Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Łukomscy

09 paź 2011, 17:38

Witam
Mój pradziadek ur. 1852-1936 Antoni Łukomski żona Wiktoria Wojciechowska ur.1864 w Ślesinie córka Ignacego matka na razie nie znana .Poszukuje aktu ślubu Antoniego i Wiktorii .
Rodzice Antoniego ur. 1826 Walenty Łukomski żona Antonina Stężalska poszukuje Stężalskich.
Rodzice Walentego - - - Franciszek Łukomski żona Kunegunda Burdzińska poszukuje Burdzińskich.
Skąd przybył Franciszek do Zagórowa sam czy z rodzicami . :!: . Przekaz rodziny prawdopodobnie z Środy Wielkop.

Poszukuje Łukomskich z pod Częstochowy.
Zbyszek Krawczyński




poszukuje Wilantów
Ostatnio edytowano 06 lis 2012, 21:41 przez zbyszek-57, łącznie edytowano 1 raz

Re: ŁUKOMSCY

28 paź 2011, 20:54

Witam serdecznie.
Jaka to może być suma 300 florenów polskich z 1798 roku.
Duża czy mała.
Dziękuje
Zbyszek.

poszukuje
ŁUKOMSKICH

Re: ŁUKOMSCY

23 gru 2011, 21:13

Witam.
Poszukuje skanów z Grodza ,AP Konin nie wiem czy już zostały wstawione ,chodzi mi akt ślubu Antoniego Łukomskiego i
Wiktorii Wojciechowskiej ślub prawdopodobnie 1880 roku w Grodzu . Myślę że ich pierwsza córka to Balbina ur. 1880 r.w grudniu, ale już w Zagórowie.Akt ślubu Antoniny i Walentego z 1848 r. posiadam. Mam też akty ślubu z1823 r.Franciszka i
Kunegundy po łacinie.Oraz akt ślubu z1819 r. Michała i Julii pisany na prawie kodeksu Napoleońskiego w Zagórowie i mam problem z ich odczytaniem , i nie wiem jak je wstawić żeby Lila czy może ktoś mi je odczytał .Mogę przesłać mail.
Zbyszek.

Re: ŁUKOMSCY, K

07 lut 2012, 19:18

Witam.
Poszukuje Brzychcy Piotr ,Kałużna Marianna Grabienice lub okolice.1850
Poszukuje Szymczak Tomasz ,Buchowicz Antonina Sokolniki koło Wrześni .1850
Poszukuje Kopczyński Szczepan, Żurkow Antonina Trąbczyn .1850
Brakuje Wojciechowski ur 1860r.

Sprawdzam Pawłowski- Drop 1836r.

Mam 4 * pra.
Krawczyński - Białkowska, Leśniewicz- Ogórkiewicz, Otto- Smorawińska, Kalusiński- Maciejewska,
Świerski- Dryzdulska, Piotrowicz-Maciejewska, Witkiewicz- Milewska, Strybel- Gotowych,
Łukomski- Stałanowska, Burda- Witkoska ,Stężalski- Domkow, urodzeni przed 1800 rokiem Zagórów.
Wiland-t -Barbara Pyzdry. Wizburger -Krystyna Graboszewo , ur.przed 1800

Zbyszek

Re: Łukomscy

26 cze 2012, 22:21

Witam.
Franciszek Łukomski ur. 1798 roku w Zagórowie syn Michała Łukomskiego ur. 1759 roku i Małgorzaty Stałanowskiej ur. 1759 roku , gdzie się urodził Michał nie wiem być może też w Zagórowie dlaczego tak myślę ;bo pierwsze wzmianki pisane o Łukomskich z Łukomia ,[a Łukom znajduje się 5 km. od Zagórowa ]w księgach Grodzkich Pyzderskich być może nie wszyscy Łukomscy przenieśli się w latach 1630 -1660 w inne okolice Wielkopolski i któryś pozostał na tym terenie.
Michała i Małgorzaty dzieci;Michał ur.1796,wspomniany Franciszek 1798 ,Fabian 1799,Salomea 1801, Julia 1804, Franciszka1806 . Doszła Urszula ur. 1790 roku.
Zbyszek
Ostatnio edytowano 29 paź 2012, 22:41 przez zbyszek-57, łącznie edytowano 2 razy

