Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

08 paź 2012, 14:31

Szukam wiadomości o miejscu pochówku mojego prapradziadka - Jana Siwka ur. 1822, zm. 1909, jego żony - Marianny Głuchowskiej ur. 1853, zm. 1930 r. oraz Jego ojca - Krzysztofa Siwka i jego żony - Dorota Grzegorska

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

08 paź 2012, 14:45

A czy wiesz gdzie mieszkali?

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

08 paź 2012, 15:04

maciej.recki napisał(a):Szukam wiadomości o miejscu pochówku mojego prapradziadka - Jana Siwka ur. 1822, zm. 1909, jego żony - Marianny Głuchowskiej ur. 1853, zm. 1930 r. oraz Jego ojca - Krzysztofa Siwka i jego żony - Dorota Grzegorska

Witam

Poznan Project

Parafia katolicka Gniezno - Św.Trójca [Gnesen-Hl.Dreifaltigkeit], wpis 41 / 1876 zgodność: Pan młody: 100%

Joannes Siwka (50)
Marianna Głuchowska (19)

BASIA

Gniezno (USC) - akt małżeństwa, rok 1876

Johann Siwka (53 lat), rodzice: Christoph Siwka, Dorothea Grzegorska ,
Marianna Gluchowska (18 lat) , rodzice: Franz Gluchowski , Margaretha Sanok? ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Franz Gluchowski
Martin Siwka

Może Gniezno?

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

08 paź 2012, 17:57

Zobacz ten link
http://www.niechanowo.pl/content.php?cm ... g=pl&p=p26

oraz fragment z tego opracowania

Trudności te stawały się przyczyną przechodzenia ludności do innych parafii. W roku 1869 Jan Siwka, mieszkaniec Kaliny zwrócił się do Konsystorza Generalnego z prośbą o przeniesienie do parafii w Trzemesznie. Decyzje swą motywował trudnościami z dojazdem do Kędzierzyna oraz odległością dwa razy dłuższą niż do Trzemeszna.

P.S maciej.recki
Dobra zasada to uzupełnienie miejscowości z której piszesz.
To zasada logowania, ale pomaga w naszych genealogicznych Prośbach dala drobnych przysługach z twego terenu.
Taka jak pytający tak odpowiadający mogą służyć pomocą.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

08 paź 2012, 18:12

Gniezno ulica Poznańska domek zaraz za przystankiem autobusowym przed szpitalem Dziekanka.
Mieszka tam Pan Siwka, wdowiec jego dziadkowie pochodzili z Kaliny.
Skąd wiem, wiem bo na tej ulicy mieszkali rodzice a Pan jest naszym znajomym.
Pytałem o nazwisko Siwka bo sam szukam powiązań z okolic Zdziechowa, Mączniki koło Gniezna.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

08 paź 2012, 20:40

Pan Siwka z ulicy Poznańskiej w Gnieźnie to mój dziadek. Dziadkowie mojego dziadka ( Jan Siwka i Marianna Głuchowska ) pochodzą z Kaliny k. Gniezna. Z moich informacji wynika że Jan Siwka był żonaty również z Constantia Kabat (wspi 11a/1862 par. Kędzierzyn) z którą miał trójkę dzieci ( Jan, Józefa, Seweryn)? Czy Pan jest w stanie potwierdzić te dane?

Pozdrawiam, dziękuję za uwagę - lokalizacja poprawiona ;)

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

06 mar 2014, 18:19

maciej.recki napisał(a):Szukam wiadomości o miejscu pochówku mojego prapradziadka - Jana Siwka ur. 1822, zm. 1909, jego żony - Marianny Głuchowskiej ur. 1853, zm. 1930 r. oraz Jego ojca - Krzysztofa Siwka i jego żony - Dorota Grzegorska
Odgrzewam stary temat.
Wiele wskazuje na to, że Krzysztof i Dorota to także moi przodkowie.
Czy masz, Macieju, zidentyfikowane wszystkie ich dzieci?
A jakieś dodatkowe informacje?


