Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam wiadomości o rodzie Grochowskich - Gniezno XVIII wiek

29 paź 2008, 01:43

Witam, poszukuję wszelkich informacji na temat Feliksa Grochowskiego, urodzonego w 1742 roku (gdzie?) zm 1807 w Gnieźnie (gdzie pochowany). Był właścicielem wsi Pławnik, okręg Pustachowo koło Gniezna ( w tamtych czasach). Od roku 1781 był burmistrzem Gniezna. Po wkroczeniu wojsk pruskich w 1795 roku usunięty z funkcji. W okresie Księstwa Warszawaskiego w 1807 roku był radcą miasta Gniezna. Jego syn Józef w 1807 roku był sędzią miejskim Gniezna. Staram się ustalić jakiekolwiek informacje o przodkach Feliksa Grochowskiego. Z góry dziękuję za pomocne informacje.

PS
Portret Feliksa jest w zbiorach MN w Poznaniu. Mam też niepotwierdzony przekaz o tym, że był fundatorem kaplicy i znajduje się w niej jego owalny portret. Sądziłem, że przekaz dotyczył Katedry ale po sprawdzeniu nie ma żadnej informacji o fundacji kaplicy ani jej remontu ani tez obecności portretu. Ponieważ znalazłem w archiwum, w dokumentach kościelnych św Trójcy informację o jego zgonie w 1807 roku być może przekaz o kaplicy i portrecie dotyczy kościoła pw. św. Trójcy?
Ostatnio edytowano 19 lis 2008, 14:57 przez Olmek, łącznie edytowano 1 raz

Re: Grochowski

29 paź 2008, 14:56

Syn Michala. Mnostwo wiadomosci o tej rodzinie jest w Tekach Dworzaczka. Zona Balbina. Ich syn Jozef Augustyn ur. 1774 Sw.Trojca Gniezno. Moge przeslac na priv calosc o tej rodzinie.

Re: Grochowski

31 paź 2008, 18:09

Witam,
wysłałem do Pana mail na pocztę ze strony WWW.dobrzyńscy.pl .

Będę wdzięczny za przesłanie wiadomości o Grochowskich.

Pozdrawiam
JCH
Odpowiedz