Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Rodziny Tylińskich z Kalisza

24 wrz 2022, 09:18

Poszukuję Ignacego Tylińskiego.
Ignacy był ojcem Teodora, dziadkiem Franciszka i pradziadkiem Mieczysława Tylińskiego.
Mieczysław to mój Pradziadek.
Ignacy podobno był rejentem w Kaliszu.
W niktórych wyszukiwarkach internetowych wyniki ukazują Ignacego, ale czy to ten sam ? Nie wiem.
Wiem, że zmarł w 1880 roku w Kaliszu. Jest pochowany na cmentarzu miejskim w grobie rodzinnym rodu Sikorskich. Czyim był synem, skąd dokładnie się wywodził przodkami ? - tego nie wiem. Proszę o wszelką najmożliwszą pomoc w tym zakresie.

Re: Poszukuję Rodziny Tylińskich z Kalisza

24 wrz 2022, 11:19

https://poznan-project.psnc.pl/search.php

Parafia katolicka Kalisz - par. św. Józefa, wpis 34 / 1861

Teodor Tyliński (20 lat)
ojciec: Ignacy , matka: Zuzanna Mazurowska
Joanna Górska (20 lat)
ojciec: Józef , matka: Józefa

Parafia katolicka Kalisz - par. św. Józefa, wpis 74 / 1840

Ignacy Teliński (19 lat)
ojciec: Michał + , matka: Agnieszka Miatkowska
Zuzanna Wierzbicka (31 lat)
ojciec: Jan , matka: Franciszka Ocieszalska

Być może Zuzanna używała dwóch nazwisk lub była wdową.

Re: Poszukuję Rodziny Tylińskich z Kalisza

24 wrz 2022, 11:50

Witam.
Na stronie FamilySearch (dostęp po zalogowaniu ) jest wycinek drzewa genealogicznego z którego
wynika że Ignacy Tyliński był synem Michała i Agnieszki Miłkowskiej i wnukiem Samuela herbu Ostoja:
https://www.familysearch.org/tree/pedig ... e/GX75-N55
Informacje dodaje Teodoriusz Galdusinski !!!
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Poszukuję Rodziny Tylińskich z Kalisza

26 wrz 2022, 19:59

Akt chrztu Teodora nr 217/1841 par. NMP (czyli popularnie św. Józefa) w Kaliszu z listopada 1841.
Akt zgonu z 18 VI 1879 z par. św. Mikołaja w Kaliszu:
Ignacy Tyliński zmarł 17 VI , "sudiebnyj służitiel" , syn Michała i Agnieszki , pozostawił wdowę Zuzannę z d. Mazurowską (przekreślone), na marginesie dwa wpisy różnym charakterem - Wierzbicką , Mazurowską.
Wyjaśnia tę oboczność akt zgonu Zuzanny (par NMP Kalisz) . Zmarła 14 XII 1888 . Urodzona w Sieradzu . o. Franciszek Mazurowski , m. Józefa z Wierzbickich
To z pomocnej dla okolic Kalisza, Ostrowa i Słupcy strony slupcagenealogy.com

W Tekach Dworzaczka jest wypis z ksiąg kaliskich grodzkich z 1781 , że Samuel Tyliński płacił 3000 złp. przyszłej żonie Wiktorii Grzybowskiej córce Benedykta i Marianny Kralińskiej.

Pozdrawiam
Janusz

PS . Z moich pobieżnych badań w Sieradzu wynika ,że może Franciszek Mazurowski był żonaty z Franciszką Oczeszalską (Ocieszalską).

Re: Poszukuję Rodziny Tylińskich z Kalisza

11 paź 2022, 08:36

Dziękuję Wam Wszystkim Kochani za pomoc.Jesteście wspaniali.Teraz pozostaje problem ustakić rodziców Zuzanny: Jan czy Franciszek i Wierzbicka czy Ocieszalska.
A gdzie szukać zgonu Zuzanny Mazurowskiej, jak jeszcze mogę zapytać?

Re: Poszukuję Rodziny Tylińskich z Kalisza

11 paź 2022, 21:00

Jak już pisałem , akt zgonu Zuzanny znalazłem i skan odczytałem na stronie slupcagenealogy.com
(181/1888)

Mazurowskich (Mazurów) trzeba szukać na geneteka.genealodzy.pl ( w woj. łódzkim , bo Sieradz)

Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz