Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję: Luther,Luter , Sierszulski, Masztalerz, Koch

18 wrz 2009, 19:07

Witam. Nazwiska w/w dotyczą miejscowości: Poznań, Szamotuły, Oborniki, Uścikówiec, Niewierz, Maniewo, Bydgoszcz.
Zacznijmy od Luther
Nazwisko związane z powiatem obornickim i szamotulskim w dwojakiej pisowni(Luter). W Uścikówcu urodził się mój pra dziadek Jan Luther(1903r) jego rodzicami byli Gotfryd i Michalina zd. barthold.rodzeństwo: Józef (zmiana pisowni nazwiska na Luter)Leonard( został rozstrzelany w Bydgoszczy około 1940r)Stanisław, Marta Jarczak zd.Luther.Możliwe ,że rodzeństwa było więcej.
Sierszulski Władysław ur. w Maniewie około 1885r
Masztalerz Jan ur ?jego rodzice mieszkali w Niewierzu tam też urodziła się Jego córka Janina(moja Babcia)
Koch Bolesław: dziadek ur. się w niemczech w Bottrop, jego ojciec franciszek w Sremie lub Jerce, mama Magdalena w Jerce.
I na tych widomościach ..stanęłam.
Jeśli ktoś coś wie dajcie kochani znać.
Pozdrawiam
Olga Luther-Kłonkowska

Re: Poszukuję: Luther,Luter , Sierszulski, Masztalerz, Koch

16 lis 2009, 21:14

Olga1 napisał(a):Witam. Nazwiska w/w dotyczą miejscowości: Poznań, Szamotuły, Oborniki, Uścikówiec, Niewierz, Maniewo, Bydgoszcz.
Zacznijmy od Luther
Nazwisko związane z powiatem obornickim i szamotulskim w dwojakiej pisowni(Luter). W Uścikówcu urodził się mój pra dziadek Jan Luther(1903r) jego rodzicami byli Gotfryd i Michalina zd. barthold.rodzeństwo: Józef (zmiana pisowni nazwiska na Luter)Leonard( został rozstrzelany w Bydgoszczy około 1940r)Stanisław, Marta Jarczak zd.Luther.Możliwe ,że rodzeństwa było więcej.
Sierszulski Władysław ur. w Maniewie około 1885r
Masztalerz Jan ur ?jego rodzice mieszkali w Niewierzu tam też urodziła się Jego córka Janina(moja Babcia)
Koch Bolesław: dziadek ur. się w niemczech w Bottrop, jego ojciec franciszek w Sremie lub Jerce, mama Magdalena w Jerce.
I na tych widomościach ..stanęłam.
Jeśli ktoś coś wie dajcie kochani znać.
Pozdrawiam
Olga Luther-Kłonkowska

Witaj!
Słyszałam nazwisko Koch-związane jest ono z Poznaniem.Takie nazwisko nosi lekarz,który pracuje w szpitalu ortopedycznym w Poznaniu,jest asystentem prof.Jóźwiaka.Nie znam go osobiście.
Pozdrawiam
Odpowiedz