Re: Łukomscy

27 cze 2012, 07:45

Witam!
Cieszę się, że jest zainteresowanie nazwiskiem Łukomscy i byc, może uda nam się wspólnie jakoś powiązac różne gałęzie tej zasłużonej dla Wielkopolski rodziny rozproszonej z różnych względów po całym kraju. Uważam, że im więcej informacji zamiescimy na forum tym większa szansa na odszukanie swoich Łukomskich i ich powiązań z innymi znanymi rodami Wielkopolskimi tak więc piszcie, piszcie bo innej drogi niestety nie ma.
Chciałam zamieścic w tym poście ciekawe materiały uzyskane przeze mnie z Biblioteki Kórnickiej w trakcie moich poszukiwań dotyczących Franciszka,Ksawerego Łukomskiego mojego przodka niestety to inny Franciszek, ale materiały tak ciekawe, że szkoda by było żeby ich tu nie zaprezentowac. Są tam między innymi "Wspomnienia z Powstania 1863 Franciszka Łukomskiego spisane ręcznie gdzie występuje wiele innych nazwisk i faktów co by może pozwoli komuś odnaleźc swoich bliskich m.in. dokument nabycia dóbr, dokumenty z Rady Familijnej i wiele innych. Jest tego sporo mam to na płycie i nie tylko niestety nie potrafię tego skopiowac i wkleic tutaj dlatego proszę osoby, ktore wiedzą jak to zrobic o krótką intrukcję z góry dziękując za pomoc.
pozdrawiam
Zofia

Ps.
Pozwoliłam sobie przenieśc tutaj swój post bo napisałam go omyłkowo jako nowy temat a byłoby dobrze gdyby Łukomscy byli w jednym miejscy:)

Re: Łukomscy

28 cze 2012, 20:41

Witam.
W Zagórowie 1804 roku Urodził się Józef Łukomski syn Franciszka Łukomskiego żona nieznana ,zgon tego Franciszka nie nastąpił w Zagórowie. Być może Józef ,ale to muszę sprawdzić.
Zofio ,czy wiesz gdzie pochowany jest Franciszek, Ksawery Łukomski.
Zbyszek
Ostatnio edytowano 20 paź 2012, 21:38 przez zbyszek-57, łącznie edytowano 1 raz

Re: Łukomscy

03 lip 2012, 14:29

WBC „Dziennik Poznański” nr225, 1-10-1895r., str.6:
„Osiedliłem się w Śmiglu jako budowniczy i proszę jaknajuprzemiej o łaskawe poparcie mego przedsiębiorstwa. Z wysokim szacunkiem Witold Łukomski.”

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Łukomscy

07 lip 2012, 19:05

Witam - przegladalam dzisiaj WBC i przypadkiem natrafilam na nazwisko Ksawery, Drya, Lukomski /"L" kreskowane/,
wlasciciel Drzazgowa /"a" z haczykiem/, byl Powstancem Kosciuszkowskim.

