Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

16 mar 2020, 13:49

Tworzę drzewo genealogiczne rodziny ANDRYSIAK, poszukuję przodków. Dziadek nazywał się Franciszek Andrysiak i zmarł około 1941 r. Żona dziadka nazywała się z domu MARIANNA PARYŻ. Rodzina mieszkała w okolicach Kutna. Dziadkowie mieli 4 dzieci (Mariana, Zofię, Stanisławę (moja mama), Janinę). Będę wdzięczna za pomoc. lewan102@wp.pl

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

16 mar 2020, 15:14

Trzeba szukać na geneteka.genealodzy.pl
Tam są akty z woj. łódzkiego .
Pozdrawiam
Janusz

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

17 mar 2020, 10:03

Problem w tym, że nie posiadam informacji o rodzicach mojego dziadka Franciszka Andrysiaka i utknęłam w poszukiwaniach a na dodatek Franciszek Andrysiak ma różne daty urodzin oraz taka osoba nie jest jedna i ma różnych rodziców. Pozdrawiam

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

17 mar 2020, 10:34

lewan102@wp.pl napisał(a):Problem w tym, że nie posiadam informacji o rodzicach mojego dziadka Franciszka Andrysiaka i utknęłam w poszukiwaniach a na dodatek Franciszek Andrysiak ma różne daty urodzin oraz taka osoba nie jest jedna i ma różnych rodziców. Pozdrawiam


Musi pani ustalić miejsce śmierci dziadka i wystąpić do właściwego USC o odpis aktu zgonu. Można to zrobić przez internet a opłatę wnosi się tylko w przypadku odnalezienia dokumentacji. Ma pani na to czas do 80 lat po jego śmierci, później będzie musiała tego dokumentu szukać w archiwach.
Pozdrawiam - Leszek Wojciechowski.

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

18 mar 2020, 17:32

lewan102@wp.pl napisał(a):Problem w tym, że nie posiadam informacji o rodzicach mojego dziadka Franciszka Andrysiaka i utknęłam w poszukiwaniach a na dodatek Franciszek Andrysiak ma różne daty urodzin oraz taka osoba nie jest jedna i ma różnych rodziców. Pozdrawiam

Wiesia,
zapewne znasz w przybliżeniu daty urodz.Franciszka i jego żony Marianny,
to już ułatwia poszukiwania.
W Akcie Urodz.USC będzie adnotacja o zgonie a może i ślubie.
Jeśli również znasz daty w przybliżeniu córek to określić można datę ślubu Franciszka.
A gdzie urodziła się twoja mama?

Poza tym ,tak jak wspomniał Leszek
pokuś się i zadzwoń do USC Kutno,czy posiadają
Akt Zgonu Franciszka.

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

18 mar 2020, 18:26

Witam, nie bardzo wiem z kim mam przyjemność, nic mi nie mówi imię Ela.

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

18 mar 2020, 19:02

lewan102@wp.pl napisał(a):Witam, nie bardzo wiem z kim mam przyjemność, nic mi nie mówi imię Ela.

:shock: :arrow: Poczytaj regulamin a będziesz wiedziała i podpisuj Swoje posty.
Ostatnio edytowano 19 mar 2020, 00:46 przez DankaW, łącznie edytowano 1 raz

Re: POSZUKUJĘ PRZODKÓW rodziny ANDRYSIAK

18 mar 2020, 19:55

lewan102@wp.pl napisał(a):Witam, nie bardzo wiem z kim mam przyjemność, nic mi nie mówi imię Ela.


Po zalogowaniu ,nacisnęłam twój profil, ukazało się twoje imię.
Nie wiedziałam do kogo mam się zwracać.
Zwyczaj sympatyczny, na Forum i tradycja ,iż zwracamy się do siebie po imieniu.
Twoje imię również mi nic nie mówi.
Odpowiedz