Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

oberża w Parzęczewie

16 lis 2009, 12:06

Poszukuję informacji o oberży w Parzęczewie powiat Kamieniec. Prawdopodobnie jest to obecnie wpisana w rejestr zabytków karczma miasta Parzęczew wpisana pod numerem ewidencyjnym 2511/A z 1955 roku.

Obrazek

Re: oberża w Parzęczewie

21 lis 2009, 21:40

Udało mi się, będąc przejazdem w okolicy odwiedzić Parzęczew. Znalazłem budynek, w którym była kiedyś karczma. Jest niedaleko przepięknego drewnianego zabytkowego kościoła. Osoba, który pomogła nam znaleść ten budynek wspominała o schodach i drzwiach. Na zdjęciu widać przy trzecim oknie od lewej ślady zamurowania po starym wejściu. Schody i drzwi wejściowe zostały zlikwidowane, ponieważ budynek znajduje się blisko drogi. Drzew oczywiście też już nie ma. O poprzednich właścicielach nie udało mi się, jak na razie nic więcej dowiedzieć.




Obrazek

Re: oberża w Parzęczewie

22 lis 2009, 23:31

Posiadam rodzinę we wsi Parzęczewo oraz znajomego. Postaram się ich wypytać czy coś wiedzą o tej oberży.

Re: oberża w Parzęczewie

10 gru 2009, 20:29

Odwiedziłem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dowiedziałem się, ze budynek Parzęczewo 72 został wzniesiony w połowie XIX wieku w stylu późnoklasycystycznym. W 1989 roku przeprowadzono jego remont. Przed remonten budynek nie posiadał już drzwi wejsciowych od ulicy. Żadnych informacji na temat dawnych ani współczesnych właścicieli nie uzyskałem.
Odpowiedz