Re: Łukomscy

12 lip 2012, 20:33

Witam.
Dziękuje bardzo za wpis.
Zbyszek

Re: Łukomscy

13 lip 2012, 09:46

Witaj!
Zofio ,czy wiesz gdzie pochowany jest Franciszek, Ksawery Łukomski
Niestety nie udało mi się do tej pory ustalic gdzie został pochowany i kiedy gdyby jednak opierac się na zapisie z dokumentu rodzinnego spisanego przez jego wnuka Lucjana, Adolfa,Józefa Łukomskiego to można przypuszczac, że został pochowany w Lądzie lub Słupcy. Zapis brzmi następująco cytuję „ Groby nasze są w miasteczku około miasta Słupcy w bliskości granicy pruskiej. Fundował opat Łukomski, lecz po zubożeniu famili naszej zaniechanymi zostały” Bardzo lakoniczny niestety opis miejsca pochówku nie wskazujący kogo i kiedy konkretnie tam pochowano? po śmierci opata Łukomskiego wg tek Dworzaczka występowały w dalszym ciągu pochówki osób o nazwisku Łukomski jest to jednak kilka zaledwie zapisów co może świadczyc o tym, że z czasem zaniechano tam pochówków tej rodziny.
Co do daty urodzin to Franciszek, Ksawery urodził się w 1750 roku prawdopodobnie w Drzązgowie i chyba tam mieszkał skoro również w Drzązgowie 28.10.1770 roku poślubił Kunegundę Sokolnicką córkę Nepomucena i Teresy z Trąmpczyńskich. Kiedy zmarł nie wiadomo jednak data śmierci podana u p.Minakowskiego tj. rok 1791 budzi moje wątpliwości skoro brał udział w Powstaniu Kościuszkowskim o czym wspomina Hania i został ujęty przez prusaków dopiero 07.XII.1794r. Po schwytaniu więziony był jeszcze ponad 5 lat czyli żył jeszcze na pewno w 1799 roku. Znalazłam w tekach Dworzaczka taki zapis „Żył jeszcze w r. 1792 (P. 1369 k. 122). Chyba już nie żył 1802.18/II. r., kiedy dziedzicem Drzązgowa nazwany brat jego Wojciech (LB Gułtowy).
Tak udział Ksawerego i jego ujęcie opisał jego wnuk Lucjan Łukomski cytuję dosłownie „ Drzązgowo majątek nasz rodzinny był przeszło 300 lat w ręku naszym, dopiero dziad mój Franciszek, Ksawery wyszedł tym sposobem, że po rozbiorze Królestwa Polskiego, uformował oddział z ludzi i koni swoich w liczbie 60-ciu i przeszło rok cały prowadził wojnę partyzancką z Prusakami. Po jednej z potyczek z oddziałem swym wszedł do lasu pełniąc wartę, a będąc zmęczonym usnął, tak że na ten czas nadszedł pułk Huzarów Pruskich i wszystkich rozbroiwszy zabrali do fortecy wraz z dziadem do Głogowa. Ludzi potem puszczono a dziad był więziony przeszło 5 lat” W powstaniu brał również brat Ksawerego czyli dla Lucjana stryj o imieniu Antoni zmarł w wieku 54 lat bezżenny.
pozdrawiam
Zofia

Re: Łukomscy

14 lip 2012, 00:41

Witam - i znowu przypadkiem znalazlam cos dla poszukujacych Lukomskich, otoz jest nekrolog
Nikodema Lukomskiego, 12 pazdziernik 1894, mial 17 lat , /pozniejszej informacji prasowej, ze mial 16 lat/.
Nekrolog podpisany przez ojca zmarlego chlopca Wladyslawa Lukomskiego.
Informacja pochodzi z czasopisma "Postep" na WBC.

Ps. W budynku Osiedla Urzedniczego przy ul.Glogowskiej/Hibnera/Kasprzaka /nazwy ulic odpowiednie do okresu/ w Poznaniu,mieszkala rodzina Lukomskich od, przypuszczam, momentu oddania osiedla do zamieszkania tj.okolo 1930 roku.
Chyba jeszcze potomkowie tam mieszkaja. Jest to Parafia Matki Boskiej Bolesnej przy ul.Glogowskiej w Poznaniu.

Pozdrowienia

Re: Łukomscy

14 lip 2012, 12:22

Witam
Posiadam Akt ślubu
- Łukomski Jan l.30 kawaler -s.Ignacego i Maryanny Wiesiołowskiej,już zmarłej-Gorzelany w Spędoszynie
ur.w Kole
OO -19 VII 1853r. nr.aktu 7/1853
-Józefa Matuszewska l.30, wdowa po Michale- c.Kajetana i Konstancji z Żókoskich małż.Boczkowskich

Ślub ten został zawarty w parafii Tur.

