Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Witakowscy i Pastuszko /należę do tego Klanu/

06 gru 2009, 19:49

Pragnę dowiedzieć się kim byli rodzice moich pradziadków tj. Jakuba Witakowskiego , oraz jego żony Józefy z domu Pastuszka .Jakub Witakowski /ur.ok.1860-1870/ wywodzi się z terenów Wielkopolski. Jakub miał siostrę z męża Różycką oraz brata prawdopodobnie Wacława. Poszukuję jednocześnie potomków córki Jakuba Witakowskiego - Stanisławy z męża Kucharskiej.Jestem wnuczką Kazimierza i Janiny/z domu Kucharskiej/ Witakowskich = Roma Wesołowska
Pozdrawiam

Re: Witakowscy i Pastuszko /należę do tego Klanu/

07 gru 2009, 16:32

Romko, podaj miejscowości lub powiaty (choć przypuszczalne, jeśli nie masz pewności), czytającym forum ułatwisz skojarzenia.

Re: Witakowscy i Pastuszko /należę do tego Klanu/

08 gru 2009, 11:28

Pozdrawiam.Pochodzę z Pomorza.Tereny na których mieszkali Jakub Witakowski i jego żona Józefa z domu Pastuszka to Rzeczniów,Kunów, Skarżysko/tylko Józefa jako wdowa /. Jakub zmarł w 1915r .Józefa ur.w 1846r zm.w 1943r.Ich dzieci:Jadwiga,Marian,Roma,Stanisława,Rozalia,Kazimierz,Zofia, Stanisław zm w wieku 20 lat.
Poznałam w trakcie poszukiwań wiele osób z rodziny/kilka znałam wcześniej ,jako dziewczynka/.Mój dziadek Kazimierz i jego siostra /wychowanka B.Prusa/ zamieszkali tylko na Pomorzu.Reszta pozosta w ,,Centralnej Polsce''.Od mamy wiem, że pradziadek wywodzi się z Wielkopolski .Jego przodkowie prawdopodobnie z Rygi. Czy to prawda?Pozdrawiam

Re: Witakowscy i Pastuszko /należę do tego Klanu/

08 gru 2009, 11:35

Pozdrawiam .Napisz czy doszły wiadomości.Klikałam w złym miejscu.
Odpowiedz