Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję rodziny - Podkówka,Cikajło-Majdan Lipowiecki pow.p

04 sty 2009, 19:56

Poszukuję rodziny - Podkówka,Cikajło-Majdan Lipowiecki pow.przemyślany woj.tarnopolskie. Poszukuję rodziny - Starowiecka lub ski ur.Stilsko dawne ZSRR.nr gg 6684923.I mam pytanie gdzie szukać dokumentów dotyczących majątku pozostawione tam w Majdanie.email froga67@interia.pl

Re: Poszukuję rodziny - Podkówka,Cikajło-Majdan Lipowiecki pow.p

04 sty 2009, 20:06

Zadaj nam pytanie dotyczące nazwisk i miejscowości z Wielkopolski i terenów przyległych, a z ochotą Ci odpowiemy.

Re: Poszukuję rodziny - Podkówka,Cikajło-Majdan Lipowiecki pow.p

04 sty 2009, 20:44

Witam. Poszukuję wiadomości na temat zbrodni z 1943 r Majdan Lipowiecki
pow.przemyślany woj.tarnopolskie.Jestem najmłodszą wnuczką zaszczelonego
Karola Podkówki i wuja Stefana.Jest to dla mnie ważne.Czekam na
wiadomość.Pytam tez gdzie znajdę urząd w którym będą papiery mówiące o ich pozostawionym majątku.Pozdrawiam.

Re: Poszukuję rodziny - Podkówka,Cikajło-Majdan Lipowiecki pow.p

04 sty 2009, 21:50

Marto, Wielkopolska to dawne województwo poznańskie i nie ma nic wspólnego z dawnym tarnopolskim. Chyba, że Twoja rodzina po II wojnie osiedliła się w Wielkopolsce.
Twój dziadek został zastrzelony, a babcia? Jeśli osiedliła się na ziemiach obecnie należących do Polski, to pewnie nadano jej ziemię, a Dokument Nadania Ziemi oraz opis inwentarza, który pozostał poza granicami winien być w gminie/powiecie w którym nadano jej ziemię.

Re: Poszukuję rodziny - Podkówka,Cikajło-Majdan Lipowiecki pow.p

05 sty 2009, 08:23

Dziękuje za odp. Dziadek zginąl tam ,babcia przyjechała tu do Krakowa. Będe szukac dalej.Pozdrawiam
Odpowiedz