Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

29 wrz 2008, 22:48

Pomyslałam, że może komus się przyda to co dostałam z AAP. Nie wszystkie osoby przysłane w wydruku należą do mojej rodziny. Może ktos ich poszukuje. Nazwiska:-Hoppe , Kajdasz i Podpoliński. Nie ma ich w żadnej bazie-ani w Project Poznan ani w Genetece. Wszyscy z Poznania. Genowefa

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 07:02

Hoppe zapisywani byli także jako Chmiel alias Hoppe w zasobach Archidiecezji Gniezno.
Takie mam wypisy.
Nazwisko Hunt /Hoppe Chmiel / Kabat Kabaciński to krąg moich zainteresowań.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 10:32

Witam!
Moja prababka Apolonia Hoppe ur.się w 1862 w Smolnikach? Szubin. Po slubie z Tomaszem Tomickim mieszkała w Wierzenicy i tam narodziły się ich dzieci: potem już przeniesli się wszyscy do Poznania. Ponieważ na razie nie wiem nic o jej rodzicach, nie wiem też do których Hoppów ją przypisać. Jak będę wiedziała cos bardziej konkretnie może poproszę Cię o sprawdzenie w Twoich wypisach. Czy Tobie przesłać moje? Nie spotkałam się z Chmiel alias Hoppe.
Pozdrowienia Genowefa

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 12:34

Witam.
Szukam informacji o rodzinie:

1/ Hoppe Stanisław ur. 1888 Kostrzyn Wielkopolski, s. Ignacego (ur.~1856, zm. 1905 Kostrzyn Wielkopolski) i Marianny Gałdyńskiej, żona: Pelagia Żarska, ślub ok. 1908r.

Rodzeństwo: Aemilia, Rozalia, Antoni (żona: Jadwiga Jankowska 1924 Poznań), Bronisław, Edward.

2/ Inny ? Stanisław Hoppe: był prezesem sądu w Tucholi. Żona: Barbara Rutkowska.
Ich córka jest prawnikiem (po mężu???), a jej mąż był dyrektorem Muzeum Archeologicznego w Toruniu.

Pozdrawiam. Ina
Ostatnio edytowano 05 paź 2008, 16:52 przez ina, łącznie edytowano 2 razy

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 13:18

Witam!
Czy to nie Ty jestes INA ,która ogłaszała się w .genealodzy.pl ? Wysłałam do Ciebie odpowiedź, odpisałas raz na mój podany przeze mnie e-mail. Czy to gdzies się zapodziało? Ja też czekam na Twoją odpowiedź. Pozdrawiam Genowefa

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 13:40

Bożenko, nie mam nic więcej niż to co podałam Ci w e-mailu z 25.09.
Może z czasem wpadniemy na coś co pozwoli nam połączyć Hoppe z Kostrzyna z tymi z Poznania. Może w Twoich wypisach z AA Poznań występuje jakiś Stanisław? Myślałam, że podczas rocznicowego spotkania w listopadzie pobuszuję w mikrofilmach w AA , ale wszystkie czytniki są już zajęte.
To na razie tyle. Pozdrawiam. Ina
Ostatnio edytowano 30 wrz 2008, 19:50 przez ina, łącznie edytowano 1 raz

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 16:35

Ina
W tym co dostałam z AAP jest Stanisław Hoppe-ojciec i jego dzieci:
Alfons chrzest 11.11.1906 zm. 17.9.1907
Franciszek Bernard chrzest 17.4.1910
raczej nie pasuje tutaj twój Stanisław *1888---trochę za młody
Jest też Antoni Hoppe-ojciec i jego córka:
Bolesława Irena chrzest 9.2.1924
Wszystko dzieje się w Poznaniu.
Pozostałe osoby zupełnie nie pasują.Również nie pasują osoby z ksiąg adresowych-imiona, owszem, ale lata w których mieszkali w Poznaniu wszystkich wykluczają. Pozdrowienia Bożena

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 18:58

Genowefa napisał(a):Pomyslałam, że może komus się przyda to co dostałam z AAP. Nie wszystkie osoby przysłane w wydruku należą do mojej rodziny. Może ktos ich poszukuje. Nazwiska:-Hoppe , Kajdasz i Podpoliński. Nie ma ich w żadnej bazie-ani w Project Poznan ani w Genetece. Wszyscy z Poznania. Genowefa