Pozdrawiam Grażyna

Re: Łukomscy

15 lip 2012, 09:45

Witam
Dziękuje za wpis
Zbyszek

Re: Łukomscy

29 paź 2012, 22:38

Witam
Pani Zofio czy posiada Pani w swych notatkach imiona dzieci Franciszka, Ksawerego Łukomskiego.
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Łukomscy

29 paź 2012, 22:54

Witam , ja poszukuję Łukomskich z okolic Szymanowic.
pozdrawiam

Re: Łukomscy

06 lis 2012, 21:46

Witam.
Aniu ,może więcej szczegółów o Łukomskich z Szymanowic.
Zbyszek

Re: Łukomscy

06 lis 2012, 22:29

Mam w drzewie Agnieszkę Łukomską

Parafia katolicka Szymanowice, wpis 21 / 1850
Józef Kasprzak (19) ojciec: Izydor, matka: Konstancja de Szymków
Marianna Krysinska -ojciec Franciszek, matka Agnieszka Łukomska
Agnieszka Łukomska była też matką Anastazji

W dniu ślubu swych córek Anastazji i Marianny Agnieszka była wdową i powtórnie wyszła za mąż - nazwiska jej drugiego męża nie mogę odczytać dokładnie, prawdopodobnie Michał Mostowski.

Re: Łukomscy

07 lis 2012, 20:27

Mam też Agnieszkę Łukomską ur. 1826r. córka Franciszka i Kunegundy Burdy .
Twoja Agnieszka urodziła się o wiele lat wcześniej .
Zbyszek

Re: Łukomscy

07 lis 2012, 20:53

Witam.
W jakim archiwum znajdują się akta Ślesina , bo w Archiwum Konin posiada księgi od 1869 roku .
A moja Wiktoria Wojciechowska ur. w Ślesinie 1863 roku córka Ignacego matki nieznanej ( możliwe że to Anna ) .

Jeszcze jedno pytanie czy Godziesze ,a Godziesze Wielkie to ta sama miejscowość .

Pozdrawiam
Zbyszek
Ostatnio edytowano 11 lis 2012, 15:24 przez zbyszek-57, łącznie edytowano 1 raz

Re: Łukomscy

10 lis 2012, 22:38

Zbyszku, księgi Ślesina możesz przeglądać w Archiwum Diecezjalnym we Włocławku.
Tutaj link.

Re: Łukomscy

11 lis 2012, 15:16

Witam.
Dziękuje , wygląda na to że będzie trzeba odwiedzić Włocławek, ale dopiero latem.

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Łukomscy

13 lis 2012, 00:51

Dr filozofii Joanna Łukomska w latach 70-tych pracowała w jakimś poznańskim liceum jako polonistka.
Była panną i miała siostrę. Nie była to osoba przeciętna. Czasami wspominała o swej rodzinie.

Re: Łukomscy

18 lis 2012, 20:36

Łukomscy, to również rodzina mojej prababci Genowefy Łukomskiej, córki Michała i Antoniny Ziemeckiej. Ta linia Łukomskich przeniosła się z dóbr wielkopolskich w XVIII wieku do miejscowości Kurzajama gm. Grabów, pow. łęczycki. Część informacji poniżej:

http://www.wasiak.jcom.pl/linialukomski_index.html

http://www.szpejankowski.eu/index.php/pl/rodziny-ziemi-dobrzyskiej/146.html

Paweł

Re: Łukomscy

23 mar 2013, 11:50

Witam ja szukam ,tez Lukomskich moi pochodza z Parafii Ostrowite Prymasowskie -slub 1894 Franciskus Lukomski 30 lat z Ladislawa Owczarzak 21 lat / pochodzaca ze Skorzecina rodzina :Rzymyszkiewicz/ i drugi slub w1880 ,Antonius Lukomski 37 wdowiec z Marianna Knast 19 i Szemberowo 1857 Franciskus Waszak 26 rodzice Petrus i Teresa zeni sie z Marianna Lukomska 23 ojciec Joohanes matka Marianna. Jezeli kotos wie cokolwiek o tych osobach prosze o odpisanie Pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Łukomscy

