Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Raczkiewicz (okolice Kozmina wlkp)

15 maja 2008, 21:52

...
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, 13:37 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: RACZKIEWICZ (okolice Kozmina wlkp)

16 maja 2008, 09:59

Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję. Przyznam się, że wysyłając panu zdjęcie aktu małżeństwa Tomasza Raczkiewicza i Łucji Gorzelanej nie spodziewałam się czegoś takiego :D
(jakby nie było to właśnie przez ich córkę Magdalenę jestem spowinowacona z Orplami).
Po wstępnym przejrzeniu tego całego wywodu intryguje mnie tylko ten Simon Rybczak, skąd pewność co do tych zmian nazwiska?
Przyznam się też, że Łucja Gorzelana należy do mojej linii żeńskiej. Kopiując sformułowanie pani Małgorzaty Nowaczyk: wiem gdzie były moje mitochondria w 1841 roku (mitochondria dziedziczy się tylko po matce).

Re: RACZKIEWICZ (okolice Kozmina wlkp)

16 maja 2008, 13:08

...
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, 13:38 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: RACZKIEWICZ (okolice Kozmina wlkp)

16 maja 2008, 18:22

Chciałam się jeszcze przypomnieć z tymi Ciemięgami z Wałkowa.
Dotarłam do aktu ślubu 14/1861:
Ignatius Ciemięga (juvenis 30), famulus, filius Casimiri Ciemięga et Elisabeth Branicka;
cum Catharina Parzysz (virgo 21), famula, filia Martini Parzysz et Mariana Ciemięga.
Ambo e villa Stara Obra
(w rubryce 'Consensus Parentum vel. Tutorum' jest wpisane 'Judicii Crotosinensis' - czy dobrze rozumiem, że z powodu zbyt bliskiego pokrewieństwa dostali specjalną zgodę na ślub?)
Dotarłam też do aktów zgonów:
12.08.1852, Kazimierz Ciemięga, 60, wyrobnik, Obra, cholera
16.08.1852, Elżbieta Branicka, wdowa, 60, rolniczka, Obra, cholera
Zacytowałam dokładnie zapisy z ksiąg.

Re: RACZKIEWICZ (okolice Kozmina wlkp)

16 maja 2008, 22:40

...
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, 13:38 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: RACZKIEWICZ (okolice Kozmina wlkp)

16 maja 2008, 22:47

...
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, 13:39 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: RACZKIEWICZ (okolice Kozmina wlkp)

28 lip 2008, 10:27

...
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, 13:39 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Raczkiewicz (okolice Kozmina wlkp)

06 wrz 2008, 20:28

Ups. Przepraszam, że się nie odezwałam. Oczywiście dziękuję bardzo za te wszystkie dane. Z drugiej strony chciałbym osobiście na własne oczy zobaczyć te wszystkie akty, tylko kiedy ja to wszystko zrobię? Ze swojej strony mogę przesłać dane dotyczące potomków Magdaleny Raczkiewicz, chociaż mam w nich sporo braków (najlepiej opracowaną mam oczywiście swoją gałąź), ale to za jakiś czas i już mailowo żeby nie zaśmiecać forum

Re: Raczkiewicz (okolice Kozmina wlkp)

02 paź 2008, 19:27

No i jednak wprowadziłam Christiana w błąd podając mu, że znalazłam akt zgonu "mojej" Elżbiety Branickiej. Znalazłam inny akt zgonu na nazwisko Elżbieta Ciemięga, wdowa. Zmarła w 1872 w Starej Obrze. Rodzice to Laurentius Branicki i Marianna, więc się zgadza. Jako przyczynę zgonu miała wpisane "senectus" (epidemię cholery musiała jednak przeżyć:))
Odpowiedz