Witam
Ja jestem bardzo zainteresowana nazwiskami Kajdasz (Walenty i Lucyna -tylko to wiem, ze byli moimi prapradziadkami i rodzicami prabaci Katarzyny pózniej Podpolińskiej) i Podpoliński ( Franciszek i jego matka Anastazja). Próbowałam już wczesniej się z Panią kontaktowac na maila ale coś mi wyrzucało...Zarejestrowałam się jako uzytkownik JKP i bedę wdzieczna za jakąkolwiek informacje. Chociazby o innych Podpolińskich. Nazwisko dziś juz nie funkcjonuje a jest to też dowód, że było rzadkie, więc jest wysoce prawdopodobne, że osoby te osoby sa spokrewnione.
pozdrawiam
jkp

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 19:50

Bożenko, dziękuję za informacje z AAP. Ina

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 20:04

do JKP
Własnie przed chwilą wysłałam do Ciebie prywatny e-mail .Czy możesz potwierdzić tutaj odbiór?. Na wtg-gniazdo wszystko zawsze działa. Bożena
Przepraszam ,że zwracam się po imieniu, ale tutaj taki miły zwyczaj.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 wrz 2008, 21:57

Witam
Dziekuję za maila. Wreszcie udało nam się skomunikowac. Twojego maila już przeczytałam i jestem w wielkim szoku.... Po prostu prawdopodobnie mam dalszą historię mojej rodziny.
pozdrawiam i odezwę się już na prywatnego maila.

JKP

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

01 paź 2008, 06:59

Bożenko, znalazłam w Poznan Project:
Parafia katolicka Głuszyna [Gluschin], wpis 18 / 1861

Andreas Heidasz (28)
Marianna Niklaszewska (20)

Może to źle zapisane przez księdza nazwisko - Kajdasz?
Pozdrawiam. Ina

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

01 paź 2008, 20:11

Dziękuję, Ina. Na razie nic mi to nie mówi, ale zgadzam się z Tobą- to może być błędny zapis nazwiska. Głuszyna jest tak bliziutko Poznania, że prawie prawie razem.
Pozdrowienia Bożena

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

01 paź 2008, 21:25

Witam!
Zainteresowało mnie Nazwisko Hoppe alias Chmiel.( Hopfen-chmiel)W Poznań Project jest tak rzeczywiscie, ale wszyscy zawierali związki w miejcowosci Kołdrąb. Niestety to nie moja rodzina. A tak na marginesie-tyle jest "interpretacji" nazwiska i to nie tylko tego, że muszę chyba poszperać na nowo, może znajdę cos nowego. Pozdrawiam Bożena

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

02 paź 2008, 06:34

Zapisy księży, to często fonetyczne zapisy nazwisk.
Dlatego jest tyle zniekształceń, dopisek alias itp to okres kształcowania się nazwiska
Ja mam np: Kabat alias Job
Kabaciński alias Job
od Czarnkowa do okolic Mogilna.
Duża rozpiętość lat, pisownia przy nazwisku Pań i Panów.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

04 paź 2008, 00:35

Nazwisko Hoppe leży w zakresie również moich zainteresowań. Siostra mojego dziadka, Katarzyna Bąk (Bonk) urodzona w Tucholi w roku 1877 wyszła w roku 1901 za mąż za Franciszka Hoppe urodzonego w 1879 roku w Tryszczynie, pow. Bydgoszcz. Franciszek był kominiarzem. Krótko po ślubie Państwo Młodzi przeprowadzili się do Poznania i tu mieszkali do końca swego życia.
Czy ktoś mógłby dowiązać kogoś do tej rodziny?