Ciekawe, czy Maciej bywa jeszcze czasami na forum. No, zobaczymy...

pozdrowienia

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

06 mar 2014, 19:40

przeoczyłem temat
Parafia katolicka Kędzierzyn [Kendzierzyn], wpis 11a / 1862
Joannes Siwka (40 lat, wdowiec) 100%
Constantia Kabacińska (23 lat, wdowa)

Masz postępy w tej linii : z Kabacińskich jest Konstancja Kabacińska ur. +- 1839 z linii z Kaliny ?
Ostatnio edytowano 07 mar 2014, 06:47 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

06 mar 2014, 23:20

OK.
Ale czy ten Jan jest synem Krzysztofa i Doroty
i bratem mojej Rozalii?

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

09 mar 2014, 19:11

Witam.
Jan jest synem Krzysztofa Siwki i Doroty Siwka ( z domu Grzegorska)
Brak danych odnośnie rodzeństwa Jana, z kolei dużo informacji o potomkach Jana.
W dokumencie ślubu Jana i Marianny Siwka istnieje osoba Martina Siwki ( tak jak napisano wyżej ) o którym nie posiadam żadnych informacji. Czy może potwierdzi ktoś fakt czy był to brat Rozalii?
Pozdrawiam
MR

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

09 mar 2014, 20:15

Constantia Kabacińska (23 lat, wdowa)
Mino ogromniej wiedzy o nazwisku Kabaciński i przeglądanych ksiąg, nie może jej umiejscowić z jakiej linii jest.
Była Kabacińską wdowa po mężu i tak zapisana, więc jak jej było z urodzenia, albo w opisie originału [ jak mowi mąż realu] ślubu podawano czasami miejscowość zamieszkania.
Tych wykresów i spisów ma dużo, może przeoczył ten ślub, albo sam nic nowego nie doszedł, bo te tereny na pewno przeglądał, bo był nim zainteresowany.
I zna drzewo z Kaliny od 1750 lat
Ala

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

10 mar 2014, 13:12

Dot. wiadomości prywatnej z dn. 08.01.2014r.
Mój pradziadek Józef Siwka, syn Jana za drugą żonę miał Joanne, z domu Woźniak, urodzoną 23.06.1905 r. w Świniarach. Józef i Joanna nie mieli wspólnych dzieci.
Siostra Joanny (prawdopodobnie Władysława) za męża Kabacińska, miała córkę która obecnie pracuje w gnieźnieńskim Szpitalu.
Pozdrawiam
MR

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

03 lip 2018, 23:47

Dzień dobry ! Czy mógłby pan podać imiona i nazwiska dzieci pana prapradziadków Siwków ? Myślę , że jednym z dzieci mógłby być mój prapradziadek Ignacy Siwka. Bardzo dziękuje:)

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

04 lip 2018, 02:47

Familia Siwków żyła w rejonie Kalina-Kujawki i Witkowo. Rozchodziła się w kierunku Gniezna, Wrześni, Trzemeszna, Żnina i Mogilna.
Zgromadziłam sporo danych archiwalnych. Brakuje mi info o współczesnych: XX i XXI-wiecznych Siwkach. Mogę wymienić się danymi z członkami familii. Kontakt przez pw.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

06 lip 2018, 19:37

Krystyna z Kujaw napisał(a):Familia Siwków żyła w rejonie Kalina-Kujawki i Witkowo. Rozchodziła się w kierunku Gniezna, Wrześni, Trzemeszna, Żnina i Mogilna.
Zgromadziłam sporo danych archiwalnych. Brakuje mi info o współczesnych: XX i XXI-wiecznych Siwkach. Mogę wymienić się danymi z członkami familii. Kontakt przez pw.


Witam !
W Wymysłowie (gm. Trzemeszno), tak naprawdę kilkadziesiąt metrów od granicy z Kaliną mieszka Pani, której mama nazywała się z domu właśnie Siwka. Mój tato i wuja zawsze wspominają dom na Kalinie po niejakim Antonim Siwka, który był właśnie wujem dla wcześniej wspominanej Pani. Dom niestety do dzisiejszych czasów nie dotrwał, został zburzony po śmierci Antoniego.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

06 lip 2018, 21:14

Dziękuję!

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

24 paź 2018, 20:13

Rozmawiałem z wujem. Dowiedziałem się , że mój prapradziadek urodził się prawdopodobnie w 1884 roku , a zmarł w sierpniu 1946. Wiem też że miał brata Władysława Siwke. Może ktoś go ma ?