24 mar 2013, 20:21

Krystyno,
Franciszek Łukomski urodził się w 1861 roku, zmarł 28.07.1935 w Kamionce. W akcie ślubu podano, że był z Duszna. Jego rodzice, to Michał i Anastazja Dombek/Dąbek. Takiej pary nie znalazłem jednak w Dusznie. Franciszek poślubił 20.11.1894 r. w Ostrowitem Prymasowskim Władysławę Owczarzak z Kamionki ur. 7.06.1873 w Skorzęcinie zm. 24.11.1924 w Kamionce. Jej rodzice to Wojciech Owczarzak i Antonina Rzemyszkiewicz. Świadkami na ślubie byli ojciec panny młodej oraz brat jej matki - Wojciech Rzemyszkiewicz.
Posiadam informacje, że dziećmi Franciszka i Władysławy byli:
-Stanisława Łukomska, urodzona dnia 18 IX 1895, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
-Jan, urodzony dnia 2 XII 1896, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
- Franciszek, urodzony 13 IX 1898 Kamionka
- Zofia Łukomska, urodzona 28 III 1900, Kamionka, Mąż (ślub dn. 16 XI 1921 Ostrowite Prymasowskie Franciszek Winkel
- Marianna Łukomska, urodzona 23 XI 1901, Kamionka
-Joanna Łukomska, urodzona 13 VI 1904, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: dnia 9 IX 1930, Ostrowite Prymasowskie,): Stanisław Liberkowski, urodzony dnia 21 X 1908, Strzyżewo, Witkowo.
- Władysław, urodzony 27 V 1906 Kamionka,
Żona (ślub: dnia 8 II 1933, Ostrowite Prymasowskie,): Mieczysława Meller
-Helena Janina Łukomska, urodzona dnia 9 IV 1908, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: dnia 29 IV 1930, Ostrowite Prymasowskie,): Bernard Saenger, urodzony dnia 15 V 1900, Gaj, Ostrowite Prymasowskie.

W/w Zofia Łukomska 14 XI 1917 urodziła w Skorzęcinie nieślubną córkę Władysławę.
To wszystko na temat tej pary.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Łukomscy

25 mar 2013, 15:35

Eugeniusz napisał(a):Krystyno,
Franciszek Łukomski urodził się w 1861 roku, zmarł 28.07.1935 w Kamionce. W akcie ślubu podano, że był z Duszna. Jego rodzice, to Michał i Anastazja Dombek/Dąbek. Takiej pary nie znalazłem jednak w Dusznie. Franciszek poślubił 20.11.1894 r. w Ostrowitem Prymasowskim Władysławę Owczarzak z Kamionki ur. 7.06.1873 w Skorzęcinie zm. 24.11.1924 w Kamionce. Jej rodzice to Wojciech Owczarzak i Antonina Rzemyszkiewicz. Świadkami na ślubie byli ojciec panny młodej oraz brat jej matki - Wojciech Rzemyszkiewicz.
Posiadam informacje, że dziećmi Franciszka i Władysławy byli:
-Stanisława Łukomska, urodzona dnia 18 IX 1895, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
-Jan, urodzony dnia 2 XII 1896, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
- Franciszek, urodzony 13 IX 1898 Kamionka
- Zofia Łukomska, urodzona 28 III 1900, Kamionka, Mąż (ślub dn. 16 XI 1921 Ostrowite Prymasowskie Franciszek Winkel
- Marianna Łukomska, urodzona 23 XI 1901, Kamionka
-Joanna Łukomska, urodzona 13 VI 1904, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: dnia 9 IX 1930, Ostrowite Prymasowskie,): Stanisław Liberkowski, urodzony dnia 21 X 1908, Strzyżewo, Witkowo.
- Władysław, urodzony 27 V 1906 Kamionka,
Żona (ślub: dnia 8 II 1933, Ostrowite Prymasowskie,): Mieczysława Meller
-Helena Janina Łukomska, urodzona dnia 9 IV 1908, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: dnia 29 IV 1930, Ostrowite Prymasowskie,): Bernard Saenger, urodzony dnia 15 V 1900, Gaj, Ostrowite Prymasowskie.

W/w Zofia Łukomska 14 XI 1917 urodziła w Skorzęcinie nieślubną córkę Władysławę.
To wszystko na temat tej pary.

