Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana HENSZ

02 sty 2023, 13:46

Witaj
Poszukuję daty ślubu i metryki Karol NEUMANN x Kristiana HENSZ.
Córka Rozalia Julianna HAJMAN (NEUMANN) ur. we wsi Augustów (parafia łódzka), dnia 26 1 1832 r., naturalna córka Kristiany z domu Hensz, obecnie żony Karola Neumanna (tkacza).

Z góry dziękuję i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku 2023!

Re: Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana H

03 sty 2023, 20:57

Witaj ! nieznajomy ;)
Pan młody nosił aż trzy imiona : Aleksander, Karol , Fryderyk.
Panna młoda to : Anna Krystyna HERK.
Akt małżeństwa nr 13, strona 85 - poniżej link
https://metryki.genealodzy.pl/index.php ... 3&zoom=1.5

Re: Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana H

05 sty 2023, 19:43

Witam i dziękuję za informację. Mam jednak wątpliwości co do pewności aktu, ponieważ córka Krysiana HENSZ (Julia Rozalia) urodziła się 29 stycznia 1832 roku i miała 34 lata. Oznacza to, że urodziła się około 1798 roku. Jeśli akt ślubu jest poprawny, mając 19 lat, urodziłaby się około 1813 roku, więc to nie jest prawda.

Oto akt urodzenia:

https://metryki.genealodzy.pl/index.php?op=pg&ar=3&zs=1566d&se=&sy=1832&kt=1&plik=015-018.jpg&x=107&y=1816&zoom=1

Co myślisz ?

Re: Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana H

05 sty 2023, 20:06

Witam
Nie ma pewności na 100 % ,że podane zostały prawidłowo dane !
W czasie poszukiwań spotykałem się z takimi nieścisłościami. Dlatego trzeba brać poprawkę ;)

Re: Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana H

05 sty 2023, 20:23

Dziękuję Ci . W moich badaniach nad aktami francuskimi zdarza się to również czasami.
Miłego wieczoru

Re: Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana H

05 sty 2023, 22:34

Dobry wieczór
To, co każe mi wątpić w prawdziwość Twojej propozycji, to z jednej strony rozbieżność między datą urodzenia a nazwiskiem (Anna Krystyna HECKERT lub HERK), które jest znacząco różne, a z drugiej strony inny akt małżeństwa, który znalazłem to może być interesujące.
To małżeństwo Karola Bogumiła Neumanna i Joanny Krystyny ​​Neumann, z domu Hensch, lat 57, wdowy po Janie Krystianie Neumannie, która równie dobrze mogłaby być siostrą Krystyny.


"Stało się to 18 lipca 1857 roku o godzinie piątej po południu w mieście Łodzi.
Świadkowie Jan Gottfryd Neumann, lat 38, i Gottfryd Rauch, lat 46, obaj tkacze z Łodzi.
Małżeństwo zawarli: Karol Bogumił Neumann tkacz, lat 53, syn śp. Dawida (byłego tkacza) i Elżbiety, urodzony w Spitz Kunersdorf w Saksonii, kawaler wyznania ewangelicko-ausburgskiego, oraz Joanna Krystyna Neumann, z domu Hensch, lat 57 stara, wdowa po Janie Krystianie Neumannie, byłym tkaczu w Turku, zm. 22 III 1856, były tkacz.
jest córką śp. Gottfyda i Joanny Hensch, urodzoną w Heinewalde, saksońską, ewangelicko-ausburgowską, zamieszkałą w Łodzi."


Nie jestem pewien, ale co o tym myślisz?

Re: Wyszukiwanie aktu małżeństwa Karol NEUMANN x Kristiana H

17 sty 2023, 18:25

Dobry wieczór, gdyby ktoś znalazł akt zgonu Kristiany Neumann (czasami pisanej nejman najman see hajmann) z domu HENSZ, to bardzo by mi się przydała wiedza, że ​​żyła w 1851 roku na ślubie swojej córki...
Odpowiedz