Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Maciej Tomczak - pomóżcie odnaleźć

24 wrz 2023, 12:33

Witam
Poproszę Was o pomoc w odnalezieniu aktu urodzenia i aktu zgonu Macieja Tomczaka.
Co o nim wiem?
Urodzony 1838 (+/-). W parafii Karmin jest zapis o jego ślubie z 1863 roku. Jego pierwsza żona Marianna umiera w w 1868 roku (zapis w parafii Sośnica). Maciej Tomczak ślubuje powtórnie w 1868 roku z Magdalena Stefaniak (zapis w parafii Sowina). Jego druga żona tj. Magdalena umiera w 1913 roku (zapis w parafii Sowina).
Czyli wychodzi na to, że kręcił się w tych okolicach (Karmin - Sośnica/Czarnuszka - Sowina). Ale , jak to w genealogii- niczego nie można zakładać na 100%.
Proszę pomoc w ustaleniu tego, kiedy i gdzie urodził się Maciej Tomczak oraz tego, kiedy i gdzie zmarł. Niestety, nie mam informacji o rodzicach, bo w aktach ślubu takowa nie istnieje.
Pozdr...
Agnieszka

Re: Maciej Tomczak - pomóżcie odnaleźć

24 wrz 2023, 15:00

Agnieszko, może to on?


Gołuchów (par. rzymskokatolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1838 , Księga urodzonych

Mathias, rodzice: Franciscus Tomczak , Rosalia Grudziecka ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Chrisostomus Grudziecki
Maria Wolowicz

https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 16acc7_mid
Akt nr 7
Ten Maciej urodził się we wsi Wszołów, powiat pleszewski, więc to te okolice.
Inny Maciej Tomczak nie urodził się w tym czasie w tych okolicach.

Re: Maciej Tomczak - pomóżcie odnaleźć

24 wrz 2023, 15:26

Witam
Henryku, dziękuję za odpowiedź. Całkiem możliwe, że to on. Bowiem zgadzałby się rok urodzenia. Ja zauważyłam, że w parafii Sośnica, z którą potem był powiązany Maciej rodzą się dzieci ze związku właśnie Franciszka Tomczaka i Rozalii. A Franciszek i Rozalia są zapisani jako rodzice Macieja...
Pozdr...
Agnieszka

Re: Maciej Tomczak - pomóżcie odnaleźć

24 wrz 2023, 19:04

Witam
Sukces! Udało mi się odnaleźć akt zgonu Macieja Tomczaka - USC Kuczków/1916.
Pozdr...
Agnieszka

Re: Maciej Tomczak - pomóżcie odnaleźć

24 wrz 2023, 20:36

To ten powyżej, czy inny?

Re: Maciej Tomczak - pomóżcie odnaleźć

25 wrz 2023, 19:23

Witam
Tak, Henryku to ten Maciej Tomczak. Bardzo dziękuję, że zainteresowałeś się moim wpisem i wskazałeś drogę. Szczerze mówiąc, nie pomyślałabym, aby szukać go w parafii Gołuchów. Stawiałam na Karmin, Sośnicę...
Pozdr...
Agnieszka
Odpowiedz