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

04 paź 2008, 01:31

Niestety, nie potrafię okreslić czy Franciszek był spokrewniony z moją prababką Apolonią., ponieważ nie wiem kim są jej rodzice. Dopóki tego nie rozwiążę, wszyscy Hoppe zostaną dla mnie tylko osobami w kręgu poszukiwań. Mam dane osób ochrzczonych lub zmarłych tylko w POZNANIU. Jest tutaj Franciszek Hoppe -ojciec Wiktorii Katarzyny chrz.1906 r. W księgach adresowych Poznania jest Franciszek- kominiarz.
Pozdrawiam Genowefa

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 paź 2008, 14:21

W moich zbiorach występuje Franciszek, mąż Katarzyny a ojciec Wiktorii, urodzonej w Poznaniu w roku 1896 (a nie jak w przypadku "twojej" Wiktorii w 1906 r. ). A może ja mam źle zapisany rok urodzenia? Wiktoria miała brata, Edmunda, który w latach trzydziestych ubiegłego wieku pracował w poznańskiej Straży Pożarnej i, co ciekawe, przez kilka lat odgrywał hejnał z poznańskiego ratusza. Na prywatne konto wysyłam Ci zdjęcie Edmunda podczas wygrywania hejnału.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 paź 2008, 16:54

Zmodyfikowałm trochę moje dane o nazwisku Hoppe. Patrz post z 30.09.
Ina

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 paź 2008, 17:05

Ina! Nie wiem o co chodzi. Przeczytałam ten post z 30.9. Genowefa

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 paź 2008, 17:07

Dotyczy postu z godz. 12.34.
Prawdopodobnie jest dwóch Stanisławów Hoppe.
Ina

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 paź 2008, 17:21

Ina!
Też tak myslę.
A Apolonii-mojej prababki wciąż nie ma żadnej. Te Smolniki w których się urodziła przecież nie tak daleko, w powiecie sremskim. Żadnego sladu.
Pozdrowiena Bożena

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

06 paź 2008, 01:13

Andrzeju!
Czy Katarzyna Hoppe ur. 2.11.1877 zm. 22.9.1955 w Poznaniu to własnie żona Franciszka?
Z ksiąg adresowych Poznania: Franciszek H.-kominiarz-mieszkał tu w latach 1904-1917.Jest też Bernard H. -mistrz kominiarski już w latach 1923-1926. Wnioskuję, że to syn Franciszka przejął jego zawód. Czy Ty masz własnie ich w rodzinie? Genowefa

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

06 paź 2008, 21:01

Genowefo,
zostawiłam Ci wiadomość w innym wątku:
viewtopic.php?p=6710#p6710

Może na coś natrafisz, czego bardzo Ci życzę,

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

07 paź 2008, 00:00

Asiu! Znalazłam. Dziękuję, Bożena

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

24 lip 2011, 19:49

Dla zainteresowanych nazwiskiem Hoppe.

W aktach metrykalnych par. Czarnocin [woj. łódzkie] występuje nazwisko Hoppe.
Ok.1807r proboszczem tej parafii został ksiądz Teodor Józef Hoppe. Był on również Dziekanem Kolegiaty Wolborskiej.

Obrazek

Dokumenty najczęściej podpisywał używając tylko drugiego imienia, jako X Józef Hoppe.

Obrazek

Pozdrawiam,
Krystyna

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 sie 2011, 20:31

Witam serdecznie!
Oto akt urodzenia Zygmunta Hoppe
http://szukajwarchiwach.pl/53/1882/0/1/ ... TLikZdkdg/

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 sie 2011, 22:42

Dziękuję. Zygmunt jest prawdopodobnie bratankiem mojej prababki. Szukam właśnie rodzeństwa prababki Apolonii. Gmina Skoki a zatem wieś -zarówno Jabłkowo jak i Kakulin są w kręgu moich poszukiwań.
Pozdrawiam

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

31 sie 2011, 15:27

Witam.

Ostatnio byłam w Rogoźnie. Na miejscowym cmentarzu znalazłam:

Elżbieta Hoppe z domu Iwińska,oraz Antoni Iwiński.(brakowało dat)

Kabat Edmund
26.12.1921
24.07.2006

Kabat Bronisława
15.05.1930
15.06.2000

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

19 paź 2011, 16:57

Bożeno, może Ci się jeszcze i to przyda - dzisiaj wynotowałam w AAP z parafii kat. Swarzędz
Gertruda Hoppe, ur. 13.11. 1885 (1885/B/119), córka Franciszka Hoppe i Emilii Nowak. Franciszek występuje jako młynarz.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