Pozdrawiam
Eugeniusz
Eugeniuszu. Dziekuje za te wiadomosc ,wiem ze na ciebie zawsze mozna liczyc .Jezeli w przyszlosci cos znajdziesz o Lukomski -Knast prosze napisz do mnie pozdrowiam ciebie i zone Krystyna Maria

Re: Łukomscy

26 mar 2013, 23:33

Krystyno,
Antoni Łukomski lat 37, wdowiec z Kwieciszewa, syn Józefa Łukomskiego i Marianny Łazik poślubił 25.01.1880 Mariannę Knast, lat 19 ze Skorzęcina, córke Jakuba Knasta i Marianny Łojewskiej. Świadkowie: Antoni Knast i Sebastian Dolata.

Jakub Knast był z Witkowa, urodził się ok. 1816 r. jego żona
Marianna Łojewska, ur. się w Skorzęcinie 23.08.1821 z Jakuba Łojewskiego i Marianny Woitynkownej

Jakub Łojewski ur. ok. 1790 poślubił w 1816 r. Mariannę Woitynkowną ur. ok. 1801 (niestety nie mogę ich zlokalizować).

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 09:53

Eugeniusz napisał(a):Krystyno,
Antoni Łukomski lat 37, wdowiec z Kwieciszewa, syn Józefa Łukomskiego i Marianny Łazik poślubił 25.01.1880 Mariannę Knast, lat 19 ze Skorzęcina, córke Jakuba Knasta i Marianny Łojewskiej. Świadkowie: Antoni Knast i Sebastian Dolata.

Jakub Knast był z Witkowa, urodził się ok. 1816 r. jego żona
Marianna Łojewska, ur. się w Skorzęcinie 23.08.1821 z Jakuba Łojewskiego i Marianny Woitynkownej

Jakub Łojewski ur. ok. 1790 poślubił w 1816 r. Mariannę Woitynkowną ur. ok. 1801 (niestety nie mogę ich zlokalizować).

Pozdrawiam
Eugeniusz
Dziekuje Jeszcze mam pytanie dotyczace wsi DUSZNO ,czy tam byla Parafia? Z gory dziekuje za odpowiedz Krystyna Maria

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 11:45

Dziekuje Jeszcze mam pytanie dotyczace wsi DUSZNO ,czy tam byla Parafia? Z gory dziekuje za odpowiedz Krystyna Maria


Tak, w Dusznie była parafia.
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 12:05

Witam,
mam w drzewie gałąź Łukomskich - Tadeusz Łukomski (1919 - 1991) żona Jadwiga Winiecka (1920 - 1999) mieli 6 dzieci : Klara, Irena, Maria, Krystyna, Jan, Aleksander. Tadeusz i Jadwiga pochowani są na cmentarzu w Sokolnikach.
pozdrawiam
Sławek

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 15:26

Eugeniusz napisał(a):
Dziekuje Jeszcze mam pytanie dotyczace wsi DUSZNO ,czy tam byla Parafia? Z gory dziekuje za odpowiedz Krystyna Maria


Tak, w Dusznie była parafia.
Pozdrawiam
Eugeniusz
Eugeniuszu,dziekuje ci bardzo.Heinz Jozef prosil,zeby ci tez przekazac podziekowanie. Krystyna Maria

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 15:42

Sławomir_Łubiński napisał(a):Witam,
mam w drzewie gałąź Łukomskich - Tadeusz Łukomski (1919 - 1991) żona Jadwiga Winiecka (1920 - 1999) mieli 6 dzieci : Klara, Irena, Maria, Krystyna, Jan, Aleksander. Tadeusz i Jadwiga pochowani są na cmentarzu w Sokolnikach.
pozdrawiam
Sławek
Witam . Chcialam zapytac o jakie SOKOLNIKI chodzi? czy gdzies w okolicach WITKOWO.Pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 18:13

Krystyno,
Franciszka Łukomska ur. 1895, córka Franciszka i Władysławy Owczarzak w dniu 19.11.1919 r., w parafii Ostrowite Prymasowskie, poślubiła Stanisława Machynę, lat 27, kawalera z Kostowa parafii Jarząbkowo. Świadkami: Franciszek Łukomski i Piotr Klimacki.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 18:35

Eugeniusz napisał(a):Krystyno,
Franciszka Łukomska ur. 1895, córka Franciszka i Władysławy Owczarzak w dniu 19.11.1919 r., w parafii Ostrowite Prymasowskie, poślubiła Stanisława Machynę, lat 27, kawalera z Kostowa parafii Jarząbkowo. Świadkami: Franciszek Łukomski i Piotr Klimacki.

