slubie jest Joannes Ronka de Slomowo. (zachowalem originalna pisownie imion, nazwisk i miejscowosci). Trudno ustalic jakie jest pokrewienstwo miedzy Josuphus Ronka, ktory mial 27 lat gdy sie zenil i Joannes Ronka nie znajac wieku Joannes’a (Jana). Z moich dociekan wynika, ze w XIX wieku w parafii parkowskiej zyly trzy klany Ronkow (lub Runkow bo i w tej formie wystepuje nasze nazwisko rodowe)
Ostatnio edytowano 15 cze 2015, 10:39 przez survey06, łącznie edytowano 1 raz

Re: Zaranek, Łochyński

15 cze 2015, 10:38

survey06 napisał(a):
Amalena napisał(a):Witam,

Również poszukuje informacji odnośnie rodziny Zaranek z Słomowa. Chciałabym się dowiedzieć kim byli rodzice Maryanny Zaranek, która wyszła za mąż za Jana Ronkę. Jestem prawnuczką ich córki Zofii, która urodziła sie 24 listopada 1906 w Słomowie. Również rodziną Ronka ze Słomowa jestem zainteresowana.


Moze dla Pani poszukiwan bedzie pomocna wiadomosc z Gazety Wagrowieckiej nr. 36 z dnia 14-02-1932; strona 6 o zgonie wdowy: Marjanna Koczorowska z domu Ronka; lat 81 – Slomowo. Natrafilem na ta wzmianke szperajac w sieci w przy okazji poszukiwan dotyczacych genealogii rodziny Ronkow (lub Runkow) wywodzacych sie z Parkowa – powiat Oborniki Wlkp. Pozdrowienia.


Jeszcze jedna informacja mogaca byc Pani pomocna w poszukiwaniu korzeni Ronkow ze Slomowa. W ramach poszukiwan genealogii rodziny Ronkow wywodzacych sie z Parkowa, ostatnio uzyskalem z Archiwum Archidiecezji w Poznaniu kopie swiadectwa slubu zawartego 24 listopada 1885 roku przez Josophus Ronka z Parkowa i Theodosia Kosmider z miejscowosci Ciszkowo. Swiadkiem na tym slubie jest Joannes Ronka de Slomowo. (zachowalem originalna pisownie imion, nazwisk i miejscowosci). Trudno ustalic jakie jest pokrewienstwo miedzy Josuphus Ronka, ktory mial 27 lat gdy sie zenil i Joannes Ronka nie znajac wieku Joannes’a (Jana). Z moich dociekan wynika, ze w XIX wieku w parafii parkowskiej zyly trzy klany Ronkow (lub Runkow bo i w tej formie wystepuje nasze nazwisko rodowe)

Re: Zaranek, Łochyński

07 lis 2015, 18:03

Amalena napisał(a):Witam,

Również poszukuje informacji odnośnie rodziny Zaranek z Słomowa. Chciałabym się dowiedzieć kim byli rodzice Maryanny Zaranek, która wyszła za mąż za Jana Ronkę. Jestem prawnuczką ich córki Zofii, która urodziła sie 24 listopada 1906 w Słomowie. Również rodziną Ronka ze Słomowa jestem zainteresowana.




Po nitce do klebka .....

Jestem w posiadaniu skanu slubu Jana Ronka (lat 23) ze Slomowa i Marianny Zaranek (lat 19) urodzonej we wsi Grzybownice zawartego w dniu 27 pazdziernika 1886 roku w parafii Lechlin-Prusce. Swiadkami na slubie byli Wolniewicz (prop.) Slomowa i Joseph Piotroski – pisownia oryginalna.

Za akt zgonow za okres 1807-1912 parafii w Pakowie rysuje sie ponizszy obraz rodziny Jana Ronka (syn Stanislausa Runka i Catharina Galas) i Marianny Ronka zd. Zaranek.

Jan i Marianna Ronkowie mieli .... 16 (szesnascioro!) dzieci:

12.09.1887 - syn Johann xx.08.1889 - syn Stanislaus 29.09.1890 - corka Maria xx.10.1891 - corka Catharina xx.03.1893 - syn Casimirus xx.06.1895 - syn Ladislaus 24.05.1897 - syn Aloisius 31.05.1898 - corka Prakseda 20.12.1899 - corka Wiktoria 27.05.1901 - corka Anna 06.08.1902 - corka Ludovica 04.09.1903 - corka Salomea 15.02.1905 - corka Helena 24.11.1906 - corka Zofia 01.11.1908 - syn Franciszek 11.10.1911 - syn Leonard

Niestety, z tej licznej gromadki 8 (osmioro) zmarlo w wieku niemowlecym

- Stanislaus Ronka † 09.10.1889 (zyl 1.5 m-ca) - Catharina Ronka † 21.11.1891 (zyla 1m-c) - Casimirus Ronka † 03.03.1893 (zyl 1 m-c) - Ladislaus Ronka † 28.07.1895 (zyl 1 m-c) - Aloisius Ronka † 08.06.1897 (zyl 17 dni) - Ludovica Ronka † 06.08.1902 (zyla 1 dzien) - Salomea Ronka † 18.09.1903 (zyla 14 dni) - Helena Ronka † 08.07.1905 ( 4 m-ce i 22 dni)

Ponadto, najstarszy z dzieci Ronkow ze Slomowa, Johann Runka zostal powolany do armii pruskiej 22 sierpnia 1914 roku i sluzyl w 9ej kompanii 47 poznansko-sremskiego pulku piechoty. Polegl w czasie walk IWS na froncie francuskim.

W Slomowie od konca lat 30ch ubieglego wieku nie ma potomkow Ronkow.

Re: Zaranek, Łochyński

27 paź 2022, 19:20

Dużo w tym wątku o rodzinie Ronka/Runka/Runke, więc może tutaj napiszę.
Wspomniany w wątku Stanisław Runka to mój 2 pradziadek.
Z ciekawostek - z mojego DNA wynika, że miałem dalekich przodków w Saksoni. Wytłumaczenie jest dość proste - Kosznajderia. Dla zainteresowanych przodkami Ronka/ Runka/ Runke kilka linków
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosznajderia
https://www.tropemkorzeni.pl/pochodzeni ... ajderskie/

Teraz pytanie i prośba? Czy ktoś posiada informacje o przodkach Katarzyny Runka (Gallas)?
Ja wiem tylko tyle, że Katarzyna Runka (ur. 1829 Słomowo) wyszła za mąż za Stanisława Runkę (ur. 19.04.1822 Parkowo). Ślub 04.02.1850 w Parkowie.
Dziękuję i pozdrawiam
Winnicjusz

Re: Zaranek, Łochyński

27 paź 2022, 23:36

Informacja z innych kanałów
W księgach parafii w Parkowie znajduję, że Catharina Runka z domu Galas zmarła w Słomowie w dniu 18 listopada 1902 roku w wieku 73 lat. Jej rodzicami byli Andreas Galas i Marianna. Pozycja nr. 15 w załączonym skanie. Swego czasu zeskanowalem w warszawskiej parafii Mormonów (Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich) tamże możliwie wszystkie dostępne akta chrztów, ślubów i zgonów parafii parkowskiej i paru innych. Teraz już sekcji genealogicznej nie prowadzą. Ronkowie a konkretnie dwaj bracia -zapisani jako Johann Runka i Gasparus Runka, synowie Michael i Dorothea Runke pojawili się i osiedli w Parkowie w lutym 1813 roku a pochodzili z Sypniewa na Pomorzu Zachodnim.
Odpowiedz