Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

15 lip 2016, 07:36

W Aktach gminy Duszniki (pow. szamotulski) kilka jednostek ma podane 0 (zero) skanów:
Rejestr osób opuszczających gminę Duszniki 1936-1937 (92/70/6/195)
Seelenliste der Gemeinde - Niewierz 1884-1954 (92/70/6/203)
Rejestr mieszkańców gromady - Podrzewie 1884-1954 (92/70/6/212)
Lista dusz gromady - Sękowo 1884-1954 (92/70/6/213)

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 sie 2016, 12:49

W sobotnio-niedzielnym wydaniu "Rzeczpospolitej" mile wspomniano BaSIĘ ("Genetyka łączy pokolenia", str. 8).

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 12:26

Witam,
Indeksuję parafię Ostrowąż i zauważyłem, że jednostki są źle oznakowane.
Dowody do małżeństw 1851 (54/793/4.2/39) - prawidłowo - urodzenia, śluby i zmarli rok 1852
Duplikat urodzonych, zaślubionych, zmarłych 1852 (54/793/6.1/40) - dotyczy roku 1853

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 19:34

Witam.
Proszę o pomoc, bo albo coś zrobiłam nie tak, albo coś się zmieniło, o czym nie wiem, ale po kolei.
Od jakiegoś czasu indeksuję do BASI i wszystko do tej pory było ok. Pobierałam jednostki zarezerwowane, zapisywały się na dysku, indeksowałam i wysyłałam bez problemów. Ostatnio pobrałam dwie jednostki, ale nie zapisały się na moim dysku. Dlaczego? Pobierałam je więc z serwera i opracowywałam. Po zindeksowaniu chciałam wysłać, a tu klops, bo nie było ich na dysku i nie mogłam kliknąć " wyślij". Proszę mi powiedzieć, co mam zrobić, a może nic, bo gdy pobierałam je z serwera, to tam już się zapisywały po zindeksowaniu??? Nie jestem biegła w tej tematyce, więc wybaczcie moją ignorancję i wytłumaczcie ...kawa na ławę :(

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 20:45

Jeśli skany wyświetlały się poprawnie, musiały się też pobrać i zapisać. Tak samo mam nadzieję plik z indeksem. Proszę spróbować pobrać jednostkę jeszcze raz z serwera, ale opcja "Usuń wcześniej pobraną jednostkę" nie może być zaznaczona. Czy po takim otwarciu sporządzone wcześniej indeksy są widoczne?

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 21:11

Robiłam tak już wcześniej i przy wyłączonej opcji "Usuń wcześniej pobraną jednostkę". Teraz też tak zrobiłam i pokazuje się cała jednostka zindeksowana. Czy to ma znaczyć, że ta jednostka już się dodała??? Chodzi o jednostkę 53|3613|-|91 Chocz.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 21:15

Tę jednostkę trzeba jeszcze wysłać na serwer. Dopiero wtedy będę mógł ją dodać. Proszę sprawdzić jeszcze raz, czy na pewno nie ma jej na liście jednostek do wysłania, powinna tam być. Jeśli mimo wszystko jej tam nie będzie, proszę przeszukać dysk twardy w poszukiwaniu pliku 53_3613_-_91.asia

Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 21:39

Właśnie o to chodzi, że nie ma tej jednostki na liście do wysłania i przez to nie mogę jej wysłać. Zatem będę przeszukiwała twardy dysk... Dziękuję za rady... zobaczymy, co zdziałam :( :wink:

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 21:53

Przed chwilą przeszukałam dysk i niestety, tam też nie ma tej jednostki. Co teraz?

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 22:04

Proszę sprawdzić dwa katalogi:
C:\Program Files (x86)\asia\Dane
C:\Users\[NAZWA UŻYTKOWNIKA]\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\asia\Dane

Katalog AppData może być ukryty, więc możliwe, że będzie potrzebne aby włączyć wyświetlanie ukrytych plików.

Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 sie 2016, 22:41

Sprawdziłam obydwa katalogi:
C:\Program Files (x86)\asia\Dane - nie ma poszukiwanej jednostki

C:\Users\[NAZWA UŻYTKOWNIKA]\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\asia\Dane - AppData\Local |temp (pusty folder)

Tyle odkryłam...???

