Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bąkowski Mieczysław - Poznań - poszukiwania IPN

04 lip 2021, 09:32

Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej oraz Arolsen Archives poszukują krewnych Mieczysława Bąkowskiego, urodzonego 25 listopada 1918 r. w Poznaniu.
Poszukiwania prowadzone są w ramach projektu #StolenMemory, który ma na celu zwrócenie rodzinom zachowanych pamiątek po byłych więźniach obozów koncentracyjnych: https://arolsen-archives.org/pl/nauka-u ... lenmemory/

Mieczysław Bąkowski był fryzjerem, zamieszkały w Buxtehude przy Hauptstraße 21, w 1940 roku pracował u Wilhelma Priggego w Regesbostel. Deportowany przez SS do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie został zarejestrowany pod numerem E-1552, jako więzień wychowawczy. W maju 1942 roku Mieczysław Bąkowski został zwolniony, ale już w październiku znalazł się w areszcie w Hamburgu, gdzie był przetrzymywany przez pięć miesięcy.

Jedyne, co wiadomo o jego dalszych losach, to że został wywieziony do obozu koncentracyjnego Neuengamme. Wśród nielicznych zachowanych rzeczy osobistych, które posiadał w momencie aresztowania, znajdowały się książeczka oszczędnościowa i pierścionek z niebieskim kamieniem.
https://ofiary.ipn.gov.pl/ofi/z-archiwu ... kiego.html
Pozdrawiam,
Izabela Podolec
Odpowiedz