Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Kupś

14 wrz 2022, 15:50

Dzień dobry ostatnim razem poszukuję informację na temat rodziny Kupś więc

Franciszka Kupś w 1831r. w Czeszewie wyszła za Antoniego Pohla piszę tam, że panna młoda pochodziła z Chlebowa i że urodziła się około 1807r. niestety nie było żadnej Franciszki Kupś/Kubś w okolicach tych lat ale był wpisany Franciszek 1809 w Chlebowie jako syn Ignacego i Marianny no to nic nie oznacza ale odszukałem zapisy Ignacego i Marianny i tam jest wypisane matka.....,......, i jest tam Franciszka a nie Franciszek przy obu aktach zgonu wydaje mi się, że po prostu ktoś się pomylił i wpisał Franciszek zamiast Franciszkę co o tym myślicie i czy rodzicami Franciszki Pohl zd. Kupś są ci niejacy Ignacy i Marianna zd. Kosicka.

____________________
Pozdrawiam
Krystian

Re: Rodzina Kupś

14 wrz 2022, 19:55

Nie jest to niemożliwe. Miałem następujący przypadek: dziecko ochrzczone jako Ludwika (puella) żeni się jako Ludwik.

Re: Rodzina Kupś

15 wrz 2022, 06:08

Dziękuję za odpowiedź

__________________
Pozdrawiam
Krystian

Re: Rodzina Kupś

20 wrz 2022, 12:02

Jan M. Musielak napisał(a):Nie jest to niemożliwe. Miałem następujący przypadek: dziecko ochrzczone jako Ludwika (puella) żeni się jako Ludwik.

Parafia Brudzew kolski, ochrzczony Stefan w 1897 to była Stefania - w 1951 sprostowanie Sądu Powiatowego w Turku aktu nr 130 (pełny akt na poprzednim 25 skanie):
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... aa81faf684

Re: Rodzina Kupś

22 wrz 2022, 06:42

Dziękuję za pomoc w utrwaleniu że mógł to być błąd spisującego

Pozdrawiam
Krystian

Re: Rodzina Kupś

22 wrz 2022, 08:11

Krystianie,
Widziałeś skan tego aktu czy wnioskujesz o płci na podstawie indeksu z geneteki? Może to pomyłka osoby indeksującej?
Pozdrawiam Agnieszka

Re: Rodzina Kupś

22 wrz 2022, 08:31

Niestety nie mam aktów w tych latach z parafii Czeszewo, jest możliwe mógł ktoś źle przeczytac i wpisał Franciszka zamiast Franciszki

Pozdrawiam
Krystian
Odpowiedz