Ciekawe historie, ciekawe miejsca, biografie ciekawych osób związanych z Wielkopolską, historie rodzinne, artykuły o genealogii.
Odpowiedz

Groby otoczone opieką

02 maja 2022, 15:43

Mam powod do zadowolenia, otoz otrzymalam maila od Pana Tomasza z IPN
"......iż w dniu 19 kwietnia br. Prezes IPN dokonał wpisu grobów Wincentego Lewandowskiego /Cm.Jezycki/ i Tadeusza Nowakowskiego /Junikowo/, do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość.
Zarząd Cmentarzy zostal powiadomiony przez IPN o decyzji a wraz z nią, o szczególnych prawach nadanych wyżej wymienionym mogiłom."

Groby te zglosilam do IPN w zeszlym roku.

Re: Groby otoczone opieką

03 maja 2022, 07:06

Brawo Haniu !!

Re: Groby otoczone opieką

03 maja 2022, 09:04

Haniu, bardzo dobra inicjatywa! Miejmy nadzieję, że zgłoszone przez Ciebie groby nie zostaną zlikwidowane, choć z tego co udało mi się zorientować nadanie statusu grobu weterana, nadal umożliwia jego skopanie...
Oczywiście osoba zarządzająca cmentarzem powinna wziąć pod uwagę status grobu, ale znając polskie realia...

Czy mogłabyś zdradzić kiedy dokładnie wysłałaś prośbę o nadanie mogile takiego statusu? Sam zainteresowałem się tym tematem i na początku kwietnia wysłałem wniosek do Oddziału IPN w Poznaniu, ale nie wiem w jakim czasie spodziewać się odpowiedzi. Z twojej wiadomości wynika, że co najmniej 5 miesięcy, a może nawet i dłużej.

Pozdrawiam,
Andrzej

Re: Groby otoczone opieką

04 maja 2022, 20:17

Andrzej, jestem w kontakcie z IPN od 5 lat, co jakis czas podsylam im nowe nazwiska z grobow i ich lokacje. Proces trwa, to nie jest takie proste jak mnie sie na samym poczatku wydawalo.
Musisz sie uzbroic w cierpliwosc a te zapewne masz skoro siedzisz w genealogii :)
Dwie ostatnie informacje wyslalam jakos tak prawie rownoczesnie, napewno bylo to w pazdzierniku zeszlego roku.
Jesli zauwazysz gdzies grob, ktory nalezaloby zglosic do IPN to zglaszaj. Powodzenia.

Re: Groby otoczone opieką

04 maja 2022, 20:18

Pawel dziekuje :)
Odpowiedz