Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luteranin

06 lip 2022, 09:38

Poszukuję :
- aktu urodzenia MARYA ROMAN ok 1843 Odolanów
- akt ślubu MARYA ROMAN z TEODOR CZERWIACZUK (prawosławny) (ewentualnie CZERWNECZUK) - ślub przed 1867 może w Kaliszu , bo mam jej akt zgonu z 27.11.1867
- akt ślubu TEODOR CZERWIACZUK (prawosławny) z EMILIĄ (brak nazwiska , córka Augusta , tylko wyznanie luterańskie) chyba w Kaliszu w latach 1867-1877
- akty zgonu TEODORA i EMILII - chyba w Kaliszu przed rokiem 1877

Jeżeli ktoś coś - to dziękuję - bo utknąłem

Re: Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luterani

06 lip 2022, 11:09

Akta ewangelickie z Odolanowa sa dostępne po zalogowaniu na https://www.familysearch.org/
Odnalazłam urodzenie Marii Rohmann jn., może to poszukiwana Maria.

Name Marie Elisabeth Rohmann
Sex Female
Baptism Date 18 Dec 1843
Baptism Place Posen, Preußen, Deutschland
Birth Date 7 Dec 1843
Father's Name Franz Rohmann
Father's Sex Male
Mother's Name Christiane Sucker
Mother's Sex Female
Event Type Baptism
Page Number 100, 101

Re: Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luterani

06 lip 2022, 11:15

Akta metrykalne katolickie i ewangelickie z Kalisza są zindeksowane na stronie http://www.slupcagenealogy.com/SearchPg.aspx

Re: Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luterani

06 lip 2022, 13:32

Dziękuję.

Odnośnie pierwszej odpowiedzi : ten Poznań to szmat drogi od Odolanowa - a takie miejsce urodzenia jest w akcie zgonu
Co do drugiego : dzięki, poszukam - choć na pierwszy rzut oka nawet nie umiem się tam poruszać....

Przewertowałem. No niestety nic.

Re: Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luterani

06 lip 2022, 14:26

Michale,
Informacje, które znalazła Ania pochodzą zapewne z FS. Poniżej link do ich rekordu. A w nim miejsce chrztu - Adelnau czyli Odolanów.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... id=fs_copy
Niestety skan niedostępny.
Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luterani

06 lip 2022, 14:43

Tak jak napisałam w poście, dane pochodzą ze strony Familysearch, skan nie jest dostępny, ale dane z mikrofilmu są zindeksowane i można wyszukać po nazwisku lub imieniu, dane mikrofilmu poniżej.
"Germany, Preußen, Posen, Adelnau, Adelnau - Church records
Taufen 1821-1865
Family History Library
International B1 Floor Film
747359"

Może trzeba jeszcze przewertować wariacje nazwiska, indeksujący zapisał tak jak odczytał, nie zawsze poprawnie.

Re: Odolanów , Kalisz - wyzn. prawosławny, katolik, luterani

07 lip 2022, 07:58

Gorąco dziękuję za podpowiedzi.
Przewertowałem i ta osoba jest zindeksowana w trzech miejscach (drzewach) - w dwóch jako Poznań a w jednym Odolanów/Poznańskie - i tu rodzi się nadzieja ... Ale bez skanu albo choćby okładki księgi (potwierdzenia parafii - klapa)
To samo jeżeli chodzi o poszukiwania "wariacji" oraz poszukiwań ślubu wg klucza itd...


---


Zastanawia mnie fakt że urodziła się jako protestantka. Wyszła za mąż za prawosławnego. A zmarła jako protestantka i to wszystko na granicy WKPoznańskiego i Carskiej Rosji
Odpowiedz