Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

16 mar 2011, 03:39

Japonia;

Ludzie trzymajcie kciuki i miejmy nadzieje ze cez 137 nie wydostanie sie z reaktorow 1-6. Jest to nagrozniejszy izotop, wchodzacy w "food chain". Wszelkie produkty zywnosciowe moga zostac radioaktywne.

W mej pracy mam 3 wysylacze tego izotopu, jest to zaledwie 46. 000 MBq. wiec niewielkie wyeksponowanie, (moglbym sie z tym przespac przez tydzien bez zagrozenia lecz i tak balbym sie o przyszlosc).

Nie powstrzyma sie budowy reaktorow, gdyz jest to forma przejsciowa od wegla do solar lub wodorowych zrodel energii, jednak wydaje sie, ze potrzebujemy wiecej czasu, jako ludzkosc, na rozbudowanie pewniejszych systemow ochronnych.

Z nadzieja na przyszlosc,

Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

23 mar 2011, 02:47

Andrzeju.

Przegladalem dzisiaj troche z Mogilna od roku 1729 do 1840. Troche pomieszane, duzo
prawie nieczytelnych, musze to dokladnie przerobic i opisac, nie mialem zbyt duzo czasu.

Pozdrawiam, Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

25 mar 2011, 04:21

Hola,

Troche dzisiaj spedzilem czasu na sprawdzanie Mogilna, zaledwie koncowka do "041", reszta to tylko powtorka.

Mam wreszcie Lukasza i Kazimierza podwojny slub w przestepnum roku, 29 Feb 1848
z siostrami Jankowskimi, nie jest super wyrazny zapis, gdyz ksiegi bardzo zniszczone.

Nasiona papryki zachowane z zeszlego zbioru wreszcie puscily, na czerwona papryke czekamy, a wczoraj spadlo duzo sniegu i wreszcie mamy wiosne, w nocy minus 14.

Roslinki mamy w domu. Grzeja sie na oknach. Nasz wielki krzak "Krasula" ktory ma juz 14 lat, zyje w symbiozie z hodowla okienna.

Przysle zdjecie Krasuli, moze jutro.

Pozdrawiam, Pawel.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

25 mar 2011, 23:57

Pawel B Bauza napisał(a):Hola, Mam wreszcie Lukasza i Kazimierza podwojny slub w przestepnum roku, 29 Feb 1848
z siostrami Jankowskimi,.......Pozdrawiam, Pawel.

No widzisz jaka oszczednosc. Ci sami goscie. Te same rodziny a w dodatku prezenty rocznicowe co 4 lata. To sie nazywa gospodarnosc :lol:

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

29 mar 2011, 20:52

Krzysztofie,

Prezenty rocznicowe co 4 lata to chyba tracili troche, ale wyobraz sobie to wesele!!

Przegladalem dzisiaj troche Mogilna, glownie zgony, w latach 1840-tych i pozniej, w oko wlecialo Dobrzynski z Zabna. Nie wiem czy to Twoja linia.

Pod wieczor popatrze w domu dokladniej.

Pozdrawiam, Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

27 kwi 2011, 12:49

Witam serdecznie ,poszukujac swoich bliskich ,natrafilam w Wiecborku na Monike Bauza na ul.Gen.Hallera,oraz w Wituni w gminie Wiecbork na Eugeniusza Bauza na ul.Witosa.Pozdrawiam Zosia

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

29 kwi 2011, 01:43

Zosiu,
Dzieki serdeczne, przyznam sie, ze bardzo niewiele wiem o wspolczesnych Bauza, wiec kazda info jest bardzo cenna.
Ostatnio mam bardzo napiety czas wiec niewiele sie zajmuje genealogia, chyba pod koniec maja troche mi sie rozluzni.

Pozdrawiam Wszystkich, Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

04 maja 2011, 14:59

Pawle,

To zupełnie tak samo jak ja. Musiałam chwilowo odłożyć moje hobby genealogiczne na bok. Mam nadzieję, że nie na długo.
Jesienia i zimą mam więcej czasu. Teraz obowiązki zawdowe i domowe nie pozostawiają mi za dużo wolnego czasu.

Pozdrawiam

Ania

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

05 maja 2011, 01:58

Pawle, Aniu to musimy byc rodzina poniewaz i ja musze wiecej czasu poswiecac innym bardziej przyziemnym zajeciom. Ale czytam posty prawie codziennie.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

06 maja 2011, 02:47

Anno, Krzysztofie,

Wiadomo, wiosna, wiecej dnia i wiecej zajec w tych dluzszych dniach.

Trzeba troche zyc i korzystac z tego okresu, swiatlo dzienne zacznie sie skracac
w czerwcu wiec we wrzesniu zaczniemy wiecej czasu spedzac na nasze hobby.

Moja praca nie przeszkadza mi w moich zainteresowaniach, jednak mam pewne zadanie i termin jest wazny.

A tez troche chce leniuchowac w dniach slonecznych jak dzisiaj, szczegolnie, ze w Ontario niewiele ich dotad. Duzo deszczowych dni, chyba rekord od wielu, wielu lat.

Pozdrawiam, Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

24 maja 2011, 20:08

Przegladalem dzisiaj cd. z filmu Gasawa i po tym pokazala sie par. Gniewkowo.

Jak zobaczylem Olendri, Holendri, Osieckie Holendry, Rojewo Holandia, Laziska, Lipie,
Kaczkowskie Olendri, Perkowo, Buczkowo to juz wiedzialem, ze tego nie moge przepuscic.
Lata 1677-1730, sluby, urodziny, 700 klatek.

Pod wieczor wrzuce na p. Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

28 lis 2011, 11:49

Witam !

Interesuję się Szelejewem k.Gąsawy
dane z Roots Webs

Franciszek Bauza *14.12.1800 Białożewin
+18.07.1882 Szelejewo
x 1v 13.05.1838 Gąsawa
Petronela Lewandowska *1806/1808 +27.01.1868
Szelejewo
Mieli 7 Dzieci

Pozdrawiam
M.K.P

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

02 gru 2011, 15:32

A konkretnie jakich informacji szukasz? Franciszek miał jeszcze drugą żonę: Konstancję Górczyńską ale pewnie to wiesz z Roots Web's.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

11 gru 2011, 05:58

Drzewo swiateczne: choinka,

Kupilismy dzisiaj choinke na swieta. Zrzucilismy z pojazdu i byla w garazu.
Jest zimno, wiec zamiast wyjsc na zewnatrz poszedlem zapalic papierosa tam gdzie choinka sobie lezy, czekajac na postawienie i ozdoby. Choinka rzekla: pic!!

Nie moglem w pierwszym momencie odpowiedziec z zaskoczenia.
Nie bylem pewien tez, czy to slyszalem.
Jednak wyjalem duzy sloj z piwnicy, nalalem wody, wstawilem chojne.

Nie minelo wiecej niz 5 minuts i nie bylo wody.
Wiec sie nie przeslyszalem.

Wzialem chojne do domu, rozlozyla ramiona, powiedziala : lubie to.
Byla troche zmarznieta, ostatnia noc byla zimna, minus 10.
Nic dziwnego, ze w cieplym wnetrzu poczula sie jakos lepiej.

Powiedzialem do niej : "to nie ja skonczylem twoje zycie".

"Wiem, wiem, ja wszystko widzialam, ty zaledwie mnie kupiles,
gdyz bylam ladna". "Tak", powiedzialem. Okropne uczucie.
Przyzeklem : "nigdy wiecej"

I nigdy wiecej.
Pawel.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

13 mar 2012, 04:49

Zabieram sie na nowo i szybko za genealogie, bede dalej robic Mogilno i Gasawe.
Mialem w ostatnich czasach duzo innych zadan, wiec wybaczcie. Musialem duzo
czasu poswiecic na biezace sprawy.

Mogilno jest w okropnym stanie, nie wiem jak uda sie poprawic te zalane i uszkodzone
strony, bede pytal mego syna, Milosza Bauza, ktory jest fotografikiem, (w Polsce) jak to naprawiac.

Potrzebuje obiektyw z mozliwoscia zblizen, a mam zaledwie 18-55, regularny, amatorski.

Milosz podpowie, co potrzebne

Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

13 mar 2012, 05:35

Inny:
Jestem soba, jestem inny, niezmierzony, zagubiony.
Zobaczylem szakala, skrecony jego pysk,

Na ulicy, zagubiony, szuka rodzin, moze zony...
Zabralem jego zycie, wspomnienia, marzenie...
Kupilem dom ...w jego terenie...

Nie myslac nawet o tym, zupelnie bezwiednie,
bez uczuc i bez wspolczucia.

Woodstock gazetta say: be aware of szakal....
Your kids are in danger!!!

Pytam, who is in danger?

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

21 mar 2012, 18:52

Witam serdecznie.
Już wcześniej, w ubiegłym roku, zamieściłem swój post w tym wątku. Prosiłem wtedy o informacje o rodzinie Kończal.
Obecnie zdobyłem nowe dane, które, może w jakiś sposób pomogą na poszerzenie informacji o "moich Kończalach".
W chwili obecnej najstarszym, odnalezionym przeze mnie,protoplastą rodu Kończal jest Wojciech Kończal i Katarzyna(niestety nazwiska z domu nie znam). Byli to rodzice Bartłomieja Kończala urodzonego ok.1835r. w Januszkowie. W 1861r. Bartłomiej zawarł związek małżeński z Katarzyną Walczak z Nowej Wsi (obecnie Pałuckiej). Katarzyna urodziła się w Dusznie ok. roku 1841. Ślub miał miejsce w Chomiąży Szlacheckiej. Jak wynika z zapisu ślubu, Bartłomiej mieszkał wtedy w Młodocinie. Bartłomiej i Katarzyna zmarli w 1881r. mieszkając w Piechcinie. Ze związku tego mieli syna (zapewne i inne dzieci, ale tego niestety jeszcze nie wiem) - Marcina. Urodził się on w 1867r. Co do miejsca urodzenia mam pewne wątpliwości w kwestii tłumaczenia nazwy miejscowości z jego aktu małżeństwa. Z tłumaczenia wynika, że jest to Nowa Wieś Notecka (kreis Schubin). Może jednak chodzi o Nową Wieś Pałucką (kreis Żnin)???. Przyjmuję jednak Nową Wieś Notecką. Marcin ożenił się w 1890r. z Ludwiką Jabłońską z Kołudy Małej, ślub cywilny zawarli w Janikowie, kościelny w Ludzisku. Marcin z Ludwika mieli córki: Juliannę(1891-1964),Salomeę (1893-1969,wyjechała do Niemiec). Marcin zmarł w 1893r.
często "śledzę" ten wątek odnajdując w nim miejscowości będące w moim zainteresowaniu i nazwisko Kończal., licząc na to, że może odnajdę jakieś informacje o moich prapra...Może w dotychczasowych poszukiwaniach spotkaliście wymienione przeze mnie osoby?
Pozdrawiam serdecznie.
Piotr.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

21 mar 2012, 21:16

W 1902r Stefan Kończal zgłasza zgon mego pradziadka Marcina Krygiera zmarłego w Gościeszynie.Kończalowie byli sąsiadami.Elżbieta

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

06 kwi 2012, 04:48

Sporo z tej rodziny Konczal wyemigrowalo do Stanow.

Zmienione zostalo nazwisko na Konchel, gdyz wowczas urzednicy zapisywali
fonetycznie.
Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

06 kwi 2012, 04:54

Napisz :"Konchel-Konczal" na google i wyjdzie sporo. p

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

06 kwi 2012, 10:31

Witam.
Już tam sprawdzałem, ale niestety nic mi nie pasuje( przynajmniej na razie).
Pozdrawiam.
Piotr

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

08 kwi 2012, 04:13

Piotrze - mam pytanie a dlaczego Ty piszesz w temacie: "Rodzina Bauza - ..." ? Czy moze cos nie skapowalam ? :(
Byloby dobrze gdybys wrocil do swoich tematow w dziale "Poszukuje" gdzie piszesz o nazwiskach, ktore poszukujesz miedzy innymi nazwisko Konczal.
Tutaj Twoje informacje zgina i przeczytaja je ci zwiazani z nazwiskiem Bauza. Chyba, ze masz zwiazki z rodzina Bauza to przepraszam.


Pozdrawiam wielkanocnie

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

08 kwi 2012, 13:14

Witam.
Czytając posty w tym wątku zwróciłem uwagę na nazwisko Kończal, pojawiające się w niektórych postach.
Dlatego postanowiłem zapytać.
Pytania w wątku "poszukuję" dotyczące nazwiska Kończal już zamieszczałem.
Jeżeli moje zapytania było niestosowne w tym wątku to przepraszam.

Pozdrawiam.
Piotr

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

08 kwi 2012, 13:41

Haniu jest w Stanach rodzina Konchal, osoba ktora opracaowala te rodzine jest aktywna na roznych forach oraz ma swoje drzewo w internecie. Sa oni skoligaceni z Bauzami. Pamietam to nazwisko z poczatkow moich poszukiwan. Zreszta ja tez mam to nazwisko w swojej bazie razem z Bauzami.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

08 kwi 2012, 21:10

Piotrze - sorry, oczywiscie Twoje posty sa tutaj odpowiednio umieszczone tylko ja nie zauwazylam /w takiej ilosci/, uszlo
nazwisko Konczal mojej uwadze. Przepraszam za wtracanie 5 groszy :) chcialam jaknajlepiej dla Ciebie aby Twoje posty nie "utonely" w nieodpowiednim miejscu.

Krzysiu, Piotrze zwracam honor :) ale chyba bardzo nie uraziliscie sie mam nadzieje

Pozdrawiam posniadaniowo/wielkanocnie

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

09 kwi 2012, 12:52

Witam.
W poszukiwaniu moich"Kończalów" byłem dzisiaj na cmentarzach w Żninie(Góra), Kierzkowie i Szczepanowie.
Przy okazji sowich poszukiwań znalazłem kilka grobów rodziny Bauza.
Może się przyda poszukującym tego nazwiska:
Żnin Góra
Jadwiga Bauza 2.10.1910-27.8.1987
Jan Bauza 16.12.1899-26.1.1996

Mieczysław Bauza 19.6.1913-11.5.1979
Klara Bauza 10.8.1917-29.9.1992
Ewaryst Bauza 14.11.1959-2012.2000

Kierzkowo

Hieronim Bauza 21.9.1908-31.5.1993
Barbara Bauza zd. Winkler 28.1.1919-26.9.1995

Pozdrawiam.
Piotr

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

26 kwi 2012, 23:26

Serdeczne dzieki z Twoja informacje, nie mialem zbytnio czasu aby polaczyc dane od Ciebie
z moja galezia Szymona Bauza ur. 1731.
Jeszcze raz, dziekuje
Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

09 paź 2012, 07:45

Rodzina Bauza mieszka od 150 lat w okolicach Słaboszewa (powiat mogileński)

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

18 gru 2012, 23:10

Witam.
Pawle informacja z Gniezna.
Klepsydra zgon: Jadwiga Andrzejewska d. Bauza
http://images38.fotosik.pl/1886/e92d62b7539c8ddfm.jpg[/IMG]

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

20 gru 2012, 21:18

Witam.
Troszkę poczytałam i wiem, że ciekawi Was Anastazja Bauza.
Otóż ja nie należę bezpośrednio do tej rodziny, ale mój mąż tak.
Anastazja Polaszewska, córka Jakuba Polaszewskiego i Katarzyny Bauza, wyszła za mąż za Wincentego Bauza, syna Łukasza i Marianny Zabłockiej.
Czyli Anastazja po mężu nazywa się Bauza, tak jak jej mama Katarzyna z domu Bauza.
Anastazja pochowana jest w Gąsawie, razem z córką Władysławą.
http://cmentarzegasawa.pl/?s=Bauza+&submit=szukaj
Anastazja i Wincenty mieli jeszcze 4 córki:Konstancję ur. ok 1892r. zmarła jako panna, pochowana w Sośnie,
Agnieszka również panna,
Tofila ur. 26.04.1902 - Annowo, zm.12.09.1980r. Sośnie, wyszła za mąż za Jana Mak, mieli 4 dzieci, z czego troje jeszcze żyje.
Wiktoria (to właśnie babcia ojczysta mojego męża) ur.14.10.1899 Annowo, zm. 29.01.1987 w Mamliczu.
Wiktoria wyszła za mąż za Franciszka Przybylińskiego, mieli 5 dzieci.
Ja nie posiadam żadnych dokumentów rodziny Bauza ,ale troszkę się dowiedziałam z przekazów ustnych osób jeszcze żyjących,
dużo też znalazłam na Poznań Project. Na razie gromadzę wiadomości do szuflady, ponieważ szukam mojej gałęzi rodzinnej w Kaliszu.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

21 gru 2012, 12:29

Elu,
dziekuje za informacje:
jesli Wincenty Bauza jest prawnukiem Sebastiana Zabłockiego i Elizabeth Gnat to
ja jestem 4 x pra wnukiem Sebastiana Zabłockiego i Elizabeth Gnat :-)

pozdrawiam
Andrzej

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

21 gru 2012, 16:38

Andrzeju,
nie wiem czy Wincenty Bauza jest prawnukiem Sebastiana Zabłockiego,
tak daleko nie doszłam. Wiem tylko, że Marianna Zabłocka jest c. Albina Zabłockiego i Katarzyny Witczak.
Czyli dla Wincentego to są dziadkowie.
Jażeli masz coś więcej na ten temat, to chętnie przyjmę wiadomości.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

21 gru 2012, 20:24

Witaj Elu,
tez potwierdzam dziadkow :-) Albina Zabłockiego i Katarzyne Witczak zmarlej Murczyn 18 czer 1829 ,
nie znam rodzicow Katarzyny

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

10 sty 2013, 15:19

Wincenty Bauza miał jeszcze jedną żonę: Józefę Suplicką (ur. 1853) z którą w latach 1872-1888 miał 9 dzieci. Ślub w parafii Góra Żnin w dniu 14 sty 1872. Jej rodzice to Mikołaj Suplicki i Michalina Ciaciuch. Michalina po śmierci pierwszego męża poślubiła Sebastiana Polaszewskiego brata Jakuba (ojca Anastazji).
Jak widać koligacje rodzinne na tych terenach mocno się krzyżują :-)

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

05 lut 2013, 18:57

Pawle, serdecznie witam.

Pozwalam sobie zwracać się do Ciebie po imieniu, bo mam 100% pewność, że jesteś moim kuzynem zz drugiej linii. Moja mama Michalina z domu Bauza ur. w 1906 r w Wiecanowie była córką Teofila Bauzy i Salomei z d. Stefańskiej. Twój tato Wojciech był jej najbliższym kuzynem. Doskonale pamiętam Twoich rodziców, a szczególnie Twojego tatę - miał jasne niebieskie oczy, był pogodny i bardzo, bardzo uczynny. Mam kilka zdjęć z okresu okupacji na których są Twoi rodzice i ślubne zdjęcie moich rodziców z 1941r. na którym jednym ze świadków jest Twój tato.

Przeczytałam korespondencję między Tobą a p. Krzysztofem Dobrzyńskim i innymi osobami i chciałabym coś dodać, co pamiętam z przekazu, a dotyczy brata Twojego taty Jerzego ( powstańca wielkopolskiego). Wiem, że spoczywa w grobowcu rodzinnym w Mogilnie. Początkowo pochowany był razem z innymi powstańcami przy głównej alei. Decyzję o budowie grobowca podjęli bracia Teofil i Jan po śmierci Jerzego. Ciało jego zostało ekshumowane i złożone w rodzinnym grobowcu.Do II wojny światowej wisiała tam marmurowa tablica informująca o leżącym tam powstańcu, którą hitlerowcy zniszczyli. Pierwszy pogrzeb Jerzego był bardzo uroczysty. Zdjęcia z tej uroczystości były eksponowane, jak opowiadała moja mama w Muzeum Wojskowym w Poznaniu ale podczas II wojny wszystko przepadło.
Jestem pełna podziwu dla Twojej pasji i serdecznie gratuluję. Zupełnie przypadkowo natrafiłam na rodzinę Bauzów poszukując przodka mojej rodziny ze strony taty, ale to już zupełnie inna historia. Może kiedyś będziesz mógł mi coś poradzić w tej materii.



Przesyłam pozdrowienia dla Ciebie i Twojej rodziny

Bożena Kwiatkowska-Wujek

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

05 lut 2013, 19:40

Witam.
Pilnie śledzę wątek rodziny Bauza, bo niekiedy znajduje tu coś związanego z moimi poszukiwaniami. Za co dziękuję.
Jeżeli mogę się wtrącić w nawiązaniu do ostatnich postów, bo może mam kilka informacji, które mogą się przydać.
W moich poszukiwaniach odnalazłem małżeństwo: Sebastian Zabłocki i Elżbieta Kruszka. Dzieci z tego małżeństwa to:Albin(1784-1842),Wiktoria(1785-1848),Agnieszka(1786-1832),Katarzyna(1787-1868),Kazimierz(1788-?),Agata(1790-?),Katarzyna(1791-?),Wojciech(1795-1833). Znalazłem również osoby o nazwisku Witczak:
Agnieszka(u.1854)
Anna(u.1859)
Franciszka(1850)
Jan(?-?)
Jan(u.1868)
Józef(u.1856)
Józefa(u1863)
Katarzyna(u.1847)
Laurenty(u.1806)
Marcin(u.1857)
Marianna(u.1859)
Rosa(u.1861)
Wiktoria(u.1864).
Rodzina Witczak, jak i Zabłockich, jest dla mnie gałęzią boczną, a więc nie poszukuję jej docelowo. Mam jednak więcej informacji o niektórych z wymienionych wyżej osobach. Jeżeli tylko kogoś to zainteresuje to chętnie się nimi podzielę.mam nadzieję w ten sposób spłacić dług za ciekawy wątek :) .

Pozdrawiam.
Piotr

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

06 lut 2013, 00:58

piotrpola napisał(a):Witam.

W moich poszukiwaniach odnalazłem małżeństwo: Sebastian Zabłocki i Elżbieta Kruszka. Dzieci z tego małżeństwa to:Albin(1784-1842),Wiktoria(1785-1848),Agnieszka(1786-1832),Katarzyna(1787-1868),Kazimierz(1788-?),Agata(1790-?),Katarzyna(1791-?),Wojciech(1795-1833). Pozdrawiam.
Piotr


witaj Piotrze,
dziekuje za pomocne informacje :-) czy na pewno zona Sebastiana Elzbieta jest z domu Kruszka? ja doszukalem sie jej jako Gnacianki stąd podaje nazwisko Gnat / nie zlalazlem slubu Sebastiana ani w Gorzycach ani w Gorze Znin, a dla Chomętowa ksiegi zaczynaja sie pozniej./
Sebastian i Elzbieta umierają w na poczatku maja 1807 w odstepie dwoch dni w Murczynie

czy Agnieszka Zabłocka (1786-1832) wyszla za mąż?

pozdrawiam
Andrzej

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

06 lut 2013, 12:16

Witam.

Andrzej skontaktuj się ze mną na pola@data.pl.
Już chyba kiedyś miałem przyjemność korespondować z Tobą. :)
Agnieszka Zabłocka-Ignacy Kończal zawarli związek małżeński 21.11.1802 r, parafia Góra Żnin.