Pozdrawiam
Bartosz

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

24 paź 2018, 20:58

Dullej napisał(a):...mój prapradziadek urodził się prawdopodobnie w 1884 roku , a zmarł w sierpniu 1946. Wiem też że miał brata Władysława Siwke. Może ktoś go ma ?
a czyim bratem (a. synem) miałby być ów Władysław?

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

24 paź 2018, 21:10

Potomkowie "Siwki ". Pan Siwka zapomniałem imienia, to ojca kolega też były pielęgniarz [ +- 90 lat ] potomek Siwka z opisywanych miejscowości. Mieszka Gniezno ul. Poznańska. Pierwszy domek w szeregu domków w kierunku Poznania naprzeciw szpitala Dziekanka.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

24 paź 2018, 22:59

Dullej napisał(a): Myślę , że jednym z dzieci mógłby być mój prapradziadek Ignacy Siwka. Bardzo dziękuje:)

Krystyna z Kujaw napisał(a):
Dullej napisał(a):...mój prapradziadek urodził się prawdopodobnie w 1884 roku , a zmarł w sierpniu 1946. Wiem też że miał brata Władysława Siwke. Może ktoś go ma ?
a czyim bratem (a. synem) miałby być ów Władysław?


Czy to może ten Władysław:
Szczytniki Duchowne (USC) - akt małżeństwa, rok 1912, Heirats-Nebenregister
Wladislaus Siwka (25 lat), rodzice: Johann Siwka , Marianna Głuchowska ,
Martha Schulz (26 lat) , rodzice: Martin Schulz , Pelagia Posłuszna ,
Inne osoby występujące w dokumencie:
Kasimir Witucki - świadek
Martin Szczepański - świadek
Archiwum Państwowe w Poznaniu
3233/3/132, skan 11 Nr.9
https://szukajwarchiwach.pl/53/3233/0/3 ... G1a7oXA2SQ
ID 4020272
akt ślubu rodziców Włdysława:
Urząd Stanu Cywilnego Gniezno, wpis L-II-29 / 1876
Johann Siwka (ur. 1823) ojciec: Christoph Siwka , matka: Dorothea Grzegorska
Marie Gluchowska (ur. 1858) ojciec: Franz Gluchowski , matka: Margarethe Sanok?

Parafia katolicka Gniezno - par. św. Trójcy, wpis 41 / 1876
Joannes Siwka (50 lat, wdowiec)
Marianna Głuchowska (19 lat)

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

26 paź 2018, 15:03

Dullej napisał(a):Rozmawiałem z wujem. Dowiedziałem się , że mój prapradziadek ...

Wygląda na to, że Ignacy i Władysław byli synami Jana (*1823).
Tenże Jan był trzykrotnie żonaty i z 2. i 3. małżeństwa miał wiele dzieci.
Jeśli ma Pan, Bartoszu, pytania szczegółowe - proszę pisać na PW.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

29 paź 2018, 15:16

Pojade z Babcią z Siwków do Kędzierzyna po akt zgonu prapradziadka Ignacego. Powinnien zawierać informacje o rodzicach

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

29 paź 2018, 22:01

@ Bartosz

Sądząc po stopce, chodzi o tę parę, prawda?

akt ślubu nr 4 z 30.08.1909 par. Gościeszyn
-- IGNACY SIWKA - de Kalina, juvenis, 24 lata
rodzice: Jan i Marianna Gluchowska
-- MARIANNA GRAJKOWSKA - de Budzisław, virgo, 20 lat
rodzice: Jan i Antonina Nowicka
--- świadkowie:
Tomasz Stóff i Jan Grajkowski de Budzisław

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

29 paź 2018, 22:11

Pradziadek Ignacego - Krzysztof Siwka (*~1800) - był w Kędzierzynie chrzestnym mojej prababci Rozalii z Siwków (*1836) Domańskiej. Był jej stryjem.
Wspólnymi zaś przodkami (ich i naszymi) są Jan Siwka (*~1758) i Katarzyna Szmyt (*~1765).

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

31 paź 2018, 15:25

Prawda! Dziękuje pani że mi pani pomogła ! Zawsze szukałem w parafi w Trzemesznie lub w Kędzierzynie. Skąd pani znalazła ten akt Siwków ?

