Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Diduch.

27 sie 2007, 18:25

Poszukuje informacji o rodzinie Diduchów zam. w Poznaniu, przy ul Wawrzyniaka.

27 sie 2007, 22:39

Książka telefoniczna Poznania nie wymienia nikogo o tym nazwisku. W Wielkopolsce Diduchowie mieszkają w Słupcy. Jak chcesz podeślę nr telefonu na maila. Może kontakt z tamtą rodziną coś wyjaśni.

Sprecyzuj może też okres, o który chodzi.

Maciej

Diduch.

28 sie 2007, 19:04

Podczs ostatniego pobytu w Poznaniu pokazano mi zdjęcie młodej pary, którą tworzyła siostra mojego Ojca - Józefa/ Józefina oraz Stefan Diduch. Zdjęcie wykonano w dniu ślubu, o czym świadczą stroje.
Na odwrotnej stronie zdjęcia jest data : 21.X.1935 r. oraz pieczątka o treści: " Stefan Diduch Poznań Piotra Wawrzyniaka 7 m. 27." oraz dedykacja "Na wieczną pamięć".
Po obejrzeniu zdjęcia nasunęło mi się kilka pytań, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi.
Kim był Stefan Diduch?
Skoro posługiwał się imienną pieczątką to mógłby być jakimś urzędnikiem, rzemieślnikiem lub może nawet właścicielem tego zakładu fotograficznego?
To małżeństwo trwało zaledwie kilka lat, ponieważ moja Ciocia ponownie wyszła za mąż, i z tego drugiego małżeństwa miała syna, który urodził się bodajże w 1946 r, a zmarł ok. 18 lat temu.
I tylko tyle posiadam informacji na ten temat.
Spróbuje jeszcze poszukać troche w dostępnych w Internecie materiałach, ale z małą nadzieją na pozytywny wynik.
Planowałem w okresie jesieni lub zimy przyjechać do Poznania i poszukac trochę w AP i AA. Ale po przeczytaniu informacji o tym co się w AA będzie to raczej trudne i trochę ryzykowne z uwagi na znaczną odległość.
Stąd moja prośba na forum.
Ostatnio edytowano 13 paź 2007, 16:22 przez BTK47, łącznie edytowano 1 raz

30 sie 2007, 12:36

Ulica Księdza Piotra Wawrzynaiaka należała (i dalej należy) do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (Poznań, ul. Kościelna 3). Być może w księgach tej parafii należałoby szukać zapisu ślubu lub przynajmniej głoszenia zapowiedzi.

ewidencja

30 sie 2007, 17:14

Witam,
polecam sprawdzenie Ewidencji Ludnosci m. Poznania w AP. Niedawno poszukiwalam w niej "swoich" - nie mialam wielkich nadziei - ale zostalam zaskocozna liczba kart o interesujacym mnie nazwisku.

Slawa

30 sie 2007, 21:48

Według mojego rozeznania - w AP w Poznaniu znajdują się jedynie dwa zespoły archiwalne pn. "ewidencja ludności" i dotyczą lat 1947 -1952 oraz 1950 - 1954. A to już dłuuuuuugo po interesującym nie okresie. Mimo to szukam dalej...
Niestety - niedostępna chwilowo jest wyszukiwarka grobów Junikowa i Miłostowa. Napisałem maila do biura parafialnego - czekam na odpowiedź.

17 paź 2007, 17:38

Jaś napisał(a):Ulica Księdza Piotra Wawrzynaiaka należała (i dalej należy) do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (Poznań, ul. Kościelna 3). Być może w księgach tej parafii należałoby szukać zapisu ślubu lub przynajmniej głoszenia zapowiedzi.



Skorzystałem z tej podpowiedzi z ogromnym sukcesem! Rzeczywiście - w księgach parafialnych znalezione zostały wpisy dotyczące zawqarcia związku małżeńskiego oraz data zgonu interesującego mnie Stefana Diducha.
Właśnie dzisiaj otrzymałem odpowiedź od Księdza Proboszcza. W tej odpowiedzi znajduje się także inna cenna informacja.

Zazwyczaj spotyka się wpisy, że zapytanie wysłane do biura parafialnego gdzieś ginie....
W tym przypadku tak nie nastąpiło - dzięki staraniom Księdza Proboszcza uzyskałem wielce pomocne informacje.
Dlatego uważam za słuszne podanie tej informacji do wiadomości forumowiczów, składając jednocześnie publicznie serdeczne podziękowania Proboszczowi Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Floriana w Poznaiu.

Cieszę się ...

18 paź 2007, 23:50

Cieszę się, że moja podpowiedź pomogła. To jest na prawdę miłe, jeśli czyta się takie słowa.

19 paź 2007, 14:08

mac napisał(a):Książka telefoniczna Poznania nie wymienia nikogo o tym nazwisku. W Wielkopolsce Diduchowie mieszkają w Słupcy. Jak chcesz podeślę nr telefonu na maila. Może kontakt z tamtą rodziną coś wyjaśni.
Sprecyzuj może też okres, o który chodzi.
Maciej



Ten właśnie wpis miałem na myśli.
Odpowiedz