Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

08 gru 2021, 18:28

Dzień dobry

Poszukuję
- aktu urodzenia Reginy Nowaczyk/Nowak c. Jana urodzonej około roku 1803 w Krajkowie w obecnej gminie Mosina.
- aktu małżeństwa tejże Reginy z Janem Jankiewiczem. Ich syn Wojciech urodził się 8.4.1840 w Grzybnie, więc ślub musiał odbyć się wcześniej, przypuszczalnie w Krajkowie lub Grzybnie.

Nie wiem pod jaką parafię ówcześnie należało Krajkowo. Być może pod parafię Żabno, ale pewności nie mam. Nadmieniam, że w jej akcie zgonu wpisano, że była córką Jana Nowaka i zmarła w wieku 80 lat - stąd orientacyjny rok jej urodzenia. Natomiast w akcie małżeństwa jej syna wpisano jej nazwisko panieńskie Nowaczyk.

Byłbym wdzięczny za bliższe informacje oraz za skany tych aktów.

Re: Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

08 gru 2021, 19:47

To chyba ta Regina... :)

Obrazek



Pozdrawiam serdecznie

Re: Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

08 gru 2021, 19:54

Aniu, bardzo Ci dziękuję. Wygląda na to, że to znalazłaś właściwy akt. Bardzo się cieszę. :)
Mam jeszcze pytanie. Z której parafii jest ten akt i czy cyfra 14 w rubryce obok Krajkowa oznacza nr tego aktu? A może 14-go się urodziła, a 17-go była ochrzczona?

Re: Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

08 gru 2021, 20:48

Parafia Żabno oczywiście.
14 oznacza datę, tak jak piszesz 17 była chrzczona.

Pozdrawiam

Re: Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

08 gru 2021, 20:55

Aniu, czy masz tą Reginę na swoim drzewie? Może masz jakieś dane o jej przodkach? Rodzice mogli zawrzeć małżeństwo krótko przed narodzinami Reginy.

Re: Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

08 gru 2021, 21:53

Nie mam Twojej Reginy w swoim drzewie, aczkolwiek nazwiska w formie Nowaczyk, Nowacki, Nowak pochodzące z Krajkowa w moim drzewie występują. Pewnie gdzież powyżej Reginy nasze drzewa się pokrywają...:)

Przeglądając akty ślubu z tego okresu natknęłam sie tylko na takowy, możliwe że to właśnie oni... Jan i Marianna Nowaczanka... Parafia Żabno, wieś Baranowo

Obrazek

Pozdrawiam jeszcze raz

Re: Regina Nowaczyk - parafia Żabno, Iłówiec?

09 gru 2021, 07:21

Aniu, jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.
Nie można wykluczyć, że chodzi o ten ślub. Niemniej jednak wątpliwości budzi przede wszystkim to, że Marianna nazywa się Nowaczanka, a to Jan powinien nazywać się Nowaczyk.
Tym razem w rubryce obok Baranowa cyfra 6 oznacza chyba nr aktu, a ślub odbył się 11 maja?
Jaki okres z aktami ślubów sprawdziłaś?
Odpowiedz