Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kołata

01 gru 2023, 17:33

Witam , jestem w trakcie tworzenia drzewa rodziny Kołata i rodzin pokrewnych , z poczynionych ustaleń z Familysearch, Myhartage, Basia, WTG, Poznań Project oraz szukajwarchiwach zatrzymałem się przy Józefie Kołata ur.17.03.1778r. s.Józefa i Katarzyny Kubera , jego żoną była Maria Helena Bartkowiak, zawarli związek małżeński w 1838r. w Poniecu , , bardzo mnie interesuje starsze pochodzenie rodziny, czy jest szansa ustalenia albo jak szukać przodków z przed 1800 roku , a może i 1700 , moi przodkowie pochodzili z rejonów Roszkowo,Oczkowice,Miejska Górka ,Pakosław,Krobia i nastarsi Poniec . Bardzo będę wdzięczny i z góry dziękuję za udzielone informacje , ja też chętnie mogę się podzielić informacjami na temat rodziny Kołata , Wosińskich, Pokładków czy Domanieckich z Roszkowa i okolic Miejskiej Górki , mimo , że mieszkam w Rudzie Śląskiej , już przy poszukiwaniu pradziadka Władysława Domanieckiego bardzo mi pomogliście, wierzę, że się da coś ustalić, jeszcze raz wszystkich bardzo pozdrawiam i dziękuję :) :) :D :D

---------------------
Pozdrawiam z Górnego Śląska
Mariusz Kołata

Kołata

04 gru 2023, 09:55

Witam ponownie, rodziców Józefa Kołata czyli Józef i Katarzyna Kubera to nie potwierdziłem, w w/wym. stronach nie dopatrzyłem się by to oni byli rodzicami, może jakieś pomysły lub podpowiedzi bo z tych okresów 1700 ciężko już co kolwiek odnaleźć. Jeszcze raz z każdą pomoc bardzo dziękuję

______________
Pozdrawiam
Mariusz Kołata

Kołata

10 gru 2023, 11:30

Witam, jest chyba jednak ciężko ustalić przodków z przed 1800 roku, nie mam za bardzo punktu zaczepienia, ostatni ślad to ślub syna Józefa w 1838 roku w Poniecu w/g Poznań Project a jego żoną była Marianna , w FamilySearch jest Józef Kołata ur.1779r. który zmarł 1839r. który by mógł być tą osobą .
Odpowiedz