Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stanisław BERKMAN z rodziną z Kalisza.

13 gru 2022, 02:49

Dzień dobry,
zamieszczam zdjęcie ze zbiorów rodzinnych, mojego pradziadka Stanisława BERKMANA z rodziną ze studia fotograficznego w Kaliszu, mieście skąd się wywodzą i gdzie mieszkali do II wojny światowej (wydziedziczeni z mieszkania przez Niemców i częściowo zesłani na roboty do Blumenthal k. Bremen - Niemcy). Mój rodzony kuzyn, poszukiwał już wiadomości tutaj na forum na ich temat, mnie bardziej interesuje, gdzie mogło być wykonane to zdjęcie, datuję je na około 1930 rok i czy ktoś pamięta rodzinę z życia - pradziadek , dwie wersje był kolejarzem i młynarzem w Kaliszu, żeby rozwinąć ten wątek, Babcia przy rodzinie - wychowanie najmłodszych, Wujek Jan (najstarszy brat) pochowany w Kaliszu na cmentarzu, czym się zajmował ?!? Poszukuję też wiadomości o żeńskiej Drużynie Harcerek im. Jadwisi TEJSZERSKIEJ w której Babcia Marianna była zastępową i kt. działała przy Szkole w której się uczyła w Kaliszu (do 1939 roku - nakrycie szpiega niemieckiego w okolicy Kalisza we wrześniu)...Jak można poszerzyć te ciekawe wątki ? Dziękuję Państwu ...


Obrazek
Odpowiedz