19 paź 2011, 18:44

Dziękuję :D

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

31 sty 2012, 22:36

Witam, jestem nowym forumowiczem. Wpadłem na wątek nazwiska Hoppe. Będąc tydzień temu na działce zachczyłem o stary cmentarz. CMENTARZ TEN ZNAJDUJE SIĘ w miejscowości Szczutowo powiat Sierpc woj. Mazowieckie. ZNALAZŁEM TAM trzy nagrobki w centrum cmentarza. NAZWISKA brzmiały Hoppe lub z domu Hoppe. rok ok 1900.
Niestety nie pamiętam imion, iż nie ich szukałem, ale utkwiło mi nazwisko w pamięci i postanowiłem się czegoś dowiedzieć w internecie. Może kol. Genowefa, którą ten wątek interesuje skontaktuje się z Urzędem Gminy w Szczutowie, tam mają swoją Gminną bibliotekę. Może ktoś będzie coś wiedział. Nie wiem czy pomogłem, ale się starałem. Pozdrawiam Czupurd

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

01 lut 2012, 01:16

Bardzo dziękuję za informacje. Myślę jednak, że moja rodzina nie mieszkała w tej miejscowości. Hoppe , których poszukuję pochodzą z Szubina i okolic. Nie omieszkam jednak sprawdzić tego nowego śladu.
Pozdrawiam serdecznie Bożena

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

03 lut 2012, 19:54

Wbrew pozorom ruchliwość naszych przodków była duża, np nazwisko Grempka kojarzyłem tylko na prawo od Gniezna.
I co za niespodzianka, Kosztrzyń, Środa, Września to nowe tereny. Dlaczego nie monitorować i zapisywać tak podpowiedziane tematy. Dlatego program ma wpisy ponad 16 tysięcy nazwisk, co roku dziesiątki nazwisk z listy "przypuszczalnych" przodków stale się powieksza tym sposobem.
Tylko dziesiatki , bo po 10 lata intensywnych poszukiwań nazwisk wypisywanie " intuicyjnie pasujących nazwisk " procentuje.
Nie zapomne jak wypisywalem wiele wiele nazwisk z AAG Gniezno do moich zeszytów, wielu się dziwiło, wielu kpiło.
Teraz gdy przez dwa lata AAGniezno było zamknięte, mogłem spokojnie weryfikowac swoje wypisy [wtedy przypuszczenia, teraz wielkokrotnie cenne odkrycia]
Fora które zalożyłem pomogły moim poszukiwaniom w znaczyn sposób, obalily nieprzekraczalne mity.
Teraz wypisuje wszystkich Springer, jak kiedys nazwisko Nowak w okolicach Gniezna.
10 lat szukam przodków babci Nowak d. Springer, i tutaj brzydka niespodzianka mam tylko rok 1875. Starannie się ukryli.
Ale sprawdzony sposób wypisywani: Kabacinski, Nowak, Linette z wszystkich dokumentów dało efekty.
Setki tysiące nazwisk tym, sposobem wpisłem do programu by szybko miec uszeregowanych I oczekujacych na dopisane do moich drzew.
Projekt Poznan to, wielka pomoc , ale kazdy wpis kazda podpowiedz z forum, odpowiednio wpisana , uszeregowana ,jest szybko do werefikowania.

Monituruje nazwisko Hundt [Hunt] i wiem na pewno że Poznań zawędrowal na prowincje, do USC Koronowo za Gnieznem, i tutaj nawiązał nowe kontakty, pewnie nowe sluby.
W okolicach Gniezna, wędrowało rodzina baronów Ukrainy, szlachciców z Krakowa z swoimi rodzinami i wiele ciekawych nazwiskP w lata 1850-1900.
Przypominam Chmiel = Hoppe = tak pisano w okolicach Gniezna.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

04 lut 2012, 16:21

kabat napisał(a):Wbrew pozorom ruchliwość naszych przodków była duża,......
...... kazdy wpis kazda podpowiedz z forum, odpowiednio wpisana , uszeregowana ,jest szybko do werefikowania.
.


Masz rację Leszku. Wypisuję wszystkie informacje właśnie z nadzieją, że kiedyś coś z nich włączę do swojego drzewa.
Przyznam jednak, że mam w tych zapiskach trochę bałaganu i jak chcę coś odszukać to prawie wszystko czytam od nowa. Wpisałam w Excelu, ale to mi wcale nie ułatwiło sprawy. Zazdroszczę i podziwiam, że możesz szybko docierać do informacji zawartych -jak piszesz-przy setkach a nawet tysiącach nazwisk.

