Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

04 gru 2022, 18:17

Dwa lata temu zatrzymałem się na ślubie Michała Kąkolewskiego i nie jestem w stanie ruszyć dalej.

Michał Kąkolewski ożenił się z Małgorzata Poradziak (Porada) dnia 6.11.1859 roku w Śremie.

Zgodnie z aktem ślubu, którego odpis z AA w Poznaniu posiadam, w dniu zawarcia małżeństwa miał 26 lat. Znam jego dalsze losy po ślubie, łącznie z data i miejscem śmierci, natomiast brakuje mi wszystkiego co się działo przed ślubem, tj. daty i miejsca urodzenia, oraz osób z nim powiązanych.

Jeżeli podał prawidłowy wiek, to wynikałoby, że urodził się w 1833 r. Tylko gdzie? Tutaj właśnie potrzebuję pomocy w poszukiwaniach. Może ktoś natrafił w jakiejś okolicznej parafii na jego ślad?

W akcie ślubu, miejsce zamieszkania figuruje Śrem. Przeszukałem okoliczne lata w metrykach urodzeń w parafii Śrem, ale żadnego śladu. Żona Małgorzata pochodziła z Szymanowa, i tam też urodziło się dwoje ich synów.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Re: Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

04 gru 2022, 21:41

Może to on?

Pyzdry (par. rzymskokatolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1833 , Księga urodzeń, małżeństw i zejścia

Michał Mikolaj, rodzice: Stanisław Kąkol , Zofia Czarnik ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Wilhelm Wite
Anna Maria Hankel zd Frucymark
Andrzej Manduka
Jan Kowalewski

Komentarz indeksującego:
wpis 96
https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 5ca078_mid


Parafia katolicka Grabowo, wpis 7 / 1820

Stanislaus Kąkol (26 lat)
ojciec: Matthias , matka: Agnes
Sophia Czarniak (23 lat)
ojciec: Carolus , matka: Hedvigis

Żeby się upewnić, trzeba odszukać jego akt zgonu USC, jeśli dożył końca roku 1874.

Re: Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

04 gru 2022, 22:20

Całkiem możliwe, choć odległościowo trochę daleko. Nie wiem jak to wówczas z przemieszczaniem się ludzi było. Sugerujesz by spróbować odszukać akt zgonu Stanisława Kąkola?

Re: Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

04 gru 2022, 22:36

Mój przodek urodził się w Wielkim Komorsku powiat Świecie, a ślub brał w Buku. Nigdy bym na to nie wpadł gdyby nie akt zgonu, bo szukałem jego aktu urodzenia w okolicach Buku.

Re: Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

04 gru 2022, 22:57

Z aktu zgonu Michała niewiele wynika. Jest tylko wzmianka, że z Księstwa Poznańskiego pochodził. Stad mój przestój w temacie. Ale spróbuję pójść tropem od Ciebie. Może przemieszczali się w kierunku Śremu z biegiem lat?

Re: Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

25 sty 2023, 13:14

Miejsce urodzenia Michała będzie podane w księdze meldunkowej ich miejsca zamieszkania, np. w Szymanowie:
http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Ks ... meldunkowe

Re: Poszukuję informacji o Michale Kąkolewskim sprzed ślubu

13 lut 2023, 22:30

Jak najprosciej zajrzec w te ksiegi w AP w Poznaniu? Bede musial jechac do Poznania?
Odpowiedz