Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Dobersztyn

29 sty 2011, 20:14

Poszukuję rodziny Dobersztyn. Mój pradziadek miał na imię Józef Dobersztyn urodzony we wsi Sienno w 1878 syn Aleksandra i Marianny. Ożenił się z Zofią z domu Kaźmierczak urodzona we wsi Potaźniki (córka Elżbiety i NN). Józef Dobersztyn miał trzech braci - Adama, Bolesława-nie jestem pewna imienia? i NN, bracia wyemigrowali do USA. Wiemy że Adam Dobersztyn w latach 60 tych mieszkał w Ohio Cleveland, ale z pod tego adresu w latach 90 tych wróciła korespondencja. Żyje syn Józefa Dobersztyn - Kazimierz i córka Weronika. W ich imieniu proszę o kontakt. Korzenie tej rodziny to rejon koło Konina, Kawnice, Golina.

Andżelika.K

Re: Dobersztyn

30 sty 2011, 09:42

Szukałaś tutaj?:
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php
Nazwisko nie jest zbyt popularne, a mimo to jest tego trochę...

Re: Dobersztyn

30 sty 2011, 17:01

Ja również szukam rodziny Dobersztyn ale moja wywodzi się z parafi: Wenecja i Żnin

Re: Dobersztyn

30 sty 2011, 19:03

Spotykałem nazwiskowo w Gnieźnie lata 80, Piekary.
I jeśli się nie mylę [ a jeśli tak, to triumfuje osoba która mówi że odpowiadam, na każde pytanie !!!] są nagrobki cmentarz św. Piotra i Pawła cmentarz Gniezno.
Jak ponownie znajdę, to zrobię fotkę.
Przewiduje ponownie fotki z tego rejonu cmentarza za kościołem na wymienionym cmentarzu.

Re: Dobersztyn

30 sty 2011, 19:49

i inna i podobna forma nazwiska w książce Tp
Doberstein.

Re: Dobersztyn

06 lut 2011, 21:36

Ja również szukam rodziny Dobersztyn ale moja wywodzi się z parafi: Wenecja i Żnin

1799+- Walenty Wojtal
Anna Wojtal d. Dobersztyn
dalej
Wojciech Jackowiak & Anna Jackowiak d. Wojtal ślub 1846 Góra Żnin
dalej Jan Łakomy & Michalina Łakoma d. Jackowiak slub 1872 Góra Żnin
dalej
Teresa Kaczmarek d. Łakoma 26.11.1893 Góra Żnin Józef Kaczmarek
dalej Władysław Kaczmarek 29.10.1910 Góra & Wiktoria Kaczmarek d.
dalej powiązania z liniami Aleksandry Kabacińskiej
Danuta Aleksandra Bąkowska d. Kaczmarek & Bernard Bąkowski Gdynia

Anno może coś wiesz o tej linii...?

[gdzie ten kabat szuka, uslyszę ponownie ten zgrzyt... chcialbyś być w tej linii... cytat usłyszany z życia]

Re: Dobersztyn

07 lut 2011, 12:19

kabat napisał(a):
Anno może coś wiesz o tej linii...?



Niestety Leszku jeszcze nie wiem. Moja bezpośrednia linia Dobersztynów wywodzi się z parafii Wenecja (USC Gąsawa). W parafii Żnin było wielu Dobersztynów i na pewno są w jakiś sposób powiązani z moją linią. Niestety ze względu na remon AAG nie mam wglądu do ksiąg parafialnych Wenecji więc na razie tych powiązań nie udało mi się odkryć.
Na razie wszystko co znajdę zapisują sobie na boku - z czasem poukładam sobie te puzzle.

Re: Dobersztyn

17 lut 2012, 19:39

Może się przyda:
Parafia Siedlimowo (obecnie powiat Mogilno), akt ur 1864/74, 17 grudnia Jeziory, imię: Theophila, rodz. Augustinus (Barsich) Barsig i Mechtilda Doberstein;

Re: Dobersztyn

01 maja 2013, 21:48

Ja mam na imię Paulina, nazywam się oczywiście Dobersztyn. Moj tata ma na imię Leszek (co nawet zabawne teraz sie wydaje) a dziadek miał na imię Henryk. POchodzę z okolic Konina, może mogłabym jakoś pomóc.

Re: Dobersztyn

10 sie 2020, 09:21

http://www.gniezno24.com/nekrologi2/ite ... dobersztyn
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 3 sierpnia 2020 roku
zasnęła w Bogu ukochana mama, teściowa, babcia,
prababcia i ciocia

ś.p.
Teresa Dobersztyn
z domu Goralczyk
przeżyła 84 lata

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w środę, 5 sierpnia 2020 roku
o godz. 13:00 w kaplicy pw. Wszystkich Świętych
na cmentarzu przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie.

W smutku pogrążone
córki z rodzinami

Małżeństwo Dobersztyn. Gniezno Piekary za Dziekanką, lata 1980,e tak sobie to przypominam, albo ogrodnicy, albo blisko ogrodnictwa
Odpowiedz