Wdzięczna jestem WSZYSTKIM za przesyłane dla mnie informacje.
Pozdrawiam

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

04 lut 2012, 18:05

Poczatek to kartki, później exel
W exelu zapisuj daty 2012.02.04 ulatwi segregowanie
Później tylko programy , platne i lub free.
Tak są programy płatne i free, ktore to ułatwiaja tworza drzewa ( niekoniecznie połączone z naszymi rodzinnymi drzewami)
Tak ponad 16 tysiecy nawisk daje 5448 rodzin, to wynik 10 letnich wpisów, do programu, z tego .....około ponad 3 tysięcy to rodzina moja i żony, wielu to odlegla genealogicznie rodzina, ale logicznie połączna, slubami dziecmi.
Tylo połączenie przez rodzicow, ich dzieci itp.
Żadne przypuszczenia (te osobno odznaczam) tylko fakty.
Dla kazdej rodiny wprowadilem kod i inne jego wersje, jeszcze łatwiej mnie wyszukuje potrzebne nazwisko
Praktycznie rozmawiajac przez skype bez problemu wyszukuje i konferujemy zeuropa, USA Kanada, a zwlaszcza Sofia Bułgaria.
Czasami tak odlegle połączenia " robią" kółka i tak jak ja i zona w 1835 latach jestesmy z jednej rodziny Nowak parafia Sokolniki/Gniezno, ale też jak ja to mówie rodzina żeni sie w rodzinę, po wielu latach
Każdy po 10 letnich poszukiwaniach do takich faktów dojdzie
Tego wydatnie pomógł moje kwerendy w AAGniezno , pomóc wielu znajomych tak jak : Jerzy Kabaciński Gdynia, Grażyna, Iwona, Eugeniusz śp. Zenon Sz. Sławek, Miroslawa J., i kilku innych kórych pominołem, Przepraszam za to.
To lojalni koledzy, ktorzy wiernie pomagają i pomagamy sobie, bez "pstryczków" jakie na forach czasmi się zdarzają
Nie iloś ale przyjemnoś współpracy, konferowania i jednoczenie świetna prywatna rozmowa.
Program Poznań, i inne indeksacje, potwierdzaja dane, moje/moich kolegów najblizsze i bliskie powiązania w postacji dokumentow i skanów.
W ekselu pisz date np 2012. 02. 04 to ułatwi segregowanie.
Ps. Specjalne podziękowania Łukaszowi Maciejowi za świetny program Projekt Poznań.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

26 lut 2012, 08:31

Pewnie znasz Urząd Stanu Cywilnego Krerowo (pow. średzki)
Hoppe
http://szukajwarchiwach.pl/53/1877/0/6/ ... rvisxIldFA
Gniezno zgon 2012 "odmiany tego nazwiska" Hope [jedna literka p]

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

26 lut 2012, 11:55

Dziękuję Leszku. Krerowo w AP mnie uszczęśliwiło, bo tam znalazłam kilku krewnych .
Pozdrawiam serdecznie

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

21 mar 2012, 20:21

Parafia katolicka Słupy 3 / 1843
Andreas Hoppe (23) matka: Marianna Paszke i Michalina Hacke (29) matka: Marianna Szewska
Parafia katolicka Słupy 4 / 1851
Jacobus Hoppe (26) ojciec: Joannes Hoppe, matka: Marianna ??zkin?
i Justina Grzegorek (20) ojciec: Franciscus matka: Dorothea Kowalska
Moi prapradziadkowie
ich córki urodzone w Smolnikach/Szubin: Rozalia *1.8.1858,Marianna*29.1.1860 i Apolonia*9.3.1863(moja prababka z męża Tomicka)
Parafia katolicka Szubin, 8 / 1836
Christophorus Hope (27) i Catharina Grunkowska (29)
Parafia katolicka Szubin, 12 / 1854
Michael Hoppe (24) i Francisca Kwasniewska (21)

Czy ktoś z Was spotkał się z owymi nazwiskami? Pragnę ustalić czy Andreas jest bratem Jakuba i Michała. Matka Jakuba Marianna o nieczytelnym nazwisku to może Paszkina od Paszke.
Natomiast Christophorus może być bratem Jana-ojca Jakuba, gdyż pojawia się jako ojciec chrzestny jego córki Marianny. Z kolei chrzestnym Apolonii jest Paweł Kwaśniewski –może bata Franciszki.
Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.To najprawdopodobniej moja rodzina, ale pewności nie mam...

