Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Czerwińscy, Koza, Seelig, Fręś, Kmiotek

08 sty 2009, 19:51

Witam Państwa,

niedawno rozpocząłem poszukiwania genealogiczno-historyczne moich ojczyźnianych dziadów. Rodzina mojej babki ze strony ojca nosi nazwisko CZERWIŃSKI i pochodzi z miejscowości Pęckowo, Wrzeszczyna, Piłka i Bęgleowo.

Mój pradziad PAWEŁ urodził się w 1887 roku we Wrzeszczynie jako syn Lorenza CZERWIŃSKIEGO i Mariany z domu KOZA. Lorenz urodził się w 1855 roku w Pęckowie, jako syn Sylwestra CZERWIŃSKIEGO ( urodzonego w 1825 roku w Pęckowie) i Anny z domu FRĘŚ (FRĘSCH - urodzonej w 1820 roku w Pęckowie). Bratem Lornza był MARTIN Czerwiński, który żył w Pęckowie najprawdopodobniej do swojej śmierci.

Marianna KOZA, była córką PAULA (WALENTEGO) KOZY urodzonego w 1833 w Piłce oraz ROZALII z domu SEELIG urodzonej w 1831 roku w Kamienniku. Paul zaś był najprawdopodobniej synem JOHANNA KOZY urodzonego w 1790 roku we Wrzeszczynie oraz Susanny z domu KMIOTEK urodzonej w 1792 roku w Piłce. \

Nie dotarłem jeszcze do "Genealogii..." x. Antoniego Rontza, ale wiem, że mogłaby być pomocna w tym przypadku. Obecnie trwa kwerenda w Archiwu Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Rodzina Lorenza Czerwińskiego w 1910 roku wyemigrowała do Honnoveru. Tam tez rodziła się moja babka.

Jeżli ktokolwiek z Państwa posiada informacje o tych rodzinach, chętnie wymienię się danymi.

Serdecznie pozdrawiam

Marcin Nawrocki

Re: CZERWIŃSCY, KOZA, SEELIG, FRĘŚ, KMIOTEK

08 sty 2009, 22:50

Marcinie,
witaj na naszym forum :)
Na początek proponuję poznać zasady umieszczania postów. Ten akurat, jak i inne Twoje posty, kwalifikuje się do działu "Poszukuję".

Re: Czerwińscy, Koza, Seelig, Fręś, Kmiotek

09 sty 2009, 11:11

Serdecznie witam.
Nazwisko Fręś spotkałam w miejscowości Miały ( na cmentarzu).Pęckowo leży niedaleko.

Pozdrawiam Ewa
Ostatnio edytowano 09 sty 2009, 17:22 przez tatarzynska, łącznie edytowano 1 raz

Re: Czerwińscy, Koza, Seelig, Fręś, Kmiotek

09 sty 2009, 14:29

Paweł Czerwiński tereny parafii Trzemeszno
nazwisko w pliku

http://www.leszekkabacinski.unl.pl/7701.txt stan 2009.03.21

http://213.92.140.77:9999/7701.txt (czasowo nieaktualne)

pliki do pobrania z HFS wirtualnego dysku - Tylko wtedy gdy mam włączony dysk
pobranie naciskając na link.
Odpowiedz