Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Wituckich

18 lis 2008, 08:55

Witam, szukam korzeni rodziny Wituckich i Zielinskich. Jozef Witucki to moj dziadek ze strony ojca a Franciszka Witucka z d. Zielinska to moja Babcia. Oboje juz nie zyja. Moi dziadkowie mieszkali w Skorzecinie zanim przeniesli sie do Witkowa. Wydaje mi sie (z dawnych opowiesci) ze rodzina Wituckich pochodzi z okolic Powidza ale niestety nie ma juz prawie nikogo, kto moglby mi z rodziny cos powiedziec. Chetnie porozmawialabym tez z kims, kto moich dziadkow pamieta. Z gory dziekuje za pomoc
Hanna Witucka-Wall

Re: Rodzina Wituckich

18 lis 2008, 16:50

Tak się ponownie i szczęśliwie składa, że mogę być pomcny i może pomóc w uzupełnienieniu Twoich poszukiwań genenalogicznych Wituckich.
Jak " uczeń " , który ma zawsze coś do powiedzenia ( dodania)-
Wituctuccy są w kręgi moich poszukiwań i powiązań "genealogicznej rodziny "
z nazwiskiem Kabaciński i nazwiskiem Linette ( końcówki pisowni ) na dzień dzisiejszy mam w wyszukiwarce
21 pozycji występowania ( czyli wypisałem z archiwu AAGniezno) nazwiska Witucki : jako mąż i żona, dziecko, świadek ślubu, chrzestny lub zgłaszający zgon.
To nazwiska z terenów Archidiecezji Gniezno od Pobiedzisk,Wagrowca Rogowa Gasawy i Mogilno i Witkowo ( obrazowo przedstawiłem mój teren poszukiwań)
Niestety nie mam wymienionych rodzin, ale mam innych Wituckich - być może Twoich przodków i krewnych.
W okresie letnim w roku 2006 spotkałem się w archiwum Gniezno z pania Witucka z USA , z która miałem wielomiesięczny internetowy kontak - zainteresowana była nazwiskiem Witucki, Linettej lub y -
Konstancja Linettey LINETTE d. Pawłowska Adam Linettey LINETTE
Pozostały zdjęcia ze spotkania, przekazałem co wiedziałem i dałem wykazy w formie spisów moich poszukiwań,
a kontakt się urwał.
Więcej może wie dalej z poszukiwaniami Katarzyna Grycza jej przewodnik genealogiczny po kraju przodków.
W nawiasie mówiąć Pani nie rozumiała jak to moża pisać i jakie moga mieć znaczenie końcówki pisane w języku polskim przy zapisie w księgach parafialnych.
Prześle Pani te dane co mam o Wituckich, albo umieszczjąc na forum lub w prv. korespondencji.
Ostatnio edytowano 18 lis 2008, 18:40 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Rodzina Wituckich

18 lis 2008, 17:19

Na pewno szukałaś w Projekcie Poznań i widzisz ilu jest Wituckich ponad 108 wypisów.
Gdy projekt Poznań przekroczy liczbę 100 wypisów musimy szukać albo po nazwisku lub rejonie, lub imieniu
A to jest mimo jego Wielkiego znaczenia słabszy punkt.
Dlatego uważam że indeksując parafie powinnismy zamieszczać plik txt ( baze postawową indeksu w exselu ) osobno - te dane są cenniejsze i ważniejsze niż dane o ślubujących - bo można pojedynczo wyszukiwać uwzględniajac dane o rodzicach
po ukończeniu i przekazniu do Projektu Poznań - dane z parafii Strzyżewo Kościelne 1882 -1889 zamieszczę je na naszym formu w formie txt. zobaczycie ile więcej danych tam można szybko wyszukać, niż w standartowym wyszukiwaniu wypisując nazwisko a wyszukiwarka uwzględni nazwisko - takie które mie było ślubującym ale występowało jako rodzic pana młodego.
To proponowałem Panu Łukaszowi - jako usprawnienie
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php
Ale wracjąc to Wituckich
Joannes Witucki (29)
Francisca Czajka (29)
Virginia Witucke (e-mail: witucke aol.com): This is in my family line. Any other interested Wituckis? (2007-07-06 16:35)
to jest ta Pani ktora szukała Witucki Linette ej y
Pobierznie przeglądając ten Projekt w kontekscie Witucki -
nowe odkrycie dla mnie
Hoppe ma powiązania ( może przypadek ) z nazwiskiem Westfal Westphal - a Westphal to matka Linette prapradziadka ze strony ojca.
Westfal równolegle w mojej linii i mego dziadka Antoniegoi jego brata Michała Kabacińskiego ( to ta linia Huntd do 1670 lat)
i tak dalej - jak kiedyś pisałem ściłe powiązania nazwisk olędersko zachodnioeuropejskiego.
viewtopic.php?p=7374#p7374 Kranc Koźmin
Ja może coś pomogę, ale i odkryłem nowe powiązania dla siebie do sprawdzenia (odpisując na post o Wituckich ) i poszukiwań.

