Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stachowiak, Tetzlaff

11 sty 2009, 18:33

Witam,

Postanowiłam rozpocząć poszukiwanie rodziny i przodków.

Na razie wiem niewiele: mój dziadek Wacław Stachowiak (1902-1976) i babcia Regina Stachowiak zd. Tetzlaff (1910-1999) mieszkali w Poznaniu. Mieli 4-oro dzieci Bogdana, Bernarda (mój ojciec), Stefana i Irenę. Dziadka rodzice to Jakub i Katarzyna, miał brata w Poznaniu i chyba siostrę w Gdańsku. Imion nie znam i nie wiem czy to wszyscy z rodzeństwa. Jeśli chodzi o babcię Reginę, nie wiem o niej nic więcej.

Jeśli ktoś z Was rozpoznaje w tym opisie członków swojego drzewka, proszę o kontakt.

Re: Stachowiak, Tetzlaff

11 sty 2009, 19:49

Proponuję popytać najpierw o dalszych przodków wśród rodziny, a nawet już teraz udać się do Archiwum Państwowego w Poznaniu i przejrzeć kartotekę osobową mieszkańców Poznania. Powinnaś znaleźć tam interesujące informacje na temat swoich dziadków.

Pozdrawiam
Piotr

Re: Stachowiak, Tetzlaff

11 sty 2009, 20:32

Kartoteki mieszkańców Poznania są "zablokowane" na dwa lata. Dygitalizacja.
Janka

Re: Stachowiak, Tetzlaff

11 sty 2009, 21:12

buuu :( nie wiedziałem.. trudno, trzeba więc szukać danych gdzie indziej - przede wszystkim po wypytaniu rodziny należy potwierdzić informacje we właściwej parafii lub urzędzie stanu cywilnego.

Piotrek

Re: Stachowiak, Tetzlaff

12 sty 2009, 00:43

Dziękuję Wam za informacje,
z rodziną mam pewien kłopot związany z... jakimiś dawnymi nieporozumieniami, ale może jednak spróbuję przełamać te lody? Inaczej chyba nie ruszę z miejsca :(
Odpowiedz