Pozdrawiam.
Piotr

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

22 lut 2013, 11:21

Witam!

Ostatnio dłubałem w parafii Gąsawa, w latach 1871-1899 i było tam kilka osób o nazwisku Bauza i Superczyński.

Wpis 15 / 1899 (27 listopad)
Casimirus Bauza 26 lat
Anna Łakoma 25 lat

Wpis: 11/1885
Joannes Superczyński, 27, rodzice: Martinus i Josepha
Francisca Rozpenda, 18, rodzice: Simon i Catharina

Wpis: 4/1888
Stanislaus Superczyński, 25
Marianna Błożek, 36

Wpis: 14/1889
Valentinus Superczyński, 26, rodzice: Michael i Josepha
Victoria Siejkoska, 21, rodzice: Josephus

Wpis: 8/1897
Valentinus Superczyński, 33, viduus
Antonina Siuchnińska?, 22

Wpis: 6/1885
Adalbertus Mazany, 25, rodzice: Martinus
Catharina Superczyńska , 21, rodzice: Catharina

Wpis: 16/1888
Petrus Kowalski, 25, rodzice: (+) i Catharina
Antonina Superczyńska, 25, rodzice: (+), Barbara

Wpis: 18/1894
Edmundus Siejkowski, 24
Francisca Superczyńska, 33

Wpis: 24/1894
Joannes Pilarski, 26
Victoria Superczyńska, 19

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

09 kwi 2013, 05:44

Bozeno,
malo tego, grzebie w pamieci i jesli sie nie myle to mieszkaliscie z widokiem na Fare.
W mieszkaniu dosyc wysoko usytuowanym na wzgorzu. To takie mgliste wspomnienia...
Bylem tam z ojcem i napewno sie spotkalismy wowczas. Moge sie mylic oczywiscie, gdyz mialem zaledwie 10 lub 11 lat. Nie mam natomiast watpliwosci - jestesmy rodzina.
Do tego Marych Bauza (Marian). Jego syn Marek mieszka w Gdyni, corka Marta w Wawie i jej syn Szymon z nia, linia Teofila. Marian pochowany w grobowcu w Mogilnie, tak jak moj ojciec Wojciech.
Jesli jeszcze przypominasz sobie powiazania przyjacielskie to wspolna postacia byl Artur Maria
Swinarski, mego ojca partner do gry w szachy, spedzali cale godziny w dymie papierosow.
Wiecej na temat Teofila linii dowiesz sie gdy wejdziesz na genealogie Minkiewicza, troche tez tam dodalem, tyle ile moglem.
Zaniedbalem na dosyc dlugo sprawy genealogii, od grudnia walczylem a przezyciem,
teraz juz duzo lepiej, (mialem w przeddzien smierci Karola Wojtyly atak i jego pogrzeb w 2005
ogladalem w szpitalu), moj stan sie pogorszyl w ostatnich miesiacach 2012.
Jako optymista nie poddalem sie i wygrywam jak dotad, ogromna poprawa w zaledwie ostatnich tygodniach. Wybacz wiec tak pozna odpowiedz, przyznam sie - od (chyba) listopada ani razu nie
wlogowalem sie do WTG. Przesle na priv. link do zdjec, Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

09 kwi 2013, 06:05

Zbyszku,
To Twoje "dlubanie" ja nazywam "kopalnia". Podziwiam skromnosc, wyrazam podziekowanie.
Pawel

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

03 maja 2013, 19:33

Do: Paweł B Bauza

Witam

Piszę w imieniu mojej Cioci Bożeny. Jestem córką Bogny - siostry Bożeny.
Proszę przesłać link do zdjęć na mail medianaa@o2.pl
Przekażę go Cioci a przy najbliższej okazji mam nadzieję, że sama coś do Pana napisze.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego

Magda

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

12 sie 2013, 18:17

Pawle- serdecznie


Przepraszam, że nie odzywałam się dość długo, ale nie miałam dostępu do internetu, trochę wojażowałam i tak zeszło. Odezwała się w moim imieniu siostrzenica Magda. Odnosząc się do tego co pamiętasz z dzieciństwa to w tym czasie mieszkaliśmy na ul. Zamkowej pod Górą Przemysława. Z okien roztaczał się widok na wieżę ratuszową z zegarem. Musisz mieć wrażliwość artysty,że zapamiętałeś ten widok. Mieszkam obecnie w innej dzielnicy i często ten obraz mam przed oczami. Wspominasz o Arturze Marii Swinarskim. Pamiętam, że w rozmowach przewijało się to nazwisko. Znał go mój tato jednak nic więcej powiedzieć nie umiem.
Nawiązują jeszcze do grobowca w Mogilnie, zostali tam pochowani moi dziadkowie Teofil i Salomea z domu Stefańska. Leży tam również siostra dziadka Stanisława Bauza, która nie wyszła za mąż i przez całe życie mieszkała w Wiecanowie. Pochowana jest tam również najmłodsza córka Teofila - Łucja, która zmarła w 1946 lub 1947r.
Marian Bauza, który mieszkał w Gdańsku jest również pochowany w Mogilnie. Był urodzony 8.11.1909r. i był siódmym dzieckiem Teofila i Salomei.
Pawle mam nadzieję, że wracasz do zdrowia, czego życzę Tobie z całego serca

Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę
Bożena Kwiatkowska - - Wujek

PS :Twoja matka chrzestna ciocia Zosia Bernacka z domu Bauza jest pochowana na cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.


Zgłoś wiadomość

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

04 wrz 2013, 19:26

Wspaniała wyszukiwarka na cmentarzu w Mogilnie, jest dużo danych dotyczących rodziny Bauza.

http://www.faramogilno.pl/wyszukiwanie.php

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

04 wrz 2013, 20:26

Eluś napisał(a):Wspaniała wyszukiwarka na cmentarzu w Mogilnie, jest dużo danych dotyczących rodziny Bauza.

http://www.faramogilno.pl/wyszukiwanie.php

WITAM
Może i wspaniała ,ale dlaczego nie mogę wyszukać?wpisałam nazwisko i i mię [dat nie znam ,więc nie mogą wpisać -zresztą gdybym znała to nie szukałabym ]Chciałam tylko wiedzieć ,czy TAM jest taka osoba pochowana :(

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

04 wrz 2013, 20:54

cecil22 napisał(a):...wpisałam nazwisko i i mię ...
i?
i co wyszło?

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

04 wrz 2013, 21:34

witam --no i nic nie wyszło...jest polecenie ponownie wpisać imię ,nazwisko,daty [dat nie znam ,wiec nie mogę wpisać]-ale ....BARDZO dziękuję za link do tego cmentarza.Teraz działa --już wiem ,że tam nie znajdę mojej poszukiwanej osobyPELAGIA NIEDZIELSKA z d. STRANZ] .Mam więc pytanie: czy jeśli kiedyś mieszkała w DZIERŻĄŻNIE k.Mogilna to gdzie może być pochowana? :( Znalazłam natomiast inne nazwiska z rodziny-BARANOWSKI -do przeanalizowania-jeszcze raz wielkie dzięki!!!

.

04 wrz 2013, 22:44

mieszkała w Dzierzążnie?
Może być pochowana w Gębicach.

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

08 wrz 2013, 22:09

Przeglądając "Księgę adresową stołecznego miasta Poznania 1905 rok" znalazłam:
s. 118* ul. Staszica 24 (Moltkestr.) J. Bauza Strassenb.-Fuhrer (u z ")

Pozdrawiam
krysia

Re: Rodzina Bauza - poszukuję informacji

09 wrz 2013, 11:57

Witam.
Posiadam książkę"Non omnis moriar. Katolicki cmentarz w Mogilnie."Jest to praca zbiorowa pod redakcją Danuty Konieczki-Śliwińskiej.Wydanie - Poznań 2006.
Może w czymś pomóc?

Pozdrawiam.
Piotr
Odpowiedz