Pozdrawiam
Eugeniusz
Dziekuje na PW wyslalam jeszcze jedno pytanie . Moze bedziesz mogl pomoc pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Łukomscy

27 mar 2013, 20:03

krystynarzym napisał(a):
Sławomir_Łubiński napisał(a):Witam,
mam w drzewie gałąź Łukomskich - Tadeusz Łukomski (1919 - 1991) żona Jadwiga Winiecka (1920 - 1999) mieli 6 dzieci : Klara, Irena, Maria, Krystyna, Jan, Aleksander. Tadeusz i Jadwiga pochowani są na cmentarzu w Sokolnikach.
pozdrawiam
Sławek
Witam . Chcialam zapytac o jakie SOKOLNIKI chodzi? czy gdzies w okolicach WITKOWO.Pozdrawiam Krystyna Maria


Chodzi o Sokolniki koło Kłecka

Re: Łukomscy

30 mar 2013, 18:47

Zbyszku posiadasz moze jakieś informacje na temat rodziny- Michaliny Rychlinskiej zd. Łukomskiej z okolic Zagórowa.Jej mąż to Mateusz Rychliński (ślub okolo 1850) ich wnukiem byl Karol Rychliński 1889-1939 Zagórów.
Mariusz

Re: Łukomscy

01 kwi 2013, 12:26

Witam
Michalina Rychlińska zd. Łukomska ur 1823r. córka Michała i Julii Dobrzyńskiej .
Michalina pierwszy ślub 1841r. z Figler Franciszkiem . Po zgonie Franciszka , Michalina wyszła za mąż drugi raz w 1852r. za Mateusza Rychlińskiego ,ale pod nazwiskiem Figler.
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Łukomscy

01 kwi 2013, 20:40

Dzięki za podpowiedz,wlasnie nie moglem znaleść tego aktu ślubu.Choc chyba Julianna ur 1797 z aktu nazwisko Dobrzańska
pozdrawiam Mariusz

Re: Łukomscy

01 kwi 2013, 21:26

Witam
Ja mam że Julianna Dobrzyńska ur. się 1796r. z aktu ślubu z 1819 roku z Michałem Łukomskim córka Kazimierza i Scholastyki nie znam nazwiska wydaję mi się że pochodziła z Słupcy .Michał jest bratem Franciszka mojego pra ,pra, pra dziadka .
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Łukomscy

27 kwi 2013, 19:19

Witam

Poszukuję informacji o Marcinie Łukomskim, jego syn Jan zawarł związek małżeński z Marianną Miecznikowską 1789 w parafii Dąbrowice, niestety nie było w akcie wymienionej matki Jana. Paweł

Re: Łukomscy

28 kwi 2013, 02:13

Dla poszukujacych Lukomskich /przez "L" kreskowane/.

Doktor Jozef Langiewicz ur. w Krotoszynie w 1826 roku byl
lekarzem jak jego ojciec Wojciech Langiewicz.
Jozef byl lekarzem w Witkowie 1854/1866, poslubil w 1853 roku
Ignacje Lukomska /przez "L" kreskowane/w Paruszewie - Skarboszewo.
Ignacja Lukomska ur.1831 w Paruszewie, corka Marcelego Lukomskiego
i Jozefy z Pawlowskich dziedzicow Paruszewa.

Moze to komus pomoze ?

