Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Krysztofiak Teresa

31 lip 2022, 13:27

Dzień dobry poszukuję informacji na temat Teresy Krysztofiak z męża Olejniczak. Więc wiem że była Teresa Krysztofiak i Wincenty Olejniczak mieszkali w Chwałkowie Kościelnym udało mi się znaleźć że mieli siódemkę dzieci. Dosyć nie dawno poszukiwałem rodziców Apolonii Olejniczak która właśnie jest jedną z dzieci tego małżeństwa pomogła mi w tym DankaW. Udało mi się odnaleźć, że Teresa zmarła 9 września 1825r. nie widziałem by Wincenty ożenił się po raz drugi. Jedyną poszlaką jaką miałem było to, że ślub mógł się odbyć w Brodnicy 1812 i to pasuję bo pierwsze dziecko jakie znalazłem urodziło się w 14 kwietnia 1813 i był to Antoni. Sprawdziłem na Basi czy byli w Brodnicy lub w okolicy jacyś Krysztofiak/Krystkowiak/Krzyszkowiak są tam może i nie ma w Basi Brodnicy ale w okolicach pojawia się to nazwisko.

Parafia katolicka Brodnica, wpis 8 / 1812

Vincentius ??
Theresia ??

W akcie brak nazwisk.
Vincentius, kawaler, famulus
Theresia, panna z dworu w Brodnicy
Świadkowie: Mathias z Sulejewa, karczmarz (caupo)
i Józef Frąckowiak

Taką informację dostałem od DankiW jako świadek jest Józef Frąckowiak

Parafia katolicka Brodnica, wpis 13 / 1810
Joseph Fręckowiak
Marianna Krystkowianka

pewnie jest to siostra Teresy.

Teresa zmarła w wieku 40 lat co mówi że urodziła się około 1785r. https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:6FHT-4THB
coś takiego znalazłem może to ona ale nie wiem.

Jeśli ktoś ma możliwość w poszukaniu rodziny z Brodnicy będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam
Krystian
Ostatnio edytowano 01 sie 2022, 13:55 przez Krystllian2008, łącznie edytowano 1 raz

Re: Krysztofiak Teresa poszukuję skąd pochodziła

01 sie 2022, 09:01

...
Odpowiedz