Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Jasiak

02 wrz 2023, 13:33

Dzień dobry,

poszukuje informacji o rodzicach oraz rodzeństwie Ewy Jasiak. Ewa urodziła się w 1813 roku w Mieleszówce (Wyszanów) - nie posiadam aktu jej urodzenia. 01.02.1830 r. w Giżycach wzięła ślub z Walentym Leszczyńskim stąd wiem, że jej rodzicami byli Agnieszka Kowal (Kowalczyk) i Tomasz Jasiak. Podejrzewam, że ci właśnie Agnieszka i Tomasz wzięli ślub w 1803 roku w Wyszanowie.

Za wszelkie informacje będę wdzięczna :)

Pozdrawiam
Agata

Re: Rodzina Jasiak

03 wrz 2023, 09:29

Na mikrofilmach mormońskich są te lata z par. Wyszanów. Urodzenia na filmie nr 1194632 , ślub na filmie nr 1194633. Jest też film z duplikatami z 1813 -1855 nr 764656.
Na geneteka.genealodzy.pl są zindeksowane lata od 1818 z Wyszanowa. Są m. in. urodzenia dwojga rodzeństwa i akt zgonu Tomasza. Wyszanów jest teraz w łódzkim.

Pozdrawiam
Janusz

Re: Rodzina Jasiak

03 wrz 2023, 17:26

Witam.

Na MyHeritage jest Jadwiga Wojciechowska zd. Jasiak ur. 1822, córka Tomasza Jasiaka i Agnieszki Jasiak zd. Płachta (Kowal). Mąż- Marcin Wojciechowski, ślub 1840. Jest też zapis, że miała 4 siostry m.in. Ewę Leszczyńską zd.Jasiak.
https://www.myheritage.pl/names/jadwiga_jasiak

PoznanProject-
Parafia katolicka Wyszanów, wpis 12 / 1840
Martinus Wojciechowski (29 lat)Hedvigis Jasiak (18 lat) 

Geneteka, Wyszanów, urodzenia-

1818- Katarzyna Jasiak, rodz. Tomasz, Agnieszka Kowalska.
1820- Józefa Jasiak, rodz. Tomasz, Agnieszka Kowalczykowna.
1822- Jadwiga Jasiak, rodz. Tomasz, Agnieszka Płachta.
1825- Franciszka Jasiak, rodz. Tomasz, Agnieszka Płachcianka.

Jest też ślub- Wyszanów, 1843, Józefa Jasiak, Michał Przybył.
Niestety, skany nie chcą się załadować.

https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... rdertable=

Katarzyna wyszła za mąż za Stanisława Sadowskiego, Józefa za Michała Przybyła, tak wynika z zapisów na genetece.
Była jeszcze Antonina- w roku1856 zapisany jest zgon Antoniny Jędrysiak zd. Jasiak, córki Tomasza i Agnieszki.

Ślub Jadwigi- 1840/12
Obrazek

Zgon Katarzyny- 9.X.1853, lat 35, mąż Stanisław.
Obrazek

Zgon Agnieszki, żony Tomasza- 28.XII.1853, lat 80, wdowa.
Obrazek
Zgon zgłosił Feliks Jędrysiak, zięć, mąż Antoniny.

Zgony pozostałe- Jasiak, Sadowski, Przybył, Jędrysiak.
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... rdertable=

Trzeba tylko odszukać ślub Tomasza Jasiaka i Agnieszki Kowal.
Czy to ta Agnieszka z jakiegoś powodu była zapisywana również jako Płachta?
I urodzenie Antoniny.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Rodzina Jasiak

08 wrz 2023, 21:01

Gosia53 napisał(a):Witam.

Trzeba tylko odszukać ślub Tomasza Jasiaka i Agnieszki Kowal.
Czy to ta Agnieszka z jakiegoś powodu była zapisywana również jako Płachta?
I urodzenie Antoniny.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Dziękuję bardzo! :)

Niestety póki co nie udało mi się odnaleźć aktu ślubu Tomasza i Agnieszki - poza zapisem na Poznan Project.

Co do zapisu "Płachta" mam pewne podejrzenia - może to panieńskie nazwisko matki Agnieszki, ewentualnie Agnieszka była wcześniej zamężna. Jednak nie posiadam informacji o rodzicach Agnieszki.

Pozdrawiam
Agata

Re: Rodzina Jasiak

08 wrz 2023, 21:02

janusz59 napisał(a):Na mikrofilmach mormońskich są te lata z par. Wyszanów. Urodzenia na filmie nr 1194632 , ślub na filmie nr 1194633. Jest też film z duplikatami z 1813 -1855 nr 764656.
Na geneteka.genealodzy.pl są zindeksowane lata od 1818 z Wyszanowa. Są m. in. urodzenia dwojga rodzeństwa i akt zgonu Tomasza. Wyszanów jest teraz w łódzkim.

Pozdrawiam
Janusz


Dziękuję :)

Re: Rodzina Jasiak

08 wrz 2023, 21:09

Gosia53 napisał(a):Witam.
1825- Franciszka Jasiak, rodz. Tomasz, Agnieszka Płachcianka.


Czy tu nie doszło do błędu w zapisie i nie jest to Franciszek - zmarły 06.07.1832 r. w Mieleszówce w wieku 7 lat?

Re: Rodzina Jasiak

08 wrz 2023, 22:07

Witam.

Akt ur. Franciszki Jasiak-
Mieleszówka, IX.1825 (daty dziennej nie odczytałam), wpis 70, skan 13-
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 98a9469c3d

Aktu ur. Franciszka Jasiaka w latach 1824-1826 (tak sugeruje wiek wpisany w akt zgonu) nie znalazłam w tej parafii.

Wg tego, jak są zapisane te akty, błędów w nich nie ma.
Być może błąd zrobił spisujący akt- urodził się chłopiec, a została wpisana dziewczynka, lub zmarła dziewczynka, a zapisano zgon chłopca, lub Franciszek urodził się w innej parafii.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Rodzina Jasiak

10 wrz 2023, 15:51

Gosia53 napisał(a):Witam.

Akt ur. Franciszki Jasiak-
Mieleszówka, IX.1825 (daty dziennej nie odczytałam), wpis 70, skan 13-
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 98a9469c3d

Aktu ur. Franciszka Jasiaka w latach 1824-1826 (tak sugeruje wiek wpisany w akt zgonu) nie znalazłam w tej parafii.

Wg tego, jak są zapisane te akty, błędów w nich nie ma.
Być może błąd zrobił spisujący akt- urodził się chłopiec, a została wpisana dziewczynka, lub zmarła dziewczynka, a zapisano zgon chłopca, lub Franciszek urodził się w innej parafii.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Dziękuję :)

Tak, Franciszka urodziła się 24.09.1825 r. Może uda mi się dotrzeć do rozwiązania tej "zagadki"

Pozdrawiam
Agata
Odpowiedz