Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Iwińscy

18 sie 2016, 13:35

Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat Iwińskich z okolic Dębna- Pięczków, Chrzan, Orzechowo. Najdalej doszłam do Wojciecha Iwińskiego, ale prawdopodobnie linia rodziny pochodzi od Jana Iwińskiego z Iwna, gdzie i jak mogę sprawdzić czy tak faktycznie jest. Będę wdzięczna za pomoc.

Re: Iwińscy

18 sie 2016, 15:26

Podaj więcej informacji o Wojciechu Iwińskim. Znalazłem ich kilkunastu w okolicach.

Re: Iwińscy

18 sie 2016, 16:05

Dzień dobry Panie Henryku, Wojciech urodzony prawdopodobnie w 1786 roku, mąż Marianny ojciec Antoniego Iwińskiego, dziadek Andrzeja Iwińskiego ( właściciel oberży w Chrzanie koło Żerkowa) to wszystkie informacje jakie mam.

Re: Iwińscy

18 sie 2016, 16:12

Witam,


Książ Wielkopolski (USC) - akt zgonu, rok 1877

Adalbert Iwinski (110 lat) - w rzeczywistości miał ok. 90 lat

małżonek Marie Szymenderska

Inne osoby występujące w dokumencie:
Marie Wiśniewska - zgłaszająca
http://szukajwarchiwach.pl/53/1879/0/4/ ... /#tabSkany

Parafia katolicka Książ, wpis 10 / 1827

Adalbertus Iwiński (38 lat, wdowiec)
Marianna Szemenderska (25 lat)

Pierwszy ślub:

Parafia katolicka Książ, wpis 6 / 1814

Adalbertus Jwiński (28 lat)
Justina Sobkowiakowa z domu Kołodzej (47 lat, wdowa)

Wojciech Iwiński występuje również w innych drzewie.

Wojciech Iwinski
Drzewo FamilySearch Family Tree
Narodziny: 1789 - Miejsce
Żona: Nazwisko współmałżonek
Syn: Nazwisko dziecko

Poproś tutaj o odczyt danych, może będą jego przodkowie.
viewtopic.php?f=12&t=7147
Ostatnio edytowano 18 sie 2016, 16:56 przez Henryk Krzyżan, łącznie edytowano 1 raz

Re: Iwińscy

18 sie 2016, 16:29

To pewnie jego syn:

Parafia katolicka Książ, wpis 1 / 1856

Antonius Iwiński (24 lat)
ojciec: Adalbertus , matka: Marianna
Marianna Jankowska (19 lat)

A to wnuk:

Urząd Stanu Cywilnego Zaniemyśl, wpis 11 / 1880

Andreas Iwinski (ur. 1859)
ojciec: Anton Iwinski + , matka: Marie Jazkowska
Antonie Stasiak (ur. 1862)
ojciec: Casimir Stasiak , matka: Catharine Pawlak

Parafia katolicka Śnieciska, wpis 2 / 1880

Andreas Iwiński (21 lat)
ojciec: Antonius , matka: Marianna
Antonina Stasiak (18 lat)
ojciec: Casimirus , matka: Catharina

Re: Iwińscy

18 sie 2016, 17:00

Tak zgadza się Andrzej to mój prapradziadek ojciec Franciszki Wierzowieckiej zd. Iwińska, z tego co mówi moja mama było ich w domu 16 ( 14 córek i 2 synów) Andrzej miał nie istniejącą już oberżę w Chrzanie. Niestety nie wiemy kiedy zmarł i gdzie został pochowany. Co to Wojciecha to pewnie metryki już należy szukać w Książu Wielkopolskim? Jesteśmy bardzo ciekawi czy faktycznie Iwińscy pochodzą od tego Jana Iwińskiego z Iwna. Ale widzę, że kierunek idzie właśnie w stronę Iwna. Dziękuję Panie Henryku za pomoc, teraz w sobotę wybieram się na stare cmentarze w kierunku Magnuszewic i Wałkowa może tam znajdę jakieś ślady moich przodków.

Re: Iwińscy

18 sie 2016, 17:32

Rozumiem, że chodzi o metrykę urodzenia Wojciecha. Księgi parafialne Książa znajdują się w AAP. http://bazy.aap.poznan.pl/ksiegi.php?limit=2370
Lepiej szukać przodków po kolei, a nie sięgać od razu do XVI wieku ( http://www.sejm-wielki.pl/b/8.164.6 ). Nie sądzę również, żeby Wojciech i jego potomkowie wywodzili się od Jana Iwińskiego z Iwna, bo nie słyszałem, żeby hrabiowscy potomkowie zostawali oberżystami. Każdy chłop wywodzący się z Iwna, a zmieniający miejsce zamieszkania, mógł być nazywany Iwiński.
Odpowiedz