Re: Łukomscy

16 maja 2013, 15:08

Witam,

poniżej, stopniowo będę wrzucał ASC Łukomskich z parafii Grabów, w łęczyckim.


http://wasiak.jcom.pl/kurzajama_index.html

Paweł

Re: Łukomscy

25 lis 2013, 19:33

zbyszek-57 napisał(a):Witam.
Franciszek Łukomski ur. 1798 roku w Zagórowie syn Michała Łukomskiego ur. 1759 roku i Małgorzaty Stałanowskiej ur. 1759 roku , gdzie się urodził Michał nie wiem być może też w Zagórowie dlaczego tak myślę ;bo pierwsze wzmianki pisane o Łukomskich z Łukomia ,[a Łukom znajduje się 5 km. od Zagórowa ]w księgach Grodzkich Pyzderskich być może nie wszyscy Łukomscy przenieśli się w latach 1630 -1660 w inne okolice Wielkopolski i któryś pozostał na tym terenie.
Michała i Małgorzaty dzieci;Michał ur.1796,wspomniany Franciszek 1798 ,Fabian 1799,Salomea 1801, Julia 1804, Franciszka1806 . Doszła Urszula ur. 1790 roku.
Zbyszek


Ślub w 1790 roku Michała Łukomskiego ur.1759 r. rodzice :?: gdzie nie wiem przybył z Jutrosina i Małgorzaty Stałanowskiej .
ur. 1759 r. gdzie :?: córka Stałanowskiego Łukasza i Rejmowicz Agnieszki .

Pozdrawiam Zbyszek

Re: Łukomscy

29 lis 2013, 17:21

Poszukuję jeszcze danych o Antonim Łukomskim i jego żonie Annie Żuchowskiej, Żochowskiej XVIII w. Paweł

Re: Łukomscy

04 sty 2014, 22:15

Może to się przyda .
Rok 1835 zg. Antoniny córki Szymona Łukomskiego kamerdynera i Antoniny z Ostrowskich mieszkali w Łukomiu par .Zagórów.

Zbyszek

Re: Łukomscy

07 sty 2014, 22:26

Hallo,
pytanie od Heinza-J. z Niemiec do Eugeniusza:
Czy znane sa Tobie te osoby:

Rosalia KNAST
oo przed 1885
Vincentius KOSLOWSKI

i

Marianna KNAST
*ok. 1861
oo 25.01.1880
Antonius LUKOMSKI, wdowiec

z pozdrowieniami, Teresa

Re: Łukomscy

07 sty 2014, 23:54

Tereso, oto co znalazłem:

Pierszy ślub Antoniego:

Parafia katolicka Kwieciszewo, wpis 2 / 1868
Antonius Łukomski (27 lat) 100%
ojciec: Joseph Łukomski , matka: Antonina
Victoria Lewandowska (17 lat)
ojciec: Martinus Lewandowski , matka: Magdalena Dobrzyńska

Marianna Knast, urodzona 18 grudnia w Skorzęcinie, chrzest 23 grudnia 1860 roku - Ostrowite Prymasowskie, wpis nr 64. Córka Jakuba Knasta "pater familias" i Marianny Łojewskiej. Chrzestni: Józef Stanglewicz i Anna Czarnecka.

Jej rodzice:

Parafia katolicka Ostrowite Prymasowskie, wpis 8 / 1841
Jacobus Knast (25 lat) 100%
Marianna Łojewska (19 lat) 100%

To tyle na dzisiaj...
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Łukomscy

08 sty 2014, 23:34

Hallo,
podziękowanie dla Eugeniusza od Heinza-Josefa za podane informacje.

Powstalo nastepne pytanie - czy znani sa rodzice Vincentusa Koslowskiego w umieszczonym w Poznan Project ślubie:
Rosalia KNAST
*um 1855
oo 5/1875 Ostrowite Prymasowskie
Vincentius KOZłOWSKI
*um 1853

Re: Łukomscy

12 sty 2014, 11:43

Tereso,
niestety w zapisie ślubu ksiądz nie umieścił informacji o rodzicach Wincentego Kozłowskiego. Wiadomo jedynie, że pochodził z Kwieciszewa. Świadkami tego ślubu byli Franciszek Knast i Józef Śmigowski.

Pozdrawiam
Eugeniusz
Odpowiedz