Dodam jeszcze, że w celu sprawdzenia, zarezerwowałam następną jednostkę, pobrałam z serwera przy wyłączonej opcji" Usuń wcześniej pobraną jednostkę". Okazało się, że nie ma jej na liście i nie zapisała się na dysku. Aby ją ponownie otworzyć, musiałam znów zalogować się na serwer, aby ją otworzyć. Nie wiem, czy mówiłam, ale jednostkę 53_3613_91 indeksowałam również w ten sposób, że za każdym razem logowałam się na serwer, aby otworzyć skany.

Re: Kontakt z Przodkami

30 sie 2016, 14:00

miroslawa napisał(a):Danusiu. Pięknie to wytłumaczyłaś szczerze i otwarcie myślę podobnie. Dodam tylko,że każdy tą pomoc otrzymuje w innej formie i moim zdaniem powinien się z nią podzielić z innymi jeżeli dotyczy ona wszystkich, którzy zajmują się genealogią. I za takie miejsce uważam utworzone tutaj projekty. No, ale nie każdy to rozumie :-)

Taki przykład nie tak dawno kolega z forum odnalazł duplikaty starych ksiąg kościelnych, które są bezcenne dla genealogii terenu. Znalazłyby się osoby żeby poświęcić urlop, swoje pieniądze i w archiwum fachowo je zindeksować, a indeksem podzielić się z innymi, ale po co skoro nie ma ich gdzie umieścić. Prosić nikt się nie będzie, obiecanki są tylko obiecankami, a indeksy jak ktoś już je zrobi lądują w szufladzie lub pleśnieją w „komputerze” zamiast służyć innym. No więc to wygląda tak,że ktoś nam pomaga,żeby ktoś naszą pracę lekceważył.

Pozdrawiam,
Mirka G.


Dodam,żeby nie być gołosłownym. Kolega, który dwa lata temu jechał aż ze Śląska do Poznania,poświęcił swój urlop, pieniądze żeby zindeksować dla wszystkich jedną z dostępnych ksiąg 1796-1837r- -właśnie z tej parafii, której księgi do 1770r zaginęły podczas wojny ,a fragment ich 1700-1740r został ostatnio przypadkiem znaleziony do tej pory nie doczekał się publikacji w Basi tego zakresu chociaż minęły 2 lata od momentu wysłania indeksu do jej administratora. Albo więc bawimy się w genealogów, albo traktujemy poważnie wszystkich którzy się nią zajmują. Deklaracje administratora wprowadzają w błąd i są niewiarygodne kosztem zainteresowanych osób.
Mirka G.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

30 sie 2016, 14:52

Pani Mirosławo, proszę się powstrzymać w swoich zapędach adwokackich i oskarżeniach, bo wydaje mi się, że "kolega" już temat zakończył.
Po pierwsze, to autor pierwszy raz skontaktował się ze mną w maju tego roku (w czym ostatecznie przyznał mi rację), po drugie nic ze mną wcześniej nie ustalał. Odpisałem uprzejmie, że indeks wymaga dostosowania do formatu bazy, na co otrzymałem bardzo ciekawą odpowiedź, której podejrzewam autor by wolał nie publikować.. Zresztą już pierwszy mail z maja był dość natarczywy.
Zdaję sobie sprawę z tego, że z kilkoma niestandardowymi indeksami zalegam, ale ten ten przypadek jest naprawdę poniżej krytyki.

Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

30 sie 2016, 16:32

Dziwi się Pan jego natarczywości?? Ja się nie dziwię każdy ma granicę cierpliwości w końcu dla siebie przejrzałby tylko akta - to chwała mu ,że się zaangażował i zindeksował dla innych ( nadal nie ma tego indeksu w bazie, a dotyczy Żytowiecka )wobec tego myślę,że powinno mu się to ułatwić, a nie utrudniać, a że się poirytował - jest tylko człowiekiem też trzeba zrozumieć.
Nie osądzam nikogo i nie mam adwokackich zapędów, ale mam prawo wyrazić swoje zdanie i mam prawo otrzymać wiarygodną odpowiedz powtarzam wiarygodną. Skoro nie była ona ostatnio wiarygodna to stąd sytuacja przykra, która nie powinna się zdarzyć.

Pozdrawiam,
Mirka G.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

30 sie 2016, 22:39

miroslawa napisał(a):Dziwi się Pan jego natarczywości?? Ja się nie dziwię każdy ma granicę cierpliwości w końcu dla siebie przejrzałby tylko akta - to chwała mu ,że się zaangażował i zindeksował dla innych ( nadal nie ma tego indeksu w bazie, a dotyczy Żytowiecka )wobec tego myślę,że powinno mu się to ułatwić, a nie utrudniać, a że się poirytował - jest tylko człowiekiem też trzeba zrozumieć.
Nie osądzam nikogo i nie mam adwokackich zapędów, ale mam prawo wyrazić swoje zdanie i mam prawo otrzymać wiarygodną odpowiedz powtarzam wiarygodną. Skoro nie była ona ostatnio wiarygodna to stąd sytuacja przykra, która nie powinna się zdarzyć.