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 mar 2012, 18:05

Mam dane rodziny Edwarda Hoppe ur.22.10.1934 - zm.6.11.1994 w stanie Michigan USA.Jest on skoligacony z rodziną Strzeleckich.Jak będziesz zainteresowana to pisz.Elżbieta

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

30 mar 2012, 21:19

lusia1942 napisał(a):Mam dane rodziny Edwarda Hoppe ur.22.10.1934 - zm.6.11.1994 w stanie Michigan USA.Jest on skoligacony z rodziną Strzeleckich.Jak będziesz zainteresowana to pisz.Elżbieta

Bardzo dziękuję za chęć pomocy, ale moja wiedza o rodzinie Hoppe- mojej prababki-mimo zebranych wielu danych osób o tym nazwisku, nie posunie się naprzód póki nie wyjaśnię tego co napisałam w poście viewtopic.php?p=45213#p45213

Pozdrowienia

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 cze 2012, 20:39

Bożeno, może Ci się przyda?
parafia Swarzędz LC 1904/12
Petrus Nowak de Gortatowo (kawaler lat 24), Antonina Kajdasz de Gortatowo (panna 19)

i nie wiem, czy już Ci podawałam (najwyżej się powtórzę :) :
parafia Mączniki:
LC 1869/5 Mączniki, powiat Środa , 10 października 1869
Marcin Roszyk (ur. ok. 1841), Ludwika Kajdasz (ur. ok. 1851) świadkowie: Valentinus Roszyk de Sroda, mercenarius, Nicolaus Kajdasz agrarius de Nekla

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

05 cze 2012, 23:37

Olga, dziękuję serdecznie.
Pozdrawiam

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

14 cze 2012, 13:02

A ja przy okazji poszukiwań trafiłam na nazwisko Hoppe na stronie
http://www.mynetcologne.de/~nc-kornhomi/secr_emi.htm
co prawda nie są to Hoppe zamieszkali w Polsce, ale być może Pani przodkowie pochodzą z tamtych rejonów.
Pozdrawiam
Mariola

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

22 wrz 2012, 21:43

Witam!
Dla zainteresowanych nazwiskiem Hoppe
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1895/ ... kuK8ueJdng

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

23 wrz 2012, 12:36

Witam.
Nazwisko Hoppe pojawia sie też w księgach urodzeń Mieścisko pow. Wągrowiec
w roku 1891 skan 86, oraz w roku 1892 skan 75
Baza Zosia zesp.53/1895/
Może się przyda ta wiadomość.
Pozdrawiam BasiaS

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

25 wrz 2012, 08:54

Może te dane odnośnie nazwiska Hoppe, też się przydadzą.
Pozdrawiam Marianna

akt ślubu z Wolsztyna, 1897 ?- Wilhelm Karl Martin Gahlert, i Anna Gertrud Auguste Hoppe, córka :
Carla Friedricha Wilhelma Hoppe i Almy ? Agnes geb. Andruchswitz.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

19 maja 2017, 22:18

Parafia Pobiedziska - Górka
1789 Michał Hoppe + Marianna Tobiaszowa
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... &cat=31486
Pozdrawiam, Ina

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

22 maja 2017, 05:18

witam,
nie pamietam...dla kogo.
wszystkie metryki Nazwisko Podpoliński pomogłem w znalezieniu i zrobiłem kopie.

Re: Hoppe, Kajdasz ,Podpoliński

22 maja 2017, 12:18

Henryku -zrobiłeś to dla mnie-tylko ja szukam Podpolińskich (wysłałam Ci zdjęcia)
Odnalazłeś akt zgonu Kazimierza Podpolińskiego, jego ślub, akt urodzenia żony Zofii, córka Anna akt zgonu.
siostra Kazimierza Franciszka akt ślubu
Raz jeszcze bardzo Ci dziękuję.
Została mi tylko wątpliwość :( -
czy żołnierz Alfred Podpoliński *4.1.1913 Berlin pochowany na cmentarzu wojennym 10.11.1941 Narwa/Estonia to syn Kazimierza i Zofii

Pozdrawiam serdecznie Bożena Kuliberda
Odpowiedz