Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję informacji o rodzeństwie mojego prapradziadka.

31 maja 2022, 07:41

Dzień dobry poszukuję informacji o mojej dalszej rodzinie mój prapradziadek Stanisław Gizelski mieszkał w Borzykowie gmina Kołaczkowo. Stanisław poślubił Mariannę Podlewską z Bieganowa mieli oni 9 dzieci z czego dwójka zmarła mała niby bliźniacy Feliks i Bronisław ale niestety nic więcej nie wiem niby byli najmłodsi więc musieli by urodzi się po 1916 bo wtedy urodził się ostatni dziecko które dożyło starości Stefan miał na imię. Marianny Podlewskiej stronę udało mi się odnaleźć niestety od strony ojca Stanisława jest nie wiele. Więc tak ojciec Stanisława miał trzy żony pierwsza to Katarzyna Gołaczyk wiem, że ślub wzięli w Gnieźnie 1860 roku i mieli tylko jednego syna Franciszka później pewnie Katarzyna zmarła ale nie udało mi się znaleźć ani aktu ślubu( tylko Poznań projekt) ani aktu urodzenia ani zgonu może po ślubie się gdzieś wyprowadzili.
Na stępa żona to była Teofila Zybertowicz Józefa Gizelskiego bo tak miał ojciec Stanisława nie wiem gdzie i kiedy wzięli ślub wiem że mieli trójkę dzieci Kazimierza, Joannę i Antoniego. Urodzili się tak około 1865-1868 chyba jakoś tak oni są ale aktów też nie mam( ja nie umiem ich chyba aktów szukać) potem jako trzecia i ostatnia to Jadwiga Łukasik jej ród mam dość daleko rozbudowany ślub wzięli w 1874 akt mam
Jadwiga pochodziła z Pakszynku a Józef mieszkał w Ćwierdziniu miał z nią kilkadziesiąt dzieci jedno z nich to był Stanisław ale nie mam pełnej daty wiem że 1877 urodzony. Więc szukam na razie aktów urodzeń przyrodniego rodzeństwa Stanisława i też śluby z Katarzyny i Teofili ale nawet nie wiem gdzie oni mieszkali myślę że gdzieś tak Września a Gniezno, aktów zgonów też nie ma nigdzie. Jeśli ktoś coś znajdzie będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w poszukiwaniach rodzeństwa i macoch mojego prapradziadka.

Pozdrawiam
Krystian Walkowiak

Re: Poszukuję informacji o rodzeństwie mojego prapradziadka.

31 maja 2022, 14:10

To pewnie znasz.
Urząd Stanu Cywilnego Czerniejewo, wpis 27 / 1874

Joseph Gizelski (30 lat)
ojciec: Jacob Gisella , matka: Catharine Pomorska
Hedwig Łukasik (21 lat)
ojciec: Johann Łukasik , matka: Catharine Zybertowicz

Parafia katolicka Gniezno - par. św. Michała, wpis 5 / 1830

Jacobus Geszela (40 lat, wdowiec)
Dodatkowe informacje: viduus post Anna Grzegorska
Catharina Pomorska (23 lat)
ojciec: Valentinus , matka: Francisca

Jeszcze pierwszy ślub

Parafia katolicka Gniezno - par. św. Trójcy, wpis 5 / 1819

Jacobus Wierzbiński alias Geselle (23 lat)
Anna Grzegorska (18 lat)

Re: Poszukuję informacji o rodzeństwie mojego prapradziadka.

01 cze 2022, 06:15

Tak wiem już o tym, wiem jeszcze że dziadkami Józefa Gizelskiego są Walenty i Franciszka Pomorscy zamieszkali najprawdopodobniej w Pyszczynku koło Gniezna a ojcem Jakuba Gessle był Piotr. Bardziej chodzi mi o potomstwo Józefa i jego dwóch pierwszych żon.

Jest jeszcze post gdzie proszę ja o odczytanie aktów ślubów Jakuba Gessle/Wierzbińskiego:)

Pozdrawiam
Krystian Walkowiak
Odpowiedz