Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

19 gru 2018, 09:49

Krzysiu, ciesze sie, ze nie znales tej informacji....i masz zagadke do rozwiazania, nowe wyzwanie....znowu trybiki poszukiwania ruszyly :wink:
Powodzenia.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

26 lut 2019, 21:38

Parafia katolicka Święciechowa:

Antonina Sibilska, urodzona 8.06.1839, chrzest 13.06.1839.

Rodzice: Anton Sibilski, Margaretha Wróblewska,
Chrzestni: Nton Nitsch, Christiana Puppe.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

26 lut 2019, 21:52

Grzegorzu!-Dziękuję za tą informację!
I to ciekawe,mam Antoniego i Małgorzatę Wróblewską ,ale w Grodziszczku ,parafia Niepruszewo.
Niestety jak na razie bez powiązań z naszymi,ale skoro podajesz Święcichowę to daje do myślenia.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

06 mar 2019, 10:48

Parafia Otorowo, chrzest 1812/46, chrzestny Jan Sibilski karczmarz z Krzeszkowic.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

12 mar 2019, 21:01

Dziękuje Heniu!
Jednak po Twoim wpisie z parafii Otorowo to już wychodzi, mi że Ci Sibilscy to nie nasi!W tym rejonie i w tych podanych latach nie mili prawa tam się znajdowc.
Znalazłem adnotacje o ślubie Antoniego ,ale Sybilskiego,wdowca i Małgorzty Wróblówny-Nowe Miasto 6/1835 i to chyba wszystko wyjaśnia.Do tego nazwisko pisane prze ,,y,, u nas tego nie było i ten rozrzut parafii,a także brak dotychczas jakiegokolwiek powiązania.
Mimo to będę miec to wszystko na uwadze ,na razie poczekalnia!
Dziękuję za Waszą pomoc !!!
Krzysztof.
Krzysztof.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

10 maja 2019, 07:41

Parafia Pniewy, chrzest 1811/45 - chrzestny Ignacy Sybilski, kucharz.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

12 maja 2019, 19:05

Witam Heniu!
Coś mi mówi,że Ignacy to zapewne będzie powiązany z Janem z parafii Otorowo.
Dziękuję Heniu za pamięc.!
Pozdrawiam:
Krzysztof.

Re: Nazwisko Sibila , Sibilak , Sibilski.

09 wrz 2021, 17:35

cristovoro napisał(a):Witaj Jurku ponownie!
Kazimierz Sibilski z Bród to młodszy brat mojego pra Wojciecha Sibilskiego vulgo Nadobnika.Kazimierz z Wielichowa zawędrował na Brody,a potomkowie Andrzeja zamieszkują w Buku. Wojciech birąc ślub w 1799 roku ma wpis Sibilski vulgo Nadobnik.Do dnia dzisiejszego nie wiemy dlaczego tak było.Wprawdzie byli prawdziwi Nadobnicy,ale?....W latach 1820 Wojciech występuje już jako Nadobnik.
Pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.


Dzień dobry
Kazimierz Sibilski i Ludwika Białkowska to moi krewni w bocznej linii :) .
Ludwika Barbara urodziła się w 1803r. w Będlewie, par. Łódź z rodziców Wawrzyńca i Marianny (mam akt chrztu).
Była siostrą mojego przodka Jana Nepomucena Białkowskiego urodzonego w 1787r., też w Będlewie.
Co ciekawe drugie imię ''Barbara'' otrzymała chyba po swojej chrzestnej Barbarze Sztylerowej.
Odpowiedz