Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Franciszka Szymańska z d. Chyżewska

15 wrz 2016, 15:55

Witam Wszystkich,

Poszukuje aktu zgonu oraz urodzenia Franciszki Szymańskiej z d. Chyżewskiej. Osoba ta urodzila sie ok 1838 r. (niestety nie wiem, gdzie) a w 1856 r. wyszla za maz za Ludwika Szymanskiego w par. Graboszewo pow. wrzesinski. Tam tez rodzily sie dzieci a ostatnie - Stanislawa Szymanska urodzila sie w 1878 r. we wsi Polanowo par. Powidz. Maz Ludwik zmarl w Chladowie w 1882 r. par. Witkowo/USC Witkowo obwod wiejski. Franciszka jako wdowa mieszkala dalej w Polanowie. W 1891 r. syn Jozef Szymanski bral tam slub a matka dalej zyla. Niestety tu mi sie slad urywa. Sprawdzalem par. Witkowo i aktu zgonu nie odnalazlem, do 1911 r. akt nie figuruje rowniez w USC Powidz a urzad poinformowal, ze aktu w nastepnych rocznikach nie znalazl. Nie mam informacji, czy wyszla ponownie za maz. Baza Poznan Project tego tez nie potwierdza.
Czy ktos cos moze wie? Moze jest to tez przodek jakiegos innego genealoga albo ktos mi podpowie jakies wskazowki?
Dziekuje i pozdrawiam

Re: Franciszka Szymańska z d. Chyżewska

15 wrz 2016, 16:44

Witam,
Księgi zgonów USC Powidz z lat 1912-1920 znajdują się w APP.
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/2027/ ... bJednostki
Jeśli kontaktowałeś się z USC niedawno, to wprowadzili Ciebie w błąd, bo nie mają tych ksiąg.

Re: Franciszka Szymańska z d. Chyżewska

16 wrz 2016, 07:29

Witaj,
Wlasnie kontaktowalem sie z USC przed moze ok 10 latami... Dzieki za wskazowke. Faktytcznie APP wykazuje zbiory do 1920 ale udostepnili online do 1911 r. wlacznie. Skieruje podanie do archiwum a jesli nie odnajdo, to do USC Powidz.
Pozdrawiam
Odpowiedz