Pozdrawiam,
Mirka G.


Mnie osobiście dziwi poirytowanie w tego typu sprawie.
Genealogia przecież uczy cierpliwości.
Proszę nie zapominać, że administratorzy oraz moderatorzy (w tym również Piotr, czy ja) pracują na forum społecznie.
To nie oznacza, że codziennie o czym niektórzy zdają się zapominać (nie mówię ad personam tylko ogólnie). Każdy z nas ma swoje życie osobiste i zawodowe. Niektórzy z nas codziennie długo pracują, inni dużo wyjeżdżają i naprawdę nie znajdują czasu by codziennie siadać i pracować "pro publico bono". Pewne sprawy muszą trochę poczekać, takie jak choćby dodanie nietypowych indeksów tym bardziej jeśli nie można ich udostępnić od razu, tylko w jakiś sposób trzeba przerobić. To oczywiście wymaga czasu, a tego właśnie często brakuje. I koło się zamyka.
Więcej życzliwości, zrozumienia i spokoju.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 09:21

Asiek napisał(a):
miroslawa napisał(a):Dziwi się Pan jego natarczywości?? Ja się nie dziwię każdy ma granicę cierpliwości w końcu dla siebie przejrzałby tylko akta - to chwała mu ,że się zaangażował i zindeksował dla innych ( nadal nie ma tego indeksu w bazie, a dotyczy Żytowiecka )wobec tego myślę,że powinno mu się to ułatwić, a nie utrudniać, a że się poirytował - jest tylko człowiekiem też trzeba zrozumieć.
Nie osądzam nikogo i nie mam adwokackich zapędów, ale mam prawo wyrazić swoje zdanie i mam prawo otrzymać wiarygodną odpowiedz powtarzam wiarygodną. Skoro nie była ona ostatnio wiarygodna to stąd sytuacja przykra, która nie powinna się zdarzyć.

Pozdrawiam,
Mirka G.


Mnie osobiście dziwi poirytowanie w tego typu sprawie.
Genealogia przecież uczy cierpliwości.
Proszę nie zapominać, że administratorzy oraz moderatorzy (w tym również Piotr, czy ja) pracują na forum społecznie.
To nie oznacza, że codziennie o czym niektórzy zdają się zapominać (nie mówię ad personam tylko ogólnie). Każdy z nas ma swoje życie osobiste i zawodowe. Niektórzy z nas codziennie długo pracują, inni dużo wyjeżdżają i naprawdę nie znajdują czasu by codziennie siadać i pracować "pro publico bono". Pewne sprawy muszą trochę poczekać, takie jak choćby dodanie nietypowych indeksów tym bardziej jeśli nie można ich udostępnić od razu, tylko w jakiś sposób trzeba przerobić. To oczywiście wymaga czasu, a tego właśnie często brakuje. I koło się zamyka.
Więcej życzliwości, zrozumienia i spokoju.


Właściwie to Pani post dotyczy każdego z nas, wobec tego pozostawiam go bez komentarza.

Dodam tylko ,że przekazać swój indeks z dobrej woli administratorowi do publikacji to tak jak przekazać rocznik genealogiczny do wydawnictwa celem jego publikacji. Różni się tylko rodzajem wykonanej pracy.
Czy chciałaby ktoś,żeby wydano go po dwóch latach? Myślę,że w takim wypadku nikt nie byłby cierpliwy.

Pozdrawiam,
Mirka G.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 09:26

O co znowu chodzi z tymi dwoma latami? Powtarzam, że pierwszy raz otrzymałem ten indeks w maju tego roku. Jak pisałem zresztą, kolega już tę sprawę zakończył.
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 09:34

miroslawa napisał(a):
Właściwie to Pani post dotyczy każdego z nas, wobec tego pozostawiam go bez komentarza.

Dodam tylko ,że przekazać swój indeks z dobrej woli administratorowi do publikacji to tak jak przekazać rocznik genealogiczny do wydawnictwa celem jego publikacji. Różni się tylko rodzajem wykonanej pracy.
Czy chciałaby ktoś,żeby wydano go po dwóch latach? Myślę,że w takim wypadku nikt nie byłby cierpliwy.

