Ciekawe historie, ciekawe miejsca, biografie ciekawych osób związanych z Wielkopolską, historie rodzinne, artykuły o genealogii.
Odpowiedz

Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

27 gru 2021, 18:20

Witam,
Chciałbym sie upewnić czy dom na Sołaczu przy ulicy Sachsenstrasse / Mazowieckiej / wg numeracji z roku 1916 - 65 ,odpowiada dzisiejszemu numerowi 65. Wg Adressenbuch z 1916 nr 65 był ostatnim numerem na tej ulicy , dzisiaj ostatni numer to 66.
Jacek Steindel

Re: Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

27 gru 2021, 21:37

Witam.
W 1933 roku nr. 65 też był ostatnim numerem na tej ulicy. Pomimo zachowanej pruskiej numeracji przedwojenny numer 63
to ten sam numer dzisiaj. Wydaję mi się że z numerem 65 może być podobnie. Dom pod nr. 66 mógł powstać w pózniejszym okresie.
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

27 gru 2021, 21:45

Witam ,
Dziękuję za odpowiedź. Moje przypuszczenia były podobne .Patrząc na działkę 66 z ,, lotu ptaka ''widać ,że została wykrojona chyba z części działki 65 i z części działki przy ul Śląskiej, choć wcale tak nie musiało być .
pozdrawiam
Jacek

Re: Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

27 gru 2021, 21:49

Ciekawostka, właściciel domu o nr 66 postarał się nawet, aby usunąć jego obraz ze Street View. To nieczęste. Chyba się tam wybiorę, żeby zobaczyć co ma do ukrycia.

Re: Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

27 gru 2021, 21:57

Łukasz Bielecki napisał(a):Ciekawostka, właściciel domu o nr 66 postarał się nawet, aby usunąć jego obraz ze Street View. To nieczęste. Chyba się tam wybiorę, żeby zobaczyć co ma do ukrycia.

Wiem od syna że dom był kiedyś na sprzedaż może dlatego.
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

27 gru 2021, 22:02

Łukasz Bielecki napisał(a):Ciekawostka, właściciel domu o nr 66 postarał się nawet, aby usunąć jego obraz ze Street View. To nieczęste. Chyba się tam wybiorę, żeby zobaczyć co ma do ukrycia.


66 widać na streetview, „zazmazany” jest dom pod 65.

Re: Sachsenstr.65 Poznań - Sołacz

28 gru 2021, 08:29

Ciekawostka, właściciel domu o nr 66 postarał się nawet, aby usunąć jego obraz ze Street View


najciekawsze jest to, że zamazuje się elewację budynku ale np. na Google Earth z 'lotu ptaka' widać wszystko z detalami, nawet to co od ulicy jest niewidoczne
Odpowiedz