Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gromadziński, Jakubowska

03 lis 2008, 12:22

Witam wszystkich Forumowiczów. Jestem pierwszy raz na tym Forum.
Czy ktoś posiada informacje o Jakubie Gromadzińskim i jego żonie Agnieszce z d. Jakubowskiej. Wiem o nich tylko to, że byli moimi pradziadkami oraz, że w roku 1885 mieszkali w miejscowości Mirosławice k. Strzelna w powiecie Mogilno. Wtedy i tam właśnie, urodził im się syn Franciszek Gromadziński. A może mieli więcej dzieci?

Re: Gromadziński, Jakubowska

03 lis 2008, 17:49

Jeśli mieli inne dzieci, to jedynie możesz sprawdzić w AP w Inowrocławiu, w aktach USC Łęg (Włostowo) nr zespołu 185 lata 1874-1880, skorowidz tego USC (osobna księga) dotyczy tylko lat 1874-1878, nie wiem do jakiego USC należały Mirosławice po 1880 roku. Moi wyprowadzili się stamtąd w latach 80-tych XIX w., myślę, że miało to związek ze zmianą właściciela Mirosławic. Mój pradziadek urodził się w Mirosławicach w 1874 r, a jego ojciec w 1834 r. Mirosławice należały do parafii Kościeszki, księgi ponoć zaginęły, ale ostatnio księga urodzeń z połowy XIX wieku "pojawiła się" w AA w Gnieźnie. Sprawdziłeś swoje nazwiska w Poznań Project?, być może brali ślub w parafiach sąsiednich, które są już zindeksowane.

Re: Gromadziński, Jakubowska

05 lis 2008, 17:08

Dziękuję za informację. W pierwszej kolejności napiszę do AP w Inowrocławiu a następnie do AA
w Gnieźnie. W "Poznań Projekt" nic o moich przodkach nie ma, a ostatnio nie mogę na te strony wejść.

Re: Gromadziński, Jakubowska

05 lis 2008, 20:04

W lutym br. forumowicz Jarek napisał: "W ubiegłym roku do AAG przekazano księgę chrztów z Kościeszek (AP 156 Liber baptisatorum) z lat 1858-1860... Obecnie wspomniana księga jest w konserwacji." cytuję to, bo nie umiem wkleić linku do tamtego tematu :oops:
Odpowiedz