Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Antoni Paul z okolic Gryżyny

29 wrz 2022, 14:55

Dzień dobry poszukuję informacji o Antonim Paulem/Pohlem

To co ja wiem
I ślub 20.03.1824 w Gryżynie małżonek Anna Rozalia Linke córka Józefa i Marianny jest tam zapisane że matką Antoniego była Anna nie wiem czy była wdową czy Antoni był nieślubnym dzieckiem tego nie wiem.
Antoni z Anną Rozalią przybywają do Czeszewa tam rodzi się dwójka dzieci Łucja 1828 i Józef Jan 1831 w tym samym roku umiera Anna Rozalia Linke 27 kwietnia 1831 w Czeszewie (Budy) później wyszedł za Franciszkę Kupś 18.09.1831 (zmiana nazwiska na Pohl mówiło się Pol)w Czeszewie mieli kilkanaście dzieci w 19.10.1869 zmarła Franciszka i Antoni w wieku 65 wyszedł za Magdalenę Konieczna po wcześniejszym mężu nie mieli dzieci. Antoni zmarł 27 kwietnia 1884 w Czeszewie.

Moją prośbą jest znaleźć coś na temat pochodzenia Antoniego i jego matki Anny.
Będę wdzięczny za wszelakie informację o rodzinie Paul/Pohl

Pozdrawiam
Krystian

Re: Antoni Paul z okolic Gryżyny

29 wrz 2022, 16:44

Mam w swoim drzewie gałąź rozpoczynającą się od Antoniego Pohla (ok. 1797 - 27.04.1884) i Franciszki Kupsch z Chlebowa - to rzut beretem od Czeszewa. Ich synowie Piotr (1852) i Antoni (1836) byli mężami Katarzyny Gibowskiej , mojej krewnej.

Re: Antoni Paul z okolic Gryżyny

29 wrz 2022, 19:34

Tak Antoni Pohl(syn Antoniego) i Katarzyna Gibowska to moi 4xpradziaddkowie Antoni Pohl zmarł 27 września 1873
Utonął w rzece Warta, znaleziony w Obrzycku za Poznaniem około 148km od Chlebowo płynąc po rzece rodzina Gibowskich mam w drzewie na geneanet https://gw.geneanet.org/kwalkowiak_w?la ... &type=tree
tam mam zapisane to co ja wiem mam tam trochę rozwiniętą rodzinę Lisieckiego Michała ale jeszcze nie spisywać tego.

Mam poszlakę jeśli chodzi o Pohlów i mam nadzieję że komuś uda się coś znaleźć bo mi się nie udało:)

Re: Antoni Paul z okolic Gryżyny

02 paź 2022, 20:14

Na wszelki wypadek wspomnę tutaj o
znanych mi z poszukiwań przodków
rodzinie Paulów/Pohlów z Pleszewa Wlkp.
(cały wiek XIX)
oraz o Paulu z Barankowa koło Krajenki
(początek XIXw.).
Pozdrawiam.
Jacek"gerszewski"
Odpowiedz