podaje plik z nazwiskiem WITUCKI
dobrze się otwiera i ustawia wklejając ten tekst do WORDPADA wtedy jest czytelny i zrozumiały ( nagłówki i inne uszeregowania tekstu)

http://213.92.140.77:8000/Witucki.TXT
podaje może kogoś zaintersuje takie nazwisko i powiązania
mogą być błędy lub literówki tego pobieranego tekstu - czasami znane wam daty trochę się różnią przy wypisach i tym zestawieniu, przy odczytywaniu w archiwum.


zasady pobierania takie jak już wiecie, mój komputer musi być włączony

Re: Rodzina Wituckich

18 lis 2008, 20:27

dziekuje bardzo, postaram sie skontaktowac linie wituckich w USA. Tym bardziej ze wiem ze czesc rodziny wyjechala do stanow. Niesamowite ze zajmuje sie pan Prafia w Strzyzewie Koscielnym. Znam dobrze ten cmentarz (powiedzmy jest to moj cmentarz rodzinny), na ktorym spoczywa rodzina mojej mamy. A moze mowimy o dwoch roznych Strzyzewach Koscielnych (ja mowie o tym blisko Gniezna, 62-200). Sama chodzilam z Agata Kabacinska do szkoly

Re: Rodzina Wituckich

18 lis 2008, 20:43

Ten sam cmentarz ta sama parafia 6 km od tego miejsca co mieszkam - świetna trasa rowerkowa.
zrobiłem nawet film o cmentarzu i zdjęcia kościola w środku. polecam jeśli nie znacie wnętrza kościoła
erygowany 1848

http://213.92.140.77:8000/strzyzewo%20p ... 20x288.avi
http://213.92.140.77:8000/strzyzewo%20p ... 60x288.avi
jestem dzisiaj długo na komputerze więc proponuje sciągnąć pliki film
Mazurkiewicze są tam pochowani i co pewien czas znajduję inspiracje do poszukiwań Kabacińskich i Linette lub innych spokrewnionych nazwisk tak jak Witucki i inne.
Sami Kabacińscy nie są pochowani ( pewnie groby skopane ) - ale za to w parafii Strzyżewo byli bardzo aktywni
Myśle, że po pewnym czasie będziemy genealogiczna rodziną i proponuje współpracę i info o tych nazwiskach - a pilik z nazwiskami które wystawilem, odczytała Pani.

Re: Rodzina Wituckich

18 lis 2008, 22:25

Ostanie dane o nazwisku Witucki
Parafia Strzyżewo Kościelne

Stanisław Koszalski i Katarzyna Witucka
rodzice ślubujacych Koszalskich w tej parafii w latach 1884 1887 czyli +-on ur 1859 ona +- 1867 ( dla orientacji czasowej )

piszesz ... Znam dobrze ten cmentarz (powiedzmy jest to moj cmentarz rodzinny), na ktorym spoczywa rodzina mojej mamy

Może inni chcą zobaczć ten pięknie położny cmentarz i kościół z zdjęciami wewnątrz, zamieszczam plik do pobrania
http://213.92.140.77:8000/strzyzewo%20p ... 60x288.avi
fragment większej całości prezentowanej na indeksowanie cmentarzy
Jak się nie mylę pisze z pamięci nazwisko Witucki - cmentarz Mączniki parafia Sokolniki

Re: Rodzina Wituckich

19 lis 2008, 11:17

nie moge sciagnac cmentarza, nie ma polaczenia z serweren
Odpowiedz