Pozdrawiam,
Mirka G.


Indeks trafił do Piotra w maju o czym napisał.
W tej chwili mamy sierpień, a to raptem trzy miesiące.

Co do tego, czy mój post dotyczy każdego z nas - mam w tej materii inne zdanie niż Pani.
Resztę pozostawmy bez komentarza.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 09:47

Przykro mi,że ma Pani inne zdanie :-)

Pozdrawiam,
M.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 10:17

Mirosławo,
to nie jest kwestia tego, czy komuś jest przykro czy nie, tylko realnej pracy, którą musi wykonać Piotrek żeby dostosować niestandardowy indeks. A poza obsługą samego projektu od strony informatycznej ma takich indeksów do przerobienia dziesiątki. Indeksy dotarły do Piotra trzy miesiące temu (a zauważ, że są wakacje), autor odmówił poprawek ze względu na brak czasu, więc całość pracy spadła na Piotra.

Bardzo chcemy wstawić zarówno ten jak i inne indeksy i każda pomoc się tutaj przyda. Jeśli chcesz, możemy wysłać Ci indeks do przerobienia według schematu i w ten sposób będziemy mogli go umieścić szybciej niż inne.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 10:35

Osoby indeksujące poza systemem ASIA chciałyby żeby ich wyniki pracy w miarę szybko były dostępne. Administrator czyli Piotr na przetwarzanie tego typu indeksów ma mało czasu. Ma na głowie oprócz pracy zawodowej również obowiązki jako mąż i ojciec. Do tego w czasie wolnym zajmuje się również administrowaniem i modyfikowaniem dwóch baz - BaSI i Poznań Project.

Proponuję żeby Piotr [znów kosztem swojego wolnego czasu] zmodyfikował program ASIA w taki sposób żeby można byłoby w tym programie indeksować bez konieczności ściągania skanów z serwera. Wówczas indeksujący miałby możliwość robić to na swoim laptopie z czytników, będąc w archiwum lub u mormonów. Format takiego indeksu nie wymagałby więc modyfikacji. Wówczas też nie było by tej całej wcześniejszej dyskusji.

Pozdrawiam

Roman

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 10:39

Dzięki Romanie. Chciałbym tylko sprostować, że nie pracuję nad Poznan Project, poza małymi ułatwieniami, które swego czasu zrobiłem dla umożliwienia Łukaszowi przenoszenia indeksów z BaSIA.

Pomysł z rozbudową programu ASIA były tutaj najlepszym rozwiązaniem, jednak jak zauważyłeś, problemem jest czas.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

31 sie 2016, 11:20

mac napisał(a):Mirosławo,
to nie jest kwestia tego, czy komuś jest przykro czy nie, tylko realnej pracy, którą musi wykonać Piotrek żeby dostosować niestandardowy indeks. A poza obsługą samego projektu od strony informatycznej ma takich indeksów do przerobienia dziesiątki. Indeksy dotarły do Piotra trzy miesiące temu (a zauważ, że są wakacje), autor odmówił poprawek ze względu na brak czasu, więc całość pracy spadła na Piotra.

Bardzo chcemy wstawić zarówno ten jak i inne indeksy i każda pomoc się tutaj przyda. Jeśli chcesz, możemy wysłać Ci indeks do przerobienia według schematu i w ten sposób będziemy mogli go umieścić szybciej niż inne.


Jeżeli wymaga tego sytuacja, - w tym jedynym przypadku- dla mnie nie ma żadnego problemu ,żeby przepisać indeks w nowy format.
Proszę oprócz indeksu przysłać prawidłowy wzór , bo nie wiem czy ten który posiadam jest aktualny.
Chciałbym jeszcze dodać,że tylko przepiszę, bo nie jestem jego autorką :-) Proszę to wziąść pod uwagę przy publikacji indeksu.