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

31 paź 2018, 18:59

Dullej napisał(a):Prawda! Dziękuje pani że mi pani pomogła ! Zawsze szukałem w parafi w Trzemesznie lub w Kędzierzynie. Skąd pani znalazła ten akt Siwków ?

stąd:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... at=1048948
Niestety, dziś już niedostępny :(

Ponieważ to jest linia boczna względem naszej, nie zapisałam sobie tego skanu.
Pozostał tylko ten ww. rekord, który kiedyś spisałam do mojej bazy - dzięki temu mogłam go teraz podać.

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

04 lis 2018, 14:50

Jestem początkowy w genealogi ,,poniekąd" i nie umiem wogóle obsługiwać familysearch. Dla mnie to jest czarna magia i nie umiem wyszukiwać ani metryk ani nazwisk :|

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

04 lis 2018, 16:51

Cywilny akt małżeństwa:
Ignacy Siwka i Marianna Grajkowska
dostępny jest również na genealogiawarchiwach USC Mięcierzyn akt B/5/1909 skan Nr 4
Marian

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

04 lis 2018, 20:40

Dullej napisał(a):Jestem początkowy w genealogi ,,poniekąd" i nie umiem wogóle obsługiwać familysearch. Dla mnie to jest czarna magia i nie umiem wyszukiwać ani metryk ani nazwisk :|

Każdy z nas kiedyś zaczynał.
Spokojnie. Potrzebna jest tylko cierpliwość, a z czasem przyjdzie też wprawa.

Gościeszyn był na 2 mikrofilmach - niestety, oba już niedostępne.

Tu jest KĘDZIERZYN:

chrzty 1795-1826
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=770576

i chrzty z lat późniejszych, a także śluby i zgony
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=770576

Zakres lat ograniczony, ale sporo można znaleźć.

Pozdrawiam

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

06 lis 2018, 19:42

Dziękuje bardzo za pomoc !

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

16 mar 2019, 20:11

Krystyna z Kujaw napisał(a):
Dullej napisał(a):Prawda! Dziękuje pani że mi pani pomogła ! Zawsze szukałem w parafi w Trzemesznie lub w Kędzierzynie. Skąd pani znalazła ten akt Siwków ?

stąd:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... at=1048948
Niestety, dziś już niedostępny :(

Ponieważ to jest linia boczna względem naszej, nie zapisałam sobie tego skanu.
Pozostał tylko ten ww. rekord, który kiedyś spisałam do mojej bazy - dzięki temu mogłam go teraz podać.


Wczoraj wieczorem był Dzień Dobroci Dla Genealogów na FS:
https://drive.google.com/open?id=15-fzJ ... FIZhXAK60Z

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

16 mar 2019, 20:36

Gregorius napisał(a):...
Wczoraj wieczorem był Dzień Dobroci Dla Genealogów na FS:
https://drive.google.com/open?id=15-fzJ ... FIZhXAK60Z

Dzień - to byłby nadmiar łaski...
Wieczór, owszem, był.
Gratuluję refleksu - i dziękuję!

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

17 mar 2019, 00:37

Hah. Zajrzałem z ciekawości a tu proszę! Czy jest więcej akt z Gościeszyna? Bardzo dziękuje :)

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

02 lip 2023, 23:41

A to teraz ja poprosze o pomoc. Apolonia Siwka i Wojciech Lesniewski. Na Basi jest ich jeden syn ur 1916 Bernardyn Antoni. Mieli jeszcze bodaj 5 synow.
Nie wiem kiedy brali slub. On zmarl 1944 ona 1972 oboje Gniezno. Nie znam ich rodzicow. Czy moze ktos ma jakies namiary na nich? Czy po prostu zarzucic wedke i lowic po roznych parafiach.

Przy jakiej ulicy mieszkali? Niemiecki mam straszzny. Jolannestrase. Czy to Jolanty 4?
JUZ ICH MAM!!! Apolonia to corka Jozefa Siwka i Balbiny Domanskiej. Miala a slub (sw. Trojca) z Wojciechem 31 maja 1916 roku. Moze komus sie przyda.
Obrazek

Re: Siwka - Gniezno, Kalina, Kędzierzyn

03 lip 2023, 06:44

Krzysiu,
Górna część mapy Gniezna ,ulica Jana
niem.Johanistrasse (Kosciół św.Jana ,Szkoła katolicka,obok Lazaerth Garnison)
str.24 Mapa
https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/public ... 04/content
Odpowiedz