Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

18 sie 2022, 16:07

Jak w tytule. Mam taką parę wśród moich przodków. Dzieci rodziły im się w parafii Wszembórz a konkretnie w Cieślach Małych - pierwsze Apolonia w lutym 1832 roku. Mam przeindeksowane i przeczesane okoliczne parafie i...kamień w wodę. Dzieci są, ślubu brak. No skandal !!

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

18 sie 2022, 16:35

Pawle,
A Apolonia nie urodziła się w lutym 1834 r.?
Wtedy Wiktoria jako wdowa Pawlaczyk wychodzi za Andrzeja Koteckiego (według PP) w 1833 r. we Wszembórzu.
Taki trop na szybko.
Agnieszka

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

18 sie 2022, 17:06

Sam to indeksowałeś. No skandal :-)

Wszembórz (par. rzymskokatolicka) - akt małżeństwa, rok 1833 , Duplikat Libris Baptisatorum, Copulatorum et Mortuorum.

Andreas Kolecki (28 lat)

Wiktorya Pawlaczykowa (35 lat)

Inne osoby występujące w dokumencie:
Franciscus Hoynacki
Józef Gibowski

Komentarz indeksującego:
2.
https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 404173_mid

Po powiększeniu obraz się rozmywa, ale w tego co odczytałem, to była wdową.
Tu jej pierwszy ślub.

Parafia katolicka Wszembórz, wpis 3 / 1830

Ignatius Pawlaczyk (42 lat)
Victoria Gibowska (33 lat)

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

19 sie 2022, 07:34

Agnieszko masz rację, pomyliłem lata.
Henryku, bardzo dziękuję :) Żeby było 'śmieszniej' to moje indeksowanie. Zastanawia mnie tylko dlaczego wyszukiwarka BASI nie odnalazła mi Koleckiego.... ale cóż, przyzwyczaiłem się, że pewne wyszukiwania trzeba zrobić ręcznie.

Dodam tylko, że dwa pierwsze śluby Wiktorii, pierwszy z Józefem Szczepaniakiem w 1814 i drugi z Ignacym Pawlaczykiem z 1830 mam udokumentowane. Wiktoria urodziła się 17 grudnia 1797 roku.

I jeszcze jedna uwaga odnośnie ksiąg z Wszembórza: bałagan jaki tam panuje przeraża mnie. W pierwopisie ślubują Ignacy Pawlaczyk i Wiktoria Gibowska a we wtóropisie zapis: Ignacy Pawlaczyk i Wiktoria Walczakowa. Czyli pomiędzy ślubem Józefem Szczepaniakiem w 1814 a ślubem z Ignacym Pawlaczykiem w 1830 był jeszcze jeden z NN Walczakiem.... No i jest w Pyzdrach dziecko Józefa Walczaka i Wiktorii Gibowskiej w roku 1818, są i późniejsze dzieci.

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

19 sie 2022, 10:40

Może wpisałeś w wyszukiwarkę Klecki (jak w tytule wątku), a nie Kolecki :-)

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

19 sie 2022, 11:32

Pawle,
Podejrzewam, że Józef Szczepaniak i Józef Walczak to jest jedna i ta sama osoba. Ojcem Józefa Szczepaniaka jest Walenty, stąd pewnie wziął się Walczak.
Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

19 sie 2022, 15:39

@Henryku,
raczej nie bo sprawdzałem kilka razy dla różnych lokacji ale nie wykluczam błędu.
@Agnieszko,
dziękuję za sugestię, to możliwe, muszę poszukać aktu zgonu Szczepaniaka/Walczaka (do 1830 roku)

p.s. no i trafiłaś :D , Józef Walczak lat 40 zmarł w 1830 roku, zostawił żonę i czworo dzieci, zgadza się bo mieli sześcioro, dwoje zmarło i co ciekawe wszystkie dzieci noszą nazwisko Walczak a nie Szczepaniak,
jestem Ci winien duuuże ciacho z kremem i kawę :D :D
swoja drogą ciekawy powód zgonu: capitis dolor ból w głowie / ból głowy, wylew?, nowotwór?, krwiak to wypadku?

Re: Ślub Klecki Andrzej Gibowska Wiktoria

19 sie 2022, 17:10

Pawle,
Cieszę się, że mogłam pomoc.
Powodzenia
Agnieszka
Odpowiedz