Pozdrawiam,
Mirosława

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

01 wrz 2016, 22:09

W BaSIA są dwa wpisy:
Gniezno rok 1816
Barbara - rodzice Stanislaw Maciejewski,Agnieszka Maciejewska ur.Michalska

W akcie zas nie jest powiedziane,że ojcem jest Stanislaw Maciejewski,Stanislaw zmarł 10.02.1813r.
Dziecko okazał Stanislaw Betnarkiewicz oświadczając,że jest to dziecko pani Agnieszki Maciejewskiej z Michalskich nie twierdząc,że to jego.Proszę sprawdzić bo może ja sie mylę. Elżbieta

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 wrz 2016, 10:27

Czy byłaby możliwość dołączenia do zasobów Basi poniższych dostępnych w Szukaj w archiwach skanów:
http://www.szukajwarchiwach.pl/1/120/0/-/1#tabSkany
http://www.szukajwarchiwach.pl/1/120/0/-/2#tabSkany
http://www.szukajwarchiwach.pl/1/120/0/-/3#tabSkany

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

20 wrz 2016, 22:04

USC Witkowo – obwód wiejski
Czy w bazie są indeksy tego zespołu ? Sprawdziłam w bazie kilka nazwisk. Wyszukiwarka nie pokazuje ich w wynikach. Np. nazwisko Lange – powinny pojawić się akty zgonu w latach 1890,1891,1892. Tymczasem w wynikach za lata 1890-1893 pojawia się w Witkowie tylko jeden zapis z tym nazwiskiem i to z USC Witkowo – obwód miejski.
Pozdrawiam Halina

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

20 wrz 2016, 22:32

kulsob napisał(a):USC Witkowo – obwód wiejski
Czy w bazie są indeksy tego zespołu ? Sprawdziłam w bazie kilka nazwisk. Wyszukiwarka nie pokazuje ich w wynikach. Np. nazwisko Lange – powinny pojawić się akty zgonu w latach 1890,1891,1892. Tymczasem w wynikach za lata 1890-1893 pojawia się w Witkowie tylko jeden zapis z tym nazwiskiem i to z USC Witkowo – obwód miejski.
Pozdrawiam Halina



Wyszukiwarka nie pokaże bo skany są w trakcie opracowywania http://www.basia.famula.pl/skany
Pozostaje sprawdzenie każdego roku osobno

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

21 wrz 2016, 09:12

Zgadza się ! Coś źle sprawdziłam . Pewnie pomyłkowo kliknęłam inną miejscowość.
Pozdrawiam Halina

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

28 wrz 2016, 20:43

mac napisał(a):Mirosławo,
to nie jest kwestia tego, czy komuś jest przykro czy nie, tylko realnej pracy, którą musi wykonać Piotrek żeby dostosować niestandardowy indeks. A poza obsługą samego projektu od strony informatycznej ma takich indeksów do przerobienia dziesiątki. Indeksy dotarły do Piotra trzy miesiące temu (a zauważ, że są wakacje), autor odmówił poprawek ze względu na brak czasu, więc całość pracy spadła na Piotra.

Bardzo chcemy wstawić zarówno ten jak i inne indeksy i każda pomoc się tutaj przyda. Jeśli chcesz, możemy wysłać Ci indeks do przerobienia według schematu i w ten sposób będziemy mogli go umieścić szybciej niż inne.


Bardzo dziękuję Macieju :D :D

Pozdrawiam,
Mirosława

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2016, 13:33

krambud napisał(a):Czy byłaby możliwość dołączenia do zasobów Basi poniższych dostępnych w Szukaj w archiwach skanów:
http://www.szukajwarchiwach.pl/1/120/0/-/1#tabSkany
http://www.szukajwarchiwach.pl/1/120/0/-/2#tabSkany
http://www.szukajwarchiwach.pl/1/120/0/-/3#tabSkany


Nie zauważyłem wcześniej, że te skany były w bazie, a po prostu się nie wyświetlały..
Ostatnia aktualizacja to uzupełnienia dla poniższych miejscowości. Na liście tej znajdują się też dodane wcześniej skany z Archiwum Głównego Akt Dawnych.

Szczegóły na stronie http://www.basia.famula.pl/skany

edit:
Gdyby ktoś chciał indeksować skany z AGAD, proszę wcześniej zaktualizować program ASIA http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

Pozdrawiam i zapraszam do indeksacji
Piotr

Bałdowice, pow. ostrzeszowski
Baranów, pow. kępiński
Bielsk, pow. płocki
Blizanów, pow. kaliski
Bolesławiec, pow. wieruszowski
Borek, pow. gostyński
Borków, pow. kaliski
Bralin, pow. kępiński
Brudzew, pow. kaliski
Buczek Wielki, pow. kępiński
Chocz, pow. pleszewski
Chrzypsko Wielkie, pow. międzychodzki
Cieszęcin, pow. wieruszowski
Cieszyn, pow. ostrowski
Czarnuszka, pow. pleszewski
Czarnylas, pow. ostrowski
Czastary, pow. wieruszowski
Czermin, pow. pleszewski
Dobra, pow. turecki
Dobrzec, pow. kaliski
Dobrzyca, pow. pleszewski
Dzierzbin, pow. kaliski
Dzietrzkowice, pow. wieruszowski
Franklinów, pow. ostrowski
Giżyce, pow. ostrzeszowski
Godziesze, pow. kaliski
Goliszew, pow. kaliski
Grabów, pow. ostrzeszowski
Grzegorzew, pow. kolski
Iwanowice, pow. kaliski
Jaraczewo, pow. jarociński
Jarocin, pow. jarociński
Kalisz, pow. Kalisz
Kamieńsk, pow. radomszczański
Kazimierz Biskupi, pow. koniński
Kaźmierz, pow. szamotulski
Kępno, pow. kępiński
Knyszyn, pow. poznański
Kobyla Góra, pow. ostrzeszowski
Kokanin, pow. kaliski
Kolnica, pow. brzeski
Koło, pow. kolski
Konin, pow. Konin
Koryta, pow. ostrowski
Kosmów, pow. kaliski
Kościelec, pow. kaliski
Kościelna Wieś, pow. pleszewski
Kotlin, pow. jarociński
Kowal, pow. włocławski
Koźmin Wielkopolski , pow. krotoszyński
Koźminek, pow. kaliski
Kraszewice, pow. ostrzeszowski
Krotoszyn, pow. krotoszyński
Kucharki, pow. pleszewski
Kuczków, pow. pleszewski
Laski, pow. kępiński
Lubinia Mała, pow. jarociński
Łódź, pow. Łódź
Mechnice, pow. kępiński
Miechów, pow. kępiński
Mieleszyn, pow. wieruszowski
Mieszków, pow. jarociński
Międzybórz, pow. oleśnicki
Mikstat, pow. ostrzeszowski
Morawin, pow. ostrzeszowski
Nosale, pow. kępiński
Odolanów, pow. ostrowski
Opatów, pow. kępiński
Opatówek, pow. kaliski
Opole, pow. Opole
Orpiszew, pow. krotoszyński
Ose, pow. oleśnicki
Ostrów Wielkopolski, pow. ostrowski
Ostrzeszów, pow. ostrzeszowski
Pamięcin, pow. kaliski
Parzynów, pow. ostrzeszowski
Piątek Wielki, pow. kaliski
Piotrków Trybunalski, pow. Piotrków Trybunalski
Pleszew, pow. pleszewski
Podzamcze , pow. wieruszowski
Popówko, pow. obornicki
Przygodzice, pow. ostrowski
Raszków, pow. ostrowski
Rokutów, pow. pleszewski
Rusko, pow. jarociński
Rychtal, pow. kępiński
Sieroszewice, pow. ostrowski
Skalmierzyce, pow. ostrowski
Sobiesęki, pow. kaliski
Sobótka, pow. ostrowski
Sośnie, pow. ostrowski
Starygród, pow. krotoszyński
Staw, pow. kaliski
Stawiszyn, pow. kaliski
Stradomia, pow. oleśnicki
Strzyżew, pow. ostrowski
Sulmierzyce, pow. krotoszyński
Szczecin, pow. Szczecin
Szczodrów, pow. oleśnicki
Szymanowice, pow. pleszewski
Świba, pow. kępiński
Tłokinia, pow. kaliski
Topola Mała, pow. ostrowski
Trębaczów, pow. kępiński
Tykadłów, pow. kaliski
Walichnowy, pow. wieruszowski
Wielowieś, pow. ostrowski
Wieruszów, pow. wieruszowski
Wójcin, pow. wieruszowski
Zaniemyśl, pow. średzki
Zbiersk, pow. kaliski
Zduny, pow. krotoszyński
Zębowo, pow. nowotomyski
Złotniki, pow. poznański
Żabno, pow. śremski
Żerków, pow. jarociński
Żółków, pow. jarociński

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2016, 19:29

Na stronie http://www.basia.famula.pl/skany po rozwinięciu Koźmina Wlkp. wśród innych nowych pozycji znajdują się tam skany USC Stary Gród (skorowidze).
Powinny być zamieszczone w pozycji Starygród, pow. krotoszyński.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

03 paź 2016, 20:39

joanna84 napisał(a):Na stronie http://www.basia.famula.pl/skany po rozwinięciu Koźmina Wlkp. wśród innych nowych pozycji znajdują się tam skany USC Stary Gród (skorowidze).
Powinny być zamieszczone w pozycji Starygród, pow. krotoszyński.

Dziękuję, poprawiłem. Błędne przypisanie wynikało chyba z tego samego zespołu, co Koźmin.
Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2016, 10:13

Witam serdecznie.
Jeśli chodzi o miejscowość Morawin to znajduje się ona w powiecie ostrzeszowskim a nie w kaliskim.
Pozdrawiam.
Henryk.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

04 paź 2016, 10:19

Dziękuję, rzeczywiście chodzi o Morwin w pow. ostrzeszowskim. Poprawione :)

Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 paź 2016, 09:53

W spisie Basi są dodane:
Akta gminy Duszniki (pow. szamotulski)
Rejestr osób opuszczających gminę Duszniki 1936-1937 (92/70/6/195)
Seelenliste der Gemeinde - Niewierz 1884-1954 (92/70/6/203)
Rejestr mieszkańców gromady - Podrzewie 1884-1954 (92/70/6/212)
Lista dusz gromady - Sękowo 1884-1954 (92/70/6/213)
ale nie zawierają skanów

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 paź 2016, 10:27

Ochrona danych osobowych...

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 paź 2016, 21:37

skała napisał(a):Ostatnia aktualizacja to uzupełnienia dla poniższych miejscowości. Na liście tej znajdują się też dodane wcześniej skany z Archiwum Głównego Akt Dawnych.

Piotrze, w katalogu:
skała napisał(a):Kowale Pańskie, pow. turecki

skany ksiąg z AGAD-u, czyli księgi od pozycji "Kowal nr 1" do "Kowal nr 31" to księgi miejskie miasta Kowal (prawdopodobnie tego w powiecie włocławskim), a nie parafii Kowale Pańskie w powiecie tureckim.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

06 paź 2016, 20:57

poper napisał(a):W spisie Basi są dodane:
Akta gminy Duszniki (pow. szamotulski)
Rejestr osób opuszczających gminę Duszniki 1936-1937 (92/70/6/195)
Seelenliste der Gemeinde - Niewierz 1884-1954 (92/70/6/203)
Rejestr mieszkańców gromady - Podrzewie 1884-1954 (92/70/6/212)
Lista dusz gromady - Sękowo 1884-1954 (92/70/6/213)
ale nie zawierają skanów

D-100 napisał(a):
skała napisał(a):Ostatnia aktualizacja to uzupełnienia dla poniższych miejscowości. Na liście tej znajdują się też dodane wcześniej skany z Archiwum Głównego Akt Dawnych.

Piotrze, w katalogu:
skała napisał(a):Kowale Pańskie, pow. turecki

skany ksiąg z AGAD-u, czyli księgi od pozycji "Kowal nr 1" do "Kowal nr 31" to księgi miejskie miasta Kowal (prawdopodobnie tego w powiecie włocławskim), a nie parafii Kowale Pańskie w powiecie tureckim.

Dziękuję, poprawione.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

07 paź 2016, 07:30

Fajnie, że Duszniki są poprawione, ale zostały tylko 4 z 11 zeskanowanych i dostępnych w SzWA jednostek:
92/70/6/193, 197, 198, 201, 205, 206, 207, 208, 209, 215, 221.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

09 paź 2016, 16:46

Zainstalowałam najnowszą wersję programu ASIA. Nie rozumiem dlaczego nie mam skanów na dysku C, kopii i danych tak jak miałam poprzednio. Mam Windows7.
Zaznaczam, że mogę indeksować, bo w ASI wszystko działa-pobieranie z serwera i z mojego dysku...ale nie wiem czy pracować dalej, bo może nie będę mogła wysłać do BaSI, a poza tym chciałam zatrzymać skany-gdzie one są ukryte, bo nie widzę.

Znalazłam wypowiedź-cytuję
"Proszę sprawdzić dwa katalogi:
C:\Program Files (x86)\asia\Dane
C:\Users\[NAZWA UŻYTKOWNIKA]\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\asia\Dane
Katalog AppData może być ukryty, więc możliwe, że będzie potrzebne aby włączyć wyświetlanie ukrytych plików.
Piotr"

Sprawdziłam Program Files -nie ma
C:\Users\[NAZWA UŻYTKOWNIKA u mnie jest tylko Plik USER z kłódka-w środku różne inne ale nic co tyczy ASI

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

24 paź 2016, 08:39

Zindeksowałam jednostkę 53 3280 6,1,51 Dobrzyca i przesłałam -komunikat pomyślnie. A jednak nie doszła, bo w aktualizacji się nie pojawiła, skany z mojej rezerwy do indeksowania nie zniknęły.
Moja praca jest teraz bez sensu. Odpowiedzi na post poniżej z 9.10. nie mam i nic nie mogę robić.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

24 paź 2016, 08:42

Genowefa napisał(a):Zindeksowałam jednostkę 53 3280 6,1,51 Dobrzyca i przesłałam -komunikat pomyślnie. A jednak nie doszła, bo w aktualizacji się nie pojawiła, skany z mojej rezerwy do indeksowania nie zniknęły.
Moja praca jest teraz bez sensu. Odpowiedzi na post poniżej z 9.10. nie mam i nic nie mogę robić.

Ta jednostka pojawiła się na serwerze przed dziesięcioma minutami. Będzie dzisiaj dodana do bazy. Co do wcześniejszego pytania, postaram się wkrótce pomóc.

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

25 paź 2016, 21:28

Tak, jednostka przeszła i to jest pocieszające, bo nie na darmo indeksowałam.
Pytanie dodatkowe-czy te pobrane do indeksacji skany "gdzieś tam ukryte" na moim dysku będą usunięte czy wciąż zabierają mi miejsce? Dawniej mogłam je sama usuwać a teraz nie mogę. Nie chcę obciążać komputera zbędnymi plikami- jeśli tak się dzieje, że zostają to muszę zaprzestać indeksowania.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

25 paź 2016, 21:47

Bożenko,
Po zindeksowaniu jednostki wejdź na "skany" (tam gdzie się je pobiera) i zrób "usuń skany". Ja robię to zaraz po wysłaniu indeksów, bo kiedyś zapchał mi się dysk.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

25 paź 2016, 23:38

Heniu, ja to wiem...ale problem mam z tym, że u mnie skanów nie widać :( UKRYTE SKUTECZNIE-o czym napisałam w postach poprzednich.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

27 paź 2016, 20:15

Genowefa napisał(a):Heniu, ja to wiem...ale problem mam z tym, że u mnie skanów nie widać :( UKRYTE SKUTECZNIE-o czym napisałam w postach poprzednich.

Tak jak Henryk napisał, w menu "Skany"->"Usuń skany.." można usunąć wszystkie skany dla pobranej jednostki.

Genowefa napisał(a):Sprawdziłam Program Files -nie ma
C:\Users\[NAZWA UŻYTKOWNIKA u mnie jest tylko Plik USER z kłódka-w środku różne inne ale nic co tyczy ASI

Domyślam się, że "USER" to nazwa użytkownika. Jeśli pokazać ukryte pliki ( https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... dden-files ), powinien być tam katalog "AppData".

Pozdrawiam
Piotr

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

28 paź 2016, 00:33

Dziękuję. Już dawno zaznaczyłam "Pokaż ukryte pliki"(z pomocą Tomka D), ale i tak nie mogłam odnaleźć skanów. Jestem prawie "zielona" jeśli chodzi o szukanie w systemie-w końcu jednak otwierałam i otwierałam :lol: różne miejsca i znalazłam te skany :D W WindowsXP było jednak prościej. A tutaj taka droga: User/AppData/Local/VirtualStore/ProgramFiles(x86)/asia/Skany

Tomku i Piotrze dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Wyszukiwarka BASIA

28 paź 2016, 15:03

Zauważyłem , że wyszukiwarka zamiast parafii w Głuchowie podaje Ostroróg.Może to utrudniać poszukiwania.
Pozdrawiam mierzeja.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 lis 2016, 08:15

witam znalazłem błąd
Kwilcz (par. rzymsko-katolicka) - akt zgonu, rok 1842 Stanislaus Łapa (56 lat)
Inne osoby występujące w dokumencie:
Laurentius Łapa
- syn

wg mnie zmarł Ksawery Łapa

http://szukajwarchiwach.pl/53/3370/0/6/ ... /#tabSkany

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

05 lis 2016, 11:21

whitejack napisał(a):witam znalazłem błąd
Kwilcz (par. rzymsko-katolicka) - akt zgonu, rok 1842 Stanislaus Łapa (56 lat)
Inne osoby występujące w dokumencie:
Laurentius Łapa
- syn

wg mnie zmarł Ksawery Łapa

http://szukajwarchiwach.pl/53/3370/0/6/ ... /#tabSkany



Faktycznie - Ksawery. Wysyłam poprawkę.
Pozdrawiam